Λοιπά Αθλήματα

Η Ακαδημία των Σπορ στάση στο Ναύπλιο και ήττα από τον Πολυνίκη 31-22

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Ακαδημία των Σπορ γνώρισε την ήττα στο Ναύπλιο από τον Πολυνίκη με 31-22 (13-12 ημ.). Οι αθλητές του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου αν και για ένα ημίχρονο συμβάδιζαν γκολ – γκολ με τους γηπεδούχους δεν βρήκαν λύσεις στην επανάληψη και μετά το 40΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν ταχύτητα και πήραν διαφορά ασφαλείας και την νίκη με 9 γκολ διαφορά.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάντως και παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο μιας και χρεώθηκαν 8 δίλεπτα, έναντι ενός στους γηπεδούχους!
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 10-6, 11-9, 12-11, 13-12 (ημιχ.), 16-13, 18-15, 21-17, 25-20, 29-21, 31-22.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Κάκκας, Παπαγιαννόπουλος Χ. 4, Παπαγιαννόπουλος Α. 8, Γεωργίου 5, Καγκελάρης, Μπισκανάκης 1, Τόμοβιτς 1, Τάγγκας, Μπεκιάρης, Ευθυμίου 1, Μάρκοβιτς, Μεταξάς, Κωνσταντάκης, Κολλύρης 1.
Δίλεπτα: 1/8, Πέναλτι: 3/4, ¼. Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης.

Περισσότερα

Ο ΝΟΠ ήττα από τον ΠΑΟ και ημιτελικό την Κυριακή με ΠΑΟΚ

στις

Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα παίδων του ΝΟΠ η οποία έχασε με 15-3 από τον ΠΑΟ για την 3η αγωνιστική και έτσι τερμάτισε στην 2η θέση στον όμιλο.

Ετσι η Πατρινή ομάδα θα παίξει το πρωί (09.00) της Κυριακής με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ που είναι πρώτος στον άλλο όμιλο της τελικής φάσης στον 1ο ημιτελικό του final-4 με στόχο τη νίκη που θα τον φέρει στο μεγάλο τελικό.

Περισσότερα

Οι παίδες της ΝΕΠ ισοπαλία με Λάρισα και αγώνες κατάταξης την Κυριακή

στις

Με ισοπαλία με σκορ 12-12 με τον ΝΟ Λάρισας ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η ΝΕΠ στα προκριματικά της τελικής φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Παίδων και αύριο Κυριακή 20/6 θα παίξει στους αγώνες κατάταξης.

Η Πατρινή ομάδα είχε δυο ήττες στο ξεκίνημα της διοργάνωσης και είχε αποκλειστεί από το final-4 που θα γίνει αύριο.

Τα 8λεπτα (με τυπικά γηπεδούχο τη ΝΕΠ):  3-3, 3-2, 3-2, 3-5.

ΝΕΠ: Γκοτσόπουλος 3, Τρίχας 3, Αντίοχος 2, Τσίπης 2, Σαλπόγλου 2.

Περισσότερα

Οι παίδες του ΝΟΠ έκαναν «πάρτι» επι του Ολυμπιακού και προκρίθηκαν στους “4”

στις

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση οι παίδες του ΝΟΠ διέλυσαν με 16-2 τον Ολυμπιακό για την 2η αγωνιστική της τελικής φάσης και με το 2Χ2 προκρίθηκε στο φαιναλ-4 που θα διεξαχθεί αύριο στη Βουλιαγμένη.

Η Πατρινή ομάδα ήταν καταιγιστική από το ξεκίνημα, προηγήθηκε με 9-1 στο ημίχρονο και έφτασε εύκολα στη νίκη με το 16-2.

Νέα αναμέτρηση για τους δαίμονες το απόγευμα (19.00) κόντρα στον ΠΑΟ με στόχο τη νίκη που θα δώσει την 1η θέση στον όμιλο και από εκεί θα εξαρτηθεί ο αυριανός αντίπαλος στα ημιτελικά.

Τα 8λεπτα:  4-0, 5-1, 3-1, 4-0.