Δευτέρα 15 Αυγούστου 2022
Connect with us

Αθλητισμός

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας(7/11)

Δημοσιεύθηκε

στις

09:35 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2020 Δείτε την προθέρμανση του Gran Premio de Europa
10:05 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2020 Δείτε την προθέρμανση του του Gran Premio de Europa
10:35 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2020 Δείτε την προθέρμανση του Gran Premio de Europa
12:00 COSMOTE SPORT 4 HD Φενέρμπαχτσε – Νταρουσάφακα Τουρκικό Πρωτάθλημα
12:00 Eurosport 2 Μότοκρος Γκάρντα Τρεντίνο | Α’ αγώνας – ΜΧ2 Μηχανοκίνητα
12:30 Eurosport 1 Λα Βουέλτα | 3ο Ετάπ (Γυναικών) Ποδηλασία
13:00 Eurosport 2 Μότοκρος Γκάρντα Τρεντίνο | MXGP 1ος ΑγώναςΜηχανοκίνητα
13:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ισπανικό Πρωτάθλημα 2020-21 Ποδόσφαιρο
13:15 Novasports 3HD Ουτρέχτη – Αγιαξ Eredivisie
13:30 Novasports 2HD Λάτσιο – Γιουβέντους Serie A
14:00 COSMOTE SPORT 7 HD Γουέστ Μπρομ – Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ
14:30 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2020 Δείτε τον αγώνα του Gran Premio de Europa
14:30 COSMOTE SPORT 9 HD Σαν Πάουλι – Καρλσρούη Bundesliga 2
14:30 Eurosport 2 Σάικλο ΚροςEυρωπαϊκό Πρωτάθλημα Χερτόγκενμπος Μηχανοκίνητα
15:00 Novasports 1HD ΟΦΗ – Ολυμπιακός Super League
15:40 Eurosport 1 Λα Βουέλτα | 18ο Ετάπ Ποδηλασία
16:00 COSMOTE SPORT 8 HD Λέστερ – Γουλβς Πρέμιερ Λιγκ
16:00 Novasports 2HD Τορίνο – Κροτόνε Serie A
16:00 Eurosport 2 Μότοκρος Γκάρντα Τρεντίνο | MXGP 2ος Αγώνας Μηχανοκίνητα
16:00 Novasports 5HD Τζένοα – Ρόμα Serie A
16:00 Novasports 4HD Αταλάντα – Ιντερ Serie A
16:00 ΕΡΤ Sports HD Ελλάδα – Γαλλία Προκριματικά EHF Euro
16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Πρέμιερ Λιγκ 2020-21 Ποδόσφαιρο
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Βόλφσμπουργκ – Χόφενχαϊμ Bundesliga
17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Χετάφε – Βιγιαρεάλ Ισπανικό Πρωτάθλημα
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ – Γρανάδα Ισπανικό Πρωτάθλημα
17:15 Novasports 3HD ΑΕΛ – Λαμία Super League
17:45 Novasports 24 HD Φέγενορντ – Χρόνιγκεν Eredivisie
18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μάντσεστερ Σίτι – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ
19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Γαλατάσαραϊ – Τόφας Τουρκικό Πρωτάθλημα
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Λεβερκούζεν – Γκλάντμπαχ Bundesliga
19:00 Novasports 4HD Μπολόνια – Νάπολι Serie A
19:30 COSMOTE SPORT 4 HD Εστουντιάντες – Μπαρτσελόνα ACB Liga Endessa
19:30 COSMOTE SPORT 9 HD Πόρτο – Πορτιμονένσε Liga NOS
19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Λεβάντε – Αλαβές Ισπανικό Πρωτάθλημα
19:30 ΕΡΤ Sports HD ΚΑΕ Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ Basket League
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Βαγιαδολίδ – Μπιλμπάο Ισπανικό Πρωτάθλημα
19:30 Novasports 1HD Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ Super League
21:00 Novasports 4HD Αϊντχόφεν – Βίλεμ Eredivisie
21:15 COSMOTE SPORT 1 HD Άρσεναλ – Άστον Βίλα Πρέμιερ Λιγκ
21:45 Novasports 2HD Μίλαν – Βερόνα Serie A
22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Μπενφίκα – Μπράγκα Liga NOS
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βαλένθια – Ρεάλ Μαδρίτης Ισπανικό Πρωτάθλημα
22:00 Novasports 3HD Λιόν – Σεντ Ετιέν Ligue 1
22:40 Novasports 5HDΦιλαντέλφια – Νιου Ινγκλαντ MLS

Αθλητισμός

Παναχαϊκή: Οι 29 που πηγαίνουν Καρπενήσι

Δημοσιεύθηκε

στις

Η αποστολή της Παναχαϊκής αναχωρεί την Τρίτη (16/8) στις 08.30 το πρωί για το Καρπενήσι, όπου θα πραγματοποιήσει εκεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Η κοκκινόμαυρη ομάδα θα παραμείνει στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας από τις 16 έως και τις 26 Αυγούστου με την αποστολή να διαμένει στο ξενοδοχείο Montana.

Ο προπονητής της Παναχαϊκής Σούλης Παπαδόπουλος επέλεξε την αποστολή που αποτελείται από 29 ποδοσφαιριστές και είναι οι εξής:

Ανδρέας Κολοβούρης, Χρήστος Θεοδωράκης, Μάριος Μικές, Ignacio Liporace, Ivan Silva, Nikola Karaklajic, Petar Karaklajic, Βαγγέλης Αλεξόπουλος, Ηλίας Κουλούρης, Νίκος Κωνσταντακόπουλος, Ατίλιο Λιμάτσι, Florenc Keri, Γιάννης Μακρής, Ανδρέας Μαστραντωνάκης, Γιάννης Μπουρλάκης, Μανώλης Παπαχρονόπουλος, Γιώργος Σμίλτος, Νίκος Στασινόπουλος, Λυμπέρης Στεργίδης, Χαράλαμπος Τοπάλ, Αντώνης Τριμμάτης, Δημήτρης Τσακμάκης, Αντώνης Τσιάρας, Άγγελος Χαντί, Ιωακείμ Ζυγκερίδης, Τίμος Πατρώνης, Παναγιώτης Λινάρδος, Juan Alberto Larrea, Μαριάνο Αγκαράι.

 

Περισσότερα

Λοιπά Αθλήματα

Έβδομη η Νόρα Δράκου στον τελικό των 50μ. ύπτιο

Δημοσιεύθηκε

στις

Την έβδομη θέση των 50μ. ύπτιο κατέλαβε η Νόρα Δράκου, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου της Ρώμης. Η 30χρονη πρωταθλήτρια, στην τρίτη συμμετοχή της σε τελικό του αγωνίσματος, κολύμπησε σε 28.11, που είναι και η καλύτερη επίδοση που σημείωσε στις τρεις κούρσες της στη διοργάνωση (προκριματικό, ημιτελικό, τελικό).

Νικήτρια με χρόνο 27.27 αναδείχθηκε η Αναλιά Πιγκρέ, που χάρισε στη Γαλλία τον πρώτο τίτλο της (και γενικά το πρώτο μετάλλιο) σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στα 50μ. ύπτιο.

Δεύτερη τερμάτισε η Ιταλίδα Σίλβια Σκάλια με 27.53 και τρίτη ο Ολλανδή Μάικε Ντε Βάαρντ με 27.54, που άφησε εκτός βάθρου τη συμπατριώτισσά της και κάτοχο του τίτλου, Κίρα Τουσάιντ.

Τα αποτελέσματα του τελικού στα 50μ. ύπτιο γυναικών:

1. Αναλιά Πιγκρέ (Γαλλία) 27.27

2. Σίλβια Σκάλια (Ιταλία) 27.53

3. Μάικε Ντε Βάαρντ (Ολλανδία) 27.54

4. Κίρα Τουσάιντ (Ολλανδία) 27.73

5. Μέντι Χάρις (Μ. Βρετανία) 27.90

6. Μαρί-Αμπρ Μολί (Γαλλία) 27.95

7. Νόρα Δράκου (ΕΛΛΑΔΑ) 28.11

8. Γιούλιε Κεπ Γένσεν (Δανία) 28.54

Περισσότερα

Αθλητισμός

Πολλές οι επιτυχίες στο Κόβεντρι της Αγγλίας

Δημοσιεύθηκε

στις

Με το… δεξί μπήκαν οι παίκτες του Δαβουρλή Κ’ 92, αλλά και οι αθλητές στίβου, που εκπροσωπούν την Πάτρα στο Κόβεντρι της Αγγλίας και στους διεθνείς παιδικούς αγώνες, καθώς είχαν σημαντικές επιτυχίες. Πιο συγκεκριμένα:

Η ποδοσφαιρική ομάδα του Συλλόγου Κώστας Δαβουρλής με προπονητές τον Βασίλη Μπιρλή και Κων/νο Παπαγιαννόπουλο νίκησε 2-0 την αντίστοιχη της πόλης Κάουνας της Λιθουανίας και 7-1 την ομάδα της πόλης Κίελο της Γερμανίας.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα της Πάτρας είναι η ομάδα της πόλης Πέσνικα της Σλοβενίας.

Στο στίβο ο Φίλιππος Χριστόπουλος τερμάτισε πρώτος, μεταξύ 12 άθλητών, στο Β’ προκριματικό γύρο στα 1500 μ. με επίδοση 4 λεπτά 26 δευτερόλεπτα και 10 δέκατα.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα