Μπάσκετ

Ασταμάτητος ο Απόλλωνας-Νίκησε τον Οίακα Ναυπλίου και έκανε το 3Χ3

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε ο Απόλλωνας επικράτησε στην Περιβόλα του Οιακα Ναυπλίου  με  68-60 για την 3η αγωνιστική της Α2 Εθνικής  και έκαναν το 3Χ3 στο πρωτάθλημα.

Οι μελανολευκοι δεν ξεκίνησαν καλά και στο 10 λεπτό βρέθηκαν πίσω στο σκορ 16 -23.   Όμως στη δεύτερη περίοδο με επιμέρους 16 -4 προηγήθηκαν στο 16΄ με  32-29 και στο ημίχρονο με 36-34.

Στην  τρίτη περίοδο  η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της Πατρινής ομάδας καθώς οι μελανόλευκοι πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση διεύρυναν την διαφορά στο +9 στο 30 56-47.

Στην τελευταία περίοδο, παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων, η ομάδα του Βετούλα κράτησε μια διαφορά ασφαλείας  (59-49, 63-52)  και έφτασε στη νίκη με το τελικό 68-60.

Τα 10λεπτα: 16-23, 36-34, 56-47, 68-60.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Βετούλας): Τσικαμάς 11 (3), Αγγελου 15 (1), Πουλιανίτης 9, Διαμαντακος 9, Μολφετας 19 (4), Μπαζινάς 3 (1) και Αντωνακης 2.
Οίαξ (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 7, Χαϊδάς, Κουμπούρας 6, Πελεκάνος 13, Παπαφλωράτος 2, Βύρλας 14, Καλλινικίδης 9 (1), Σκορδάς 9, Χάχαλος, Χρονόπουλος.