19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα – Μπαρτσελόνα Ισπανικό Πρωτάθλημα
19:30 ΕΡΤ3 Άρης – Περιστέρι Stoiximan Basket League
19:30 Novasports 2HD Παναιτωλικός – Ολυμπιακός Super League
21:45 Novasports 1HD Μίλαν – Τορίνο Serie A
22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Φιλαδέλφια 76ερς – Ντένβερ Νάγκετς NBA
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουότφορντ FA Cup
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Οσασούνα – Ρεάλ Μαδρίτης Ισπανικό Πρωτάθλημα
02:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ουάσινγκτον Ουίζαρντς – Μαϊάμι Χιτ NBA

Περισσότερα

Μπάσκετ

Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Προμηθέα, έχασε εκτός από το Λαύριο

στις

Ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε  πριν λίγο  η ομάδα του Προμηθέα η οποία μη έχοντας καθαρό μυαλό στο τέλος, έχασε (75-72) από το ισχυρό Λαύριο σε εξ αναβολής της 1ης αγωνιστικής της basketleague και έτσι έχασε την ευκαιρία να κάνει άλμα τετράδας.

Στη 2η θέση αναρριχήθηκε το σύνολο του Σερέλη, που είχε κορυφαίους τους Κάρτερ (22 πόντοι) και Ντιαλό (13 πόντοι). Από την άλλη, για τους Αχαιούς διασώθηκαν οι Τζεράι Γκραντ (17 πόντοι) και Τζεριάν Γκραντ (16 πόντοι, 5 ασίστ).

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 38-41, 55-53, 75-72.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Τελειώνει ο Μπρους από την Παναχαϊκή, κλείνει τον Γκίνο

στις

Φαίνεται πως η 2η ισοπαλία της Παναχαϊκης φέρνει αλλαγές στο στρατόπεδο της ομάδας,  με τον μεγαλομέτοχο Γιώργο Μπάρλο να συσκέπτεται με τους συνεργάτες και να αποφασίζουν από κοινού, πως υπάρχουν αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό.

Οι πρώτες εκτιμήσεις λένε πως θα 2-3 παίκτες θα δουν την πόρτα της εξόδου με πρώτον τον Αλμπερτ Μπρους ενώ αντίθετα θα γίνουν 2-3 προσθήκες με πρώτη κίνηση την απόκτηση του Δημήτρη Γκίνο ο οποίος είναι πολύ κοντά σε συμφωνία.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Ν. Παπαδόπουλος: «Δεν είναι καλό το αποτέλεσμα, δεν είχαμε καθαρό μυαλό»

στις

Μετά το τέλος του αγώνα στη Ρόδο, ο προπονητής της Παναχαϊκής Νίκος Παπαδόπουλος, τόνισε: «Δεν μας ικανοποίει το αποτέλεσμα, είχαμε  προϋποθέσεις για να σκοράρουμε στο β΄ ημίχρονο χωρίς όμως να βγάλουμε μεγάλες ευκαιρίες αλλά δεν το κάναμε.

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να δουλέψουμε για το επόμενα ματς και να πάρουμε νίκες που θα μας ανεβάσουν την ψυχολογία  για το όχι τόσο καλό ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Προβληματιστήκαμε που δεν είχαμε καθαρό μυαλό όταν ο αντίπαλος έμεινε με 10 παίκτες, έχουμε παίκτες για να παίξουμε αλλά δεν  το κάναμε,. Επαναλαμβάνω πως το αποτέλεσμα δεν είναι καλό  και αυτό που θα κάνουμε είναι να δουλέψουμε για το ματς της Κυριακής.

Και κάτι ακόμα που είναι πολύ σημαντικό, πρέπει να ξεκινήσει  και η Football league γιατί ζουν οικογένειες από αυτό το πρωτάθλημα  και τόσος κόσμος περιμένει την έναρξη του.