Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Ο Ανδριανός στα Ζαρουχλεϊκα, ο Παπαδόπουλος στο «Θ. Χρυσανθόπουλος», ο Φωκάς στον Ριόλο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαϊας οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων το Σαββατοκύριακο.

Και αυτή την αγωνιστική θα έχουμε πολύ σημαντικές αναμετρήσεις με την επιτροπή να ορίζει στον Ριόλο και στο παιχνίδι Πανμοβριακός – Δόξα Παραλίας για τον Α’ όμιλο τον Αλέξανδρο Φωκάς. Επίσης για τον ίδιο όμιλο ο Κώστας Ανδριανός θα σφυρίξει το Ατρόμητος – Πήγασος ενώ στο ντέρμπι της Δυτικής Αχαϊας ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και την Δόξα Νιφορεϊκων διαιτητής θα είναι ο Γιάννης Καλύβας.

Στον β’ όμιλο ξεχωρίζει το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στον Κεραυνό και το Πάτραι και διαιτητής ορίστηκε ο Γιώργος Παπαδόπουλος.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις των πρωταθλημάτων με τους ρέφερι έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Πήγασος, Κώστας Ανδριανός

Γήπ. Ριόλου, 3μ.μ.: Πανμοβριακός-Δόξα Παραλίας, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Πετρωτού, 3μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Αναγέννηση Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Λιμνοχωρίου, 3μ.μ.: Λιμνοχώρι-Δόξα Νιφορεΐκων, Γιάννης Καλύβας

Γήπ. Βραχνεΐκων, 3μ.μ.: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Χαλανδρίτσας, Κώστας Σαμαρτζής

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Πάτρα 2005-Πολύτεκνος, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Αετός Πατρών-Ηρακλής Πατρών, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Ακράτας, 3μ.μ.: Αιγείρα/Ακράτας-Δαβουρλής K92, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος, 3μ.μ.: Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Νίκη Προαστίου, Νίκος Χρονάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αστραπή Ψαροφαΐου-Καμίνια, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Ατρόμητος Λάππα 2015, Αλέξης Καμζόλας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς: Αιγίου ΑΕ-A.E. Δρέπανου, Δημήτρης Ρουμπάνης

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Φοίνικας/Ζήριας, Γιώργος Αθανασόπουλος

Γήπ. Τέμενης: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη Π.Ο., Θανάσης Γκοτσόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Θύελλας, 12:30μ.μ.: Ωλενιακός-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Ορέστης Χριστόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Αίας Πατρών-Σπάρτακος, Γεράσιμος Ξουρής

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Κ.Ζάρρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Αθανασόπουλος.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Πετρωτού: Α.Π.Ο. Αρόη-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας  Άρης Πατρών-Θύελλα Αιγίου, Κώστας Ανδριανός

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 12μ.: Περιβόλα-Άτλας Α.Σ., Γιάννης Καλύβας

Γήπ. Κ.Ζάρρας, 12:15μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Φαραϊκός, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Πυρσός Πατρών, Δημήτρης Πολυγένης.

Γήπ. Μιντιλογλίου, 3μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Γαλήνη, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Άνω Αλισσού, 3μ.μ.: Λέων Αλισσού-Αχαϊκός, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Σταροχώρι, Νίκος Παναγιωτόπουλος.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 11:30π.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ζαβλάνι ΑΠΣ, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Πανιώνιος Αχιλλέας-Πετεινοί, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Απόλλων Αιγίου-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Σαμαρτζής

Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Άβυθος Αιγιάλειας, Αλέξης Καμζόλας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Βαβαρούτας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Νεάπολη ΑΕ-ΑΕ Ροϊτίκων, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 12:30μ.μ.: Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Μετόχι, Γιώργος Μπακόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30μ.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Βασιλικό, Γιώργος Αγγελόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 3μ.μ.: Σκεπαστό-Ρωμανός, Ηλίας Αρκουμάνης.


Ροή ειδήσεων

Advertisement