ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου (ΦΩΤΟ)

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου (ΦΩΤΟ)

Σε λίγο αναμένεται να ξεκινήσουν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων αλλά και του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αχαϊας.

 

 Τρείς επίσημες μετονομασίες υπήρχαν στην σημερινή εκδήλωση με την τον Ποσειδώνα να γίνεται ΑΕ Ποσειδώνας/Δρεπάνου, την Αχαϊκή 1017 σε ΑΕ Δημαίων και το ΑΠΣ Ζαβλάνι σε ΑΠΣ Ζαβλάνι/Αίας. 

Ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αχαΐας απουσιάζει από την εκδήλωση διότι βρίσκεται στην Ιταλία με την Εθνική ομάδα του Beach Soccer 

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η  αγωνιστική 

Λιμνοχώρι-Νίκη Προαστείου

Θύελλα Αιγ. - Εθνικός Σαγεΐκων

Αναγέννηση - Aρης

Πήγασος-Λέων

Δαβουρλής-Φωστήρ Οβρυάς

Δόξα - Ατρόμητος

Πανμοβριακός -Θύελλα Π.

Αετός - Κεραυνός 

2η  αγωνιστική 

Θύελλα Αιγίου- Λιμνοχώρι

Νίκη - Αναγέννηση

Εθνικός Σαγ. - Πήγασος Μπεγουλακίου

Άρης Πατρών -Δαβουρλής

Λέων - Δόξα Παραλίας

Φωστήρας - Πανμοβριακός

Ατρόμητος - Κεραυνός 

Θύελλα Π. - Αετός

3η  αγωνιστική 

Λιμνοχώρι - Αναγέννηση Πατρών

Πήγασος -  Θύελλα Αιγ.

Δαβουρλής - Νίκη

Δόξα Παραλίας -  Εθνικός Σαγεΐκων

Πανμοβριακός -Αρης

Κεραυνός - Λέων

Αετός  - Φωστήρας

Ατρόμητος - Θύελλα Π.

4η  αγωνιστική 

Πήγασος -Λιμνοχώρι

Αναγέννηση - Δαβουρλής

Θύελλα Αιγ. -Δόξα

Νίκη  - Πανμοβριακός

Εθνικός Σαγεΐκων - Κεραυνός

Αρης - Αετός

Λέων - Θύελλα Π.

Φωστήρας - Ατρόμητος

5η  αγωνιστική 

Λιμνοχώρι- Δαβουρλής

Δόξα     Πήγασος

Πανμοβριακός Αναγέννηση

Κεραυνός -Θύελλα Αιγ.

Αετός-Νίκη

Θύελλα Π.-Εθνικός Σαγ.

Ατρόμητος - Αρης

Λέων – Φωστήρας

6η  αγωνιστική 

Δόξα     Λιμνοχώρι

Δαβουρλής - Πανμοβριακός

Πήγασος -Κεραυνός

Αναγέννηση - Αετός

Θύελλα Αιγ. - Θύελλα Π.

Νίκη - Ατρόμητος

Εθνικός Σαγ. - Φωστήρας

Αρης Πατρών- Λέων

7η  αγωνιστική 

Λιμνοχώρι    - Πανμοβριακός

Κεραυνός  -  Δόξα

Αετός - Δαβουρλής

Θύελλα Π.- Πήγασος

Ατρόμητος - Αναγέννηση

Φωστήρας - Θύελλα Αιγ.

Λέων -  Νίκη

Εθνικός Σαγ. - Αρης

8η  αγωνιστική 

Κεραυνός - Λιμνοχώρι

Πανμοβριακός -  Αετός

Δόξα  - Θύελλα Π.

Δαβουρλής - Ατρόμητος

Πήγασος -  Φωστήρας

Αναγέννηση - Λέων

Θύελλα Αιγ. - Αρης Πατρών

Νίκη - Εθνικός Σαγ.

9η  αγωνιστική 

Λιμνοχώρι - Αετός

Θύελλα Π. - Κεραυνός 

Ατρόμητος - Πανμοβριακός

Φωστήρας -  Δόξα

Λέων - Δαβουρλής K. 92

Αρης Πατρών - Πήγασος

Εθνικός Σαγ. - Αναγέννηση

Νίκη - Θύελλα Αιγ.

10η  αγωνιστική              

Θύελλα Π.  -Λιμνοχώρι

Αετός  - Ατρόμητος

Κεραυνός - Φωστήρας

Πανμοβριακός - Λέων

Δόξα Παραλίας- Άρης

Δαβουρλής - Εθνικός Σαγ.

Πήγασος - Νίκη

Αναγέννηση - Θύελλα Αιγίου

11η  αγωνιστική              

Λιμνοχώρι - Ατρόμητος

Φωστήρας -  Θύελλα Π.

Λέων - Αετός

Αρης - Κεραυνός

Εθνικός Σαγ. - Πανμοβριακός

Νίκη  - Δόξα

Θύελλα Αιγ. - Δαβουρλής

Αναγέννηση - Πήγασος

12η  αγωνιστική              

Φωστήρας - Λιμνοχώρι

Ατρόμητος - Λέων

Θύελλα Π.  - Άρης

Αετός Πατρών - Εθνικός Σαγεΐκων

Κεραυνός -  Νίκη

Πανμοβριακός -  Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου

Δόξα Παραλίας- Αναγέννηση Πατρών

Δαβουρλής -  Πήγασος

13η  αγωνιστική              

Λιμνοχώρι - Λέων Α. Αλισσού

Άρης Πατρών - Φωστήρας

Εθνικός Σαγεΐκων - Ατρόμητος Πατρών

Νίκη Προαστείου Θύελλα Πατρών

Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου Αετός Πατρών

Αναγέννηση Πατρών Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

Πήγασος Μπεγουλακίου Πανμοβριακός Ριόλου

Δαβουρλής K. 92 Δόξα Παραλίας

14η  αγωνιστική              

Άρης Πατρών - Λιμνοχώρι

Λέων - Εθνικός Σαγεΐκων

Φωστήρας -  Νίκη

Ατρόμητος  - Θύελλα Αιγίου

Θύελλα Π. - Αναγέννηση

Αετός - Πήγασος

Κεραυνός - Δαβουρλής K. 92

Πανμοβριακός -  Δόξα Παραλίας

15η  αγωνιστική              

Λιμνοχώρι - Εθνικός Σαγεΐκων

Νίκη -    Άρης Πατρών

Θύελλα Αιγίου - Λέων

Αναγέννηση Πατρών - Φωστήρας

Πήγασος Μπεγουλακίου - Ατρόμητος

Δαβουρλής K. 92 - Θύελλα Πατρών

Δόξα Παραλίας - Αετός Πατρών

Πανμοβριακός -   Κεραυνός

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική                 

Απόλλων Βίδοβας-Δίας Σαραβαλίου

Πείρος Ισώματος-Πήγασος Πατρών

Αστέρας Τσουκαλεΐκων    -Ωλενιακός

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Σταροχώρι

Δόξα Χαλανδρίτσας-Ατρόμητος Λάππα 2015

Τριταιικός-Καμίνια

Καλλιθέα-Διαγόρας 2010

Αχαιός Σαραβαλίου-Φαραικός

2η  αγωνιστική 

Πείρος Ισώματος-Απόλλων Βίδοβας

Δίας Σαραβαλίου-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Πήγασος Πατρών-Αστέρας Μιντιλογλίου

Ωλενιακός-Δόξα Χαλανδρίτσας

Σταροχώρι-Τριταιικός

Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καλλιθέα

Καμίνια  -Φαραικός

Διαγόρας 2010  -Αχαιός Σαραβαλίου

3η  αγωνιστική 

Απόλλων Βίδοβας-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Πείρος Ισώματος

Δόξα Χαλανδρίτσας-Δίας Σαραβαλίου

Τριταιικός-Πήγασος Πατρών

Καλλιθέα-Ωλενιακός

Φαραικός-Σταροχώρι

Αχαιός Σαραβαλίου-Ατρόμητος Λάππα 2015

Καμίνια -Διαγόρας 2010

4η  αγωνιστική                 

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Απόλλων Βίδοβας

Αστέρας Τσουκαλεΐκων    -Δόξα Χαλανδρίτσας

Πείρος Ισώματος-Τριταιικός

Δίας Σαραβαλίου-Καλλιθέα

Πήγασος Πατρών-Φαραικός

Ωλενιακός-Αχαιός Σαραβαλίου

Σταροχώρι-Διαγόρας 2010

Ατρόμητος Λάππα 2015 -Καμίνια

5η  αγωνιστική                 

Απόλλων Βίδοβας-Δόξα Χαλανδρίτσας

Τριταιικός-Αστέρας Μιντιλογλίου

Καλλιθέα-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Φαραικός-Πείρος Ισώματος

Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου

Διαγόρας 2010-Πήγασος Πατρών

Καμίνια  -Ωλενιακός

Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 2015

6η  αγωνιστική 

Τριταιικός-Απόλλων Βίδοβας

Δόξα Χαλανδρίτσας-Καλλιθέα

Αστέρας Μιντιλογλίου-Φαραικός

Αστέρας Τσουκαλεΐκων -Αχαιός Σαραβαλίου

Πείρος Ισώματος-Διαγόρας 2010

Δίας Σαραβαλίου-Καμίνια

Πήγασος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015

Ωλενιακός-Σταροχώρι

7η  αγωνιστική                 

Απόλλων Βίδοβας-Καλλιθέα

Φαραικός-Τριταιικός

Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Χαλανδρίτσας

Διαγόρας 2010  -Αστέρας Μιντιλογλίου

Καμίνια -Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Ατρόμητος Λάππα 2015-Πείρος Ισώματος

Σταροχώρι-Δίας Σαραβαλίου

Πήγασος Πατρών-Ωλενιακός

8η  αγωνιστική                 

Φαραικός-Απόλλων Βίδοβας

Καλλιθέα-Αχαιός Σαραβαλίου

Τριταιικός-Διαγόρας 2010

Δόξα Χαλανδρίτσας-Καμίνια

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Ατρόμητος Λάππα 2015

Αστέρας Τσουκαλεΐκων  -Σταροχώρι

Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός

Δίας Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

9η  αγωνιστική                 

Απόλλων Βίδοβας-Αχαιός Σαραβαλίου

Διαγόρας 2010  -Φαραικός

Καμίνια  -Καλλιθέα

Ατρόμητος Λάππα 2015-Τριταιικός

Σταροχώρι-Δόξα Χαλανδρίτσας

Ωλενιακός-Αστέρας Μιντιλογλίου

Πήγασος Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Δίας Σαραβαλίου-Πείρος Ισώματος

10η  αγωνιστική                              

Διαγόρας 2010  -Απόλλων Βίδοβας

Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια

Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα 2015

Καλλιθέα-Σταροχώρι

Τριταιικός-Ωλενιακός

Δόξα Χαλανδρίτσας-Πήγασος Πατρών

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Δίας Σαραβαλίου

Αστέρας Τσουκαλεΐκων  -Πείρος Ισώματος

11η  αγωνιστική              

Απόλλων Βίδοβας-Καμίνια

Ατρόμητος Λάππα 2015-Διαγόρας 2010

Σταροχώρι-Αχαιός Σαραβαλίου

Ωλενιακός-Φαραικός

Πήγασος Πατρών-Καλλιθέα

Δίας Σαραβαλίου-Τριταιικός

Πείρος Ισώματος-Δόξα Χαλανδρίτσας

Αστέρας Τσουκαλεΐκων  -Αστέρας Μιντιλογλίου

12η  αγωνιστική              

Ατρόμητος Λάππα 2015-Απόλλων Βίδοβας

Καμίνια-Σταροχώρι

Διαγόρας 2010  -Ωλενιακός

Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Πατρών

Φαραικός-Δίας Σαραβαλίου

Καλλιθέα-Πείρος Ισώματος

Τριταιικός-Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Δόξα Χαλανδρίτσας-Αστέρας Μιντιλογλίου

13η  αγωνιστική              

Απόλλων Βίδοβας-Σταροχώρι

Ωλενιακός-Ατρόμητος Λάππα 2015

Πήγασος Πατρών-Καμίνια

Δίας Σαραβαλίου-Διαγόρας 2010

Πείρος Ισώματος-Αχαιός Σαραβαλίου

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Φαραικός

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Καλλιθέα

Δόξα Χαλανδρίτσας-Τριταιικός

14η  αγωνιστική                              

Ωλενιακός-Απόλλων Βίδοβας

Σταροχώρι-Πήγασος Πατρών

Ατρόμητος Λάππα 2015 -Δίας Σαραβαλίου

Καμίνια -Πείρος Ισώματος

Διαγόρας 2010  -Αστέρας Τσουκαλεΐκων

Αχαιός Σαραβαλίου-Αστέρας Μιντιλογλίου

Φαραικός-Δόξα Χαλανδρίτσας

Καλλιθέα-Τριταιικός

15η  αγωνιστική                              

Απόλλων Βίδοβας-Πήγασος Πατρών

Δίας Σαραβαλίου-Ωλενιακός

Πείρος Ισώματος-Σταροχώρι

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Ατρόμητος Λάππα 2015

Αστέρας Μιντιλογλίου  -Καμίνια

Δόξα Χαλανδρίτσας-Διαγόρας 2010

Τριταιικός-Αχαιός Σαραβαλίου

Καλλιθέα-Φαραικός     

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική                 

Αυτόνομη Π.Ο. -   Ικαρος Πετρωτού

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου -  Ολυμπιακός Πατρών

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Πάτραι Α.Π.Σ.

Πάτρα 2005 A.E. - Ψηλαλώνια

Πολύτεκνος - Αετός Ρίου

Απόλλων Εγλυκάδος - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Δάφνη Πατρών - Α.Π.Ο. Αρόη

Αχαϊκός-Μέγας Δικέφαλος

2η  αγωνιστική  -             

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Αυτόνομη Π.Ο.

Ικαρος Πετρωτού - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Ολυμπιακός Πατρών - Πάτρα 2005 A.E.

Πάτραι Α.Π.Σ. - Πολύτεκνος

Ψηλαλώνια - Απόλλων Εγλυκάδος

Αετός Ρίου- Δάφνη Πατρών

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Μέγας Δικέφαλος

Α.Π.Ο. Αρόη - Αχαϊκός

3η  αγωνιστική                 

Αυτόνομη Π.Ο. -  Ζαβλάνι ΑΠΣ

Πάτρα 2005 A.E. - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Πολύτεκνος - Ικαρος Πετρωτού

Απόλλων Εγλυκάδος - Ολυμπιακός Πατρών

Δάφνη Πατρών - Πάτραι Α.Π.Σ.

Μέγας Δικέφαλος - Ψηλαλώνια

Αχαϊκός - Αετός Ρίου

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Α.Π.Ο. Αρόη

4η  αγωνιστική 

Πάτρα 2005 A.E. - Αυτόνομη Π.Ο.

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Πολύτεκνος

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Απόλλων Εγλυκάδος        

Ικαρος Πετρωτού - Δάφνη Πατρών

Ολυμπιακός Πατρών - Μέγας Δικέφαλος

Πάτραι Α.Π.Σ. - Αχαϊκός

Ψηλαλώνια - Α.Π.Ο. Αρόη

Αετός Ρίου - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

5η  αγωνιστική 

Αυτόνομη Π.Ο. -Πολύτεκνος

Απόλλων Εγλυκάδος - Πάτρα 2005 A.E.

Δάφνη Πατρών - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Μέγας Δικέφαλος - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Αχαϊκός - Ικαρος Πετρωτού

Α.Π.Ο. Αρόη - Ολυμπιακός Πατρών

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Πάτραι Α.Π.Σ.

Ψηλαλώνια - Αετός Ρίου

6η  αγωνιστική 

Απόλλων Εγλυκάδος - Αυτόνομη Π.Ο.

Πολύτεκνος - Δάφνη Πατρών

Πάτρα 2005 A.E. - Μέγας Δικέφαλος

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Αχαϊκός

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Α.Π.Ο. Αρόη

Ικαρος Πετρωτού - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Ολυμπιακός Πατρών - Αετός Ρίου

Πάτραι Α.Π.Σ. - Ψηλαλώνια

7η  αγωνιστική                 

Αυτόνομη Π.Ο. - Δάφνη Πατρών

Μέγας Δικέφαλος - Απόλλων Εγλυκάδος

Αχαϊκός - Πολύτεκνος

Α.Π.Ο. Αρόη - Πάτρα 2005 A.E.

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Αετός Ρίου- Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Ψηλαλώνια - Ικαρος Πετρωτού

Ολυμπιακός Πατρών- Πάτραι Α.Π.Σ.

8η  αγωνιστική 

Μέγας Δικέφαλος - Αυτόνομη Π.Ο.

Δάφνη Πατρών - Αχαϊκός

Απόλλων Εγλυκάδος      - Α.Π.Ο. Αρόη

Πολύτεκνος - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Πάτρα 2005 A.E. - Αετός Ρίου

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Ψηλαλώνια

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Πάτραι Α.Π.Σ.

Ικαρος Πετρωτού - Ολυμπιακός Πατρών

9η  αγωνιστική                 

Αυτόνομη Π.Ο. - Αχαϊκός

Α.Π.Ο. Αρόη - Μέγας Δικέφαλος

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Δάφνη Πατρών

Αετός Ρίου - Απόλλων Εγλυκάδος

Ψηλαλώνια - Πολύτεκνος

Πάτραι Α.Π.Σ. - Πάτρα 2005 A.E.

Ολυμπιακός Πατρών      - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Ικαρος Πετρωτού - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

10η  αγωνιστική              

Α.Π.Ο. Αρόη - Αυτόνομη Π.Ο.

Αχαϊκός - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Μέγας Δικέφαλος - Αετός Ρίου

Δάφνη Πατρών - Ψηλαλώνια

Απόλλων Εγλυκάδος - Πάτραι Α.Π.Σ.

Πολύτεκνος - Ολυμπιακός Πατρών

Πάτρα 2005 A.E. - Ικαρος Πετρωτού

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

11η  αγωνιστική              

Αυτόνομη Π.Ο. - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Αετός Ρίου - Α.Π.Ο. Αρόη

Ψηλαλώνια - Αχαϊκός

Πάτραι Α.Π.Σ. - Μέγας Δικέφαλος

Ολυμπιακός Πατρών      - Δάφνη Πατρών

Ικαρος Πετρωτού - Απόλλων Εγλυκάδος

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Πολύτεκνος

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Πάτρα 2005 A.E.

12η  αγωνιστική                              

Αετός Ρίου - Αυτόνομη Π.Ο.

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Ψηλαλώνια

Α.Π.Ο. Αρόη - Πάτραι Α.Π.Σ.

Αχαϊκός - Ολυμπιακός Πατρών

Μέγας Δικέφαλος - Ικαρος Πετρωτού

Δάφνη Πατρών - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Απόλλων Εγλυκάδος  - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Πολύτεκνος - Πάτρα 2005 A.E.

13η  αγωνιστική              

Αυτόνομη Π.Ο. - Ψηλαλώνια

Πάτραι Α.Π.Σ. - Αετός Ρίου

Ολυμπιακός Πατρών - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Ικαρος Πετρωτού - Α.Π.Ο. Αρόη

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Αχαϊκός

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Μέγας Δικέφαλος

Πάτρα 2005 A.E. - Δάφνη Πατρών

Πολύτεκνος - Απόλλων Εγλυκάδος

14η  αγωνιστική              

Πάτραι Α.Π.Σ. - Αυτόνομη Π.Ο.

Ψηλαλώνια - Ολυμπιακός Πατρών

Αετός Ρίου- Ικαρος Πετρωτού

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς) - Φλόγα Κάτω Καστριτσίου

Α.Π.Ο. Αρόη - Ζαβλάνι ΑΠΣ

Αχαϊκός - Πάτρα 2005 A.E.

Μέγας Δικέφαλος - Πολύτεκνος

Δάφνη Πατρών - Απόλλων Εγλυκάδος

15η  αγωνιστική              

Αυτόνομη Π.Ο. - Ολυμπιακός Πατρών

Ικαρος Πετρωτού - Πάτραι Α.Π.Σ.

Φλόγα Κάτω Καστριτσίου - Ψηλαλώνια

Ζαβλάνι ΑΠΣ - Αετός Ρίου

Πάτρα 2005 A.E. - Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)

Πολύτεκνος - Α.Π.Ο. Αρόη

Απόλλων Εγλυκάδος  - Αχαϊκός

Δάφνη Πατρών- Μέγας Δικέφαλος

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Κεραυνός 2016-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Ακράτα-Φοίνικας Σαλμενίκου

Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρας

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ποσειδών Πάτρας

Αργυρά Πατρών-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Σκεπαστό

Αχιλλέας Καμαρών-Αστήρ Τέμενης

Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

2η  αγωνιστική-

Ακράτα-Κεραυνός 2016

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Καλάβρυτα

Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Θύελλα Αιγείρας-Αργυρά Πατρών

Ποσειδών Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Αχιλλέας Καμαρών

Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Αστήρ Τέμενης-Φλόγα Ρόδιας

3η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Καλάβρυτα

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ακράτα

Αργυρά Πατρών-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φοίνικας Σαλμενίκου

Αχιλλέας Καμαρών-Θύελλα Αιγείρας

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ποσειδών Πάτρας

Φλόγα Ρόδιας-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Σκεπαστό-Αστήρ Τέμενης

4η  αγωνιστική-

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Κεραυνός 2016

Καλάβρυτα-Αργυρά Πατρών

Ακράτα-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αχιλλέας Καμαρών

Φοίνικας Σαλμενίκου-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Θύελλα Αιγείρας-Φλόγα Ρόδιας

Ποσειδών Πάτρας-Αστήρ Τέμενης

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Σκεπαστό

5η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Αργυρά Πατρών

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Αχιλλέας Καμαρών-Καλάβρυτα

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ακράτα

Φλόγα Ρόδιας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Αστήρ Τέμενης-Φοίνικας Σαλμενίκου

Σκεπαστό-Θύελλα Αιγείρας

Ποσειδών Πάτρας-Ζήρια-ΤΑΔ'93

6η  αγωνιστική-

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Κεραυνός 2016

Αργυρά Πατρών-Αχιλλέας Καμαρών

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Καλάβρυτα-Φλόγα Ρόδιας

Ακράτα-Αστήρ Τέμενης

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Σκεπαστό

Φοίνικας Σαλμενίκου-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Θύελλα Αιγείρας-Ποσειδών Πάτρας

7η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Αχιλλέας Καμαρών

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών

Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Σκεπαστό-Καλάβρυτα

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Ακράτα

Ποσειδών Πάτρας-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Φοίνικας Σαλμενίκου-Θύελλα Αιγείρας

8η  αγωνιστική-

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός 2016

Αχιλλέας Καμαρών-Φλόγα Ρόδιας

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αστήρ Τέμενης

Αργυρά Πατρών-Σκεπαστό

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Καλάβρυτα-Ποσειδών Πάτρας

Ακράτα-Θύελλα Αιγείρας

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Φοίνικας Σαλμενίκου

9η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Φλόγα Ρόδιας

Αστήρ Τέμενης-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Σκεπαστό-Αχιλλέας Καμαρών

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Ποσειδών Πάτρας-Αργυρά Πατρών

Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Φοίνικας Σαλμενίκου-Καλάβρυτα

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Ακράτα

10η  αγωνιστική-

Αστήρ Τέμενης-Κεραυνός 2016

Φλόγα Ρόδιας-Σκεπαστό

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Αχιλλέας Καμαρών-Ποσειδών Πάτρας

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Θύελλα Αιγείρας

Αργυρά Πατρών-Φοίνικας Σαλμενίκου

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Καλάβρυτα-Ακράτα

11η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Σκεπαστό

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Αστήρ Τέμενης

Ποσειδών Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας

Θύελλα Αιγείρας-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Φοίνικας Σαλμενίκου-Αχιλλέας Καμαρών

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

Ακράτα-Αργυρά Πατρών

Καλάβρυτα-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

12η  αγωνιστική-

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Κεραυνός 2016

Σκεπαστό-Ποσειδών Πάτρας

Αστήρ Τέμενης-Θύελλα Αιγείρας

Φλόγα Ρόδιας-Φοίνικας Σαλμενίκου

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Αχιλλέας Καμαρών-Ακράτα

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Καλάβρυτα

Αργυρά Πατρών-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

13η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Ποσειδών Πάτρας

Θύελλα Αιγείρας-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Φοίνικας Σαλμενίκου-Σκεπαστό

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Αστήρ Τέμενης

Ακράτα-Φλόγα Ρόδιας

Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Αχιλλέας Καμαρών

Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

14η  αγωνιστική-

Θύελλα Αιγείρας-Κεραυνός 2016

Ποσειδών Πάτρας-Φοίνικας Σαλμενίκου

Ζήρια-ΤΑΔ'93-Δήμος Διακοπτού Α.Ο.

Σκεπαστό-Ακράτα

Αστήρ Τέμενης-Καλάβρυτα

Φλόγα Ρόδιας-Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.

Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Αργυρά Πατρών

Αχιλλέας Καμαρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου

15η  αγωνιστική-

Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμενίκου

Δήμος Διακοπτού Α.Ο.-Θύελλα Αιγείρας

Ακράτα-Ποσειδών Πάτρας

Καλάβρυτα-Ζήρια-ΤΑΔ'93

Αναγέννηση-Αίας Συμπολ.-Σκεπαστό

Αργυρά Πατρών-Αστήρ Τέμενης

Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Φλόγα Ρόδιας

Αχιλλέας Καμαρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική 

Πετεινοί-Άρλα

Πυρσός Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων

Γαλήνη-Αθλητική Ένωση Δυμαίων

Ρωμανός-Δόξα Πατρών

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-ΑΕ Ροϊτίκων

Ηρακλής Πατρών:  Δεν Αγωνίζεται

               

2η  αγωνιστική 

Ηρακλής Πατρών-Πετεινοί

Άρλα-Πυρσός Πατρών

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ρωμανός

Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων

ΑΕ Ροϊτίκων-Δόξα Πατρών

Γαλήνη: Δεν Αγωνίζεται

               

3η  αγωνιστική 

Πετεινοί-Πυρσός Πατρών

Γαλήνη-Ηρακλής Πατρών

Ρωμανός-Άρλα

ΑΕ Ροϊτίκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων

Δόξα Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

               

4η  αγωνιστική 

Γαλήνη-Πετεινοί

Πυρσός Πατρών-Ρωμανός

Ηρακλής Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων

Άρλα-ΑΕ Ροϊτίκων

Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων

Δόξα Πατρών:   Δεν Αγωνίζεται

 5η  αγωνιστική 

Πετεινοί-Ρωμανός

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη

ΑΕ Ροϊτίκων-Πυρσός Πατρών

Δόξα Πατρών-Ηρακλής Πατρών

Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Άρλα

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων: Δεν Αγωνίζεται

 6η  αγωνιστική 

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί

Ρωμανός-ΑΕ Ροϊτίκων

Γαλήνη-Δόξα Πατρών

Πυρσός Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων

Ηρακλής Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων

Άρλα:    Δεν Αγωνίζεται

Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων

7η  αγωνιστική                 

Πετεινοί-ΑΕ Ροϊτίκων    

Δόξα Πατρών-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων          

Αθλητική Ένωση Δυμαίων-Ρωμανός      

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη          

Άρλα-Ηρακλής Πατρών               

Πυρσός Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

 8η  αγωνιστική                 

Δόξα Πατρών-Πετεινοί

ΑΕ Ροϊτίκων-Αθλητική Ένωση Δυμαίων

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων 

Γαλήνη-Άρλα   

Πυρσός Πατρών-Ηρακλής Πατρών         

Ρωμανός: Δεν Αγωνίζεται

 9η  αγωνιστική                 

Πετεινοί-Αθλητική Ένωση Δυμαίων       

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Δόξα Πατρών             

Άρλα-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων           

Ηρακλής Πατρών-Ρωμανός       

Πυρσός Πατρών-Γαλήνη             

ΑΕ Ροϊτίκων: Δεν Αγωνίζεται     

                               

10η  αγωνιστική                              

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Πετεινοί       

Δόξα Πατρών-Άρλα      

ΑΕ Ροϊτίκων-Ηρακλής Πατρών  

Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Πυρσός Πατρών     

Ρωμανός-Γαλήνη            

Αθλητική Ένωση Δυμαίων: Δεν Αγωνίζεται

                               

11η  αγωνιστική                              

Άρλα-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων              

Ηρακλής Πατρών-Αθλητική Ένωση Δυμαίων     

Πυρσός Πατρών-Δόξα Πατρών

Γαλήνη-ΑΕ Ροϊτίκων      

Ρωμανός-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων   

Πετεινοί-Δεν Αγωνίζεται             

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η  αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Πατρών-Α.Ε. Αρόης

Παναχαϊκός-Λύκοι Αιγιάλειας

Δόξα Ελαιώνος-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Περιβόλα-Σπάρτακος

Α.Ε.Κ. Πατρών-Προοδευτική Πατρών

Άνω Καστρίτσι: Δεν Αγωνίζεται

               

2η  αγωνιστική 

Άνω Καστρίτσι-ΠΑΟΚ Πατρών

Α.Ε. Αρόης-Παναχαϊκός

Λύκοι Αιγιάλειας-Περιβόλα

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε.Κ. Πατρών

Προοδευτική Πατρών-Σπάρτακος

Δόξα Ελαιώνος: Δεν Αγωνίζεται

               

3η  αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Πατρών-Παναχαϊκός

Δόξα Ελαιώνος-Άνω Καστρίτσι

Περιβόλα-Α.Ε. Αρόης

Προοδευτική Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας

Σπάρτακος-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Α.Ε.Κ. Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

               

4η  αγωνιστική 

Δόξα Ελαιώνος-ΠΑΟΚ Πατρών

Παναχαϊκός-Περιβόλα

Άνω Καστρίτσι-Α.Ε.Κ. Πατρών

Α.Ε. Αρόης-Προοδευτική Πατρών

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Λύκοι Αιγιάλειας

Σπάρτακος: Δεν Αγωνίζεται

               

5η  αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Πατρών-Περιβόλα

Α.Ε.Κ. Πατρών-Δόξα Ελαιώνος

Προοδευτική Πατρών-Παναχαϊκός

Σπάρτακος-Άνω Καστρίτσι

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Α.Ε. Αρόης

Λύκοι Αιγιάλειας: Δεν Αγωνίζεται

               

6η  αγωνιστική 

Α.Ε.Κ. Πατρών-ΠΑΟΚ Πατρών

Περιβόλα-Προοδευτική Πατρών

Δόξα Ελαιώνος-Σπάρτακος

Παναχαϊκός-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Άνω Καστρίτσι-Λύκοι Αιγιάλειας

Α.Ε. Αρόης-Δεν Αγωνίζεται

ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών

7η  αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Πατρών-Προοδευτική Πατρών

Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών

Κεραυνός Σελιανιτίκων-Περιβόλα

Λύκοι Αιγιάλειας-Δόξα Ελαιώνος

Α.Ε. Αρόης-Άνω Καστρίτσι

Παναχαϊκός: Δεν Αγωνίζεται

               

8η  αγωνιστική 

Σπάρτακος-ΠΑΟΚ Πατρών

Προοδευτική Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Α.Ε.Κ. Πατρών-Λύκοι Αιγιάλειας

Δόξα Ελαιώνος-Α.Ε. Αρόης

Παναχαϊκός-Άνω Καστρίτσι

Περιβόλα: Δεν Αγωνίζεται

               

9η  αγωνιστική 

ΠΑΟΚ Πατρών-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Λύκοι Αιγιάλειας-Σπάρτακος

Α.Ε. Αρόης-Α.Ε.Κ. Πατρών

Άνω Καστρίτσι-Περιβόλα

Παναχαϊκός-Δόξα Ελαιώνος

Προοδευτική Πατρών:  Δεν Αγωνίζεται

               

10η  αγωνιστική              

Λύκοι Αιγιάλειας-ΠΑΟΚ Πατρών

Σπάρτακος-Α.Ε. Αρόης

Προοδευτική Πατρών-Άνω Καστρίτσι

Α.Ε.Κ. Πατρών-Παναχαϊκός

Περιβόλα-Δόξα Ελαιώνος

Κεραυνός Σελιανιτίκων: Δεν Αγωνίζεται

               

11η  αγωνιστική              

Α.Ε. Αρόης-Λύκοι Αιγιάλειας

Άνω Καστρίτσι-Κεραυνός Σελιανιτίκων

Παναχαϊκός-Σπάρτακος

Δόξα Ελαιώνος-Προοδευτική Πατρών

Περιβόλα-Α.Ε.Κ. Πατρών

ΠΑΟΚ Πατρών: Δεν Αγωνίζεται

DSCN1817.jpg

DSCN1816.jpgDSCN1815.jpgDSCN1814.jpgDSCN1813.jpgDSCN1812.jpgDSCN1811.jpgDSCN1810.jpgDSCN1818.jpg

DSCN1820.jpgDSCN1826.jpgDSCN1825.jpgDSCN1824.jpgDSCN1823.jpgDSCN1822.jpgDSCN1821.jpg

 Οι Βραβεύσεις

H διοίκηση της ΕΠΣ Αχαΐας πραγματοποίησε και κάποιες βραβεύσεις. Αρχικά τίμησε την  Πατρινή διεθνής κολυμβήτρια Νόρα Δράκου για τις επιτυχίες που έφερε στην χώρα μας.Την βράβευση έκανε ο α' αντιπρόεδρος Βασίλης Βουκελάτος.

Στην συνέχεια απέδωσε φόρο τιμής στον αείμνηστο Νίκο Νικολακόπουλο που έχασε την ζωή του πριν λίγες ημέρες. Ο Νικολακόπουλος ήταν λάτρης του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου με την ΕΠΣ Αχαΐας να θέλει με αυτό τον τρόπο να τιμήσει την μνήμη του. Την βράβευση έκανε ο αναπληρωτής γραμματέας Δημήτρης Σαρρής στην κόρη του, Ευαγγελία

Το ίδιο θα γίνει και για τον Παναγιώτη Νιάχο τον οραματιστής του τοπικού μας ποδοσφαίρου.

Οι ρόλοι του πολλαπλοί όχι μόνο στους αγωνιστικούς χώρους αλλά και στην αγαπημένη του ομάδα Ηρακλή Πατρών όπου προπονούσε, ενώ είχε όλα τα πόστα στη διοίκηση. Δίδαξε ήθος στους αγωνιστικούς χώρους, μεταλαμπάδευσε την αγάπη του για τον αθλητισμό στους νέους και παράλληλα αγωνίστηκε για να αλλάξει πράγματα στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο αφήνοντας μια σημαντική παρακαταθήκη πίσω του. Η τιμή που της ΕΠΣ Αχαϊας δηλώνει επιβράβευση σε έναν άνθρωπο που αγάπησε το ποδόσφαιρο όσο κανένας άλλος. Την βράβευση έκανε ο αναπληρωτής ταμίας Κώστας Ντάσιος.

Επίσης, έγινε απονομή-  Κύπελλα Ηθους (για την περίοδο 2016-17) στα εξής σωματεία: Αίας Πατρών, Διαγόρας 2010, Εθνικός Αγίου, Ολυμπιακός Πατρών, Πολύτεκνος, Πρωτέας, Φωστήρας Οβρυάς.

DSCN1834.jpgDSCN1833.jpgDSCN1832.jpgDSCN1831.jpgDSCN1830.jpgDSCN1829.jpgDSCN1828.jpgDSCN1827.jpgDSCN1854.jpgDSCN1853.jpgDSCN1852.jpgDSCN1851.jpgDSCN1850.jpgDSCN1849.jpgDSCN1848.jpgDSCN1847.jpgDSCN1845.jpgDSCN1844.jpgDSCN1843.jpgDSCN1842.jpgDSCN1841.jpgDSCN1840.jpgDSCN1839.jpgDSCN1837.jpgDSCN1836.jpgDSCN1835.jpg

 DSCN1859.jpgDSCN1857.jpgDSCN1856.jpg

 

 

 

 

 

 

back to top