Ερασιτεχνικό

ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ: Δίκαιη μοιρασιά για Αετό και Κεραυνό (0-0)

Δύο ομάδες που φαίνεται ότι θα πρωταγωνιστήσουν στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας είναι ο Αετός Πατρών Askounis και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου. Μπορεί στην πρεμιέρα να μην κατάφερε καμία από τις δύο να σκοράρει, ωστόσο έδειξαν ότι διαθέτουν παίκτες έμπειρους που θα κάνουν τη διαφορά. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι κυρίαρχησαν η δύναμη, αλλά και τα καλά αντανακλαστικά των δύο τερματοφυλάκων Ντίνου Γιάνναρη από πλευράς Αετού και Θανάση Χάχαλη από πλευράς Κεραυνού που σταμάτησαν τις όποιες ορέξεις των αντιπάλων τους.

Περισσότερα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Πρεμιέρα με πολλά γκολ

Δείτε όλα τ’ αποτελέσματα της πρεμιέρας της Β’ Κατηγορίας και στους τρεις ομίλους που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ        

1η αγωνιστική 

Απόλλων Βίδ.-Δίας Σαρ. 0-0

Πείρος Ισώμ.-Πήγασος Π.5-0

Αστέρας Τσουκ.-Ωλενιακός 4-0

Αστέρας Μιντ.-Σταροχώρι 2-1

Δόξα Χαλ.-Ατρόμητος Λ. 5-0

Τριταιικός-Καμίνια 0-0

Καλλιθέα-Διαγόρας 2010 1-5

Αχαιός Σαρ.-Φαραϊκός 1-1


ΕΠΟΜΕΝΗ

2η αγωνιστική 

Πείρος Ισώμ.-Απόλλων Βίδ.

Δίας Σαρ.-Αστέρας Τσουκ.

Πήγασος Π.-Αστέρας Μιντ.

Ωλενιακός-Δόξα Χαλ.

Σταροχώρι-Τριταιικός

Ατρόμητος Λ.-Καλλιθέα

Καμίνια-Φαραϊκός

Διαγόρας 2010-Αχαιός Σαρ.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αυτόνομη-Ίκαρος Πετρ. 1-3

Φλόγα Κ. Καστρ.-Ολυμπιακός Π. 4-1

Ζαβλάνι/Αίας-ΑΠΟ Αρόη 2-0

Πάτρα 2005-Ψηλαλώνια 1-2

Πολύτεκνος-Αετός Ρ. 2-2

Πάτραι-Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ. 1-0

Δάφνη Π.-Απόλλων Εγλ. 2-2

Αχαϊκός-Μ. Δικέφαλος Π. 2-2

 ΕΠΟΜΕΝΗ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φλόγα Κ. Καστρ.-Αυτόνομη

Ίκαρος Πετρ.-Ζαβλάνι/Αίας

Ολυμπιακός Π.-Πάτρα 2005

ΑΠΟ Αρόη-Πολύτεκνος

Ψηλαλώνια-Πάτραι

Αετός Ρ.-Δάφνη Π.

Πανιώνιος/Αχιλλέας Αγ.-Μ. Δικέφαλος Π.

Απόλλων Εγλ.-Αχαϊκός

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1η αγωνιστική

Ακράτα-Διακοπτό 1-0

Κεραυνός 2016-Φοίνικας Σαλμ. 2-5

Καλάβρυτα-Θύελλα Αιγείρ. 4-0

Άβυθος 2017-Ποσειδών Δρεπ. 0-4

Αργυρά Π.-Ζήρια 1-1

Απόλλων Συν.-Σκεπαστό 3-1

Αχιλλέας Καμ.-Αστέρας Τέμ. 2-2

Φλόγα Ροδ.-Αναγέννηση Ψαθ. 1-5

 ΕΠΟΜΕΝΗ

2η αγωνιστική

Κεραυνός 2016-Ακράτα

Διακοπτό-Καλάβρυτα

Φοίνικας Σαλμ.-Άβυθος 2017

Θύελλα Αιγείρ.-Αργυρά Π.

Ποσειδών Δρεπ.-Απόλλων Συν.

Ζήρια-Αχιλλέας Καμ.

Σκεπαστό-Αναγέννηση Ψαθ.

Αστέρας Τέμ.-Φλόγα Ροδ.

Περισσότερα