Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Λοιπά Αθλήματα

Η Ακαδημία των Σπορ στάση στο Ναύπλιο και ήττα από τον Πολυνίκη 31-22

Η Ακαδημία των Σπορ γνώρισε την ήττα στο Ναύπλιο από τον Πολυνίκη με 31-22 (13-12 ημ.). Οι αθλητές του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου αν και για ένα ημίχρονο συμβάδιζαν γκολ – γκολ με τους γηπεδούχους δεν βρήκαν λύσεις στην επανάληψη και μετά το 40΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν ταχύτητα και πήραν διαφορά ασφαλείας και την νίκη με 9 γκολ διαφορά.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν πάντως και παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο μιας και χρεώθηκαν 8 δίλεπτα, έναντι ενός στους γηπεδούχους!
Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 10-6, 11-9, 12-11, 13-12 (ημιχ.), 16-13, 18-15, 21-17, 25-20, 29-21, 31-22.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Πάντος 1, Κάκκας, Παπαγιαννόπουλος Χ. 4, Παπαγιαννόπουλος Α. 8, Γεωργίου 5, Καγκελάρης, Μπισκανάκης 1, Τόμοβιτς 1, Τάγγκας, Μπεκιάρης, Ευθυμίου 1, Μάρκοβιτς, Μεταξάς, Κωνσταντάκης, Κολλύρης 1.
Δίλεπτα: 1/8, Πέναλτι: 3/4, ¼. Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης.