Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2021
Connect with us

Αθλητισμός

Ο Ζαμπαλάς από την Ήπειρο στο ματς Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

 

Ο Σπύρος Ζαμπαλάς από την Ήπειρο θα διευθύνει το ματς Παναχαϊκή – Τρίκαλα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σουπερ Λιγκ 2.

Βοηθοί του θα είναι οι Λιόντος και Θανασιάς (Ηπείρου), ενώ τέταρτος ο Ματσούκας από τη γειτονική Αιτωλοακαρνανία.

Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους ορισμούς των διαιτητών της πρεμιέρας της Super League 2.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/1

Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός (14.45, Δημ. Στάδιο Αγίων Αναργύρων)

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών), Φαλτάκας (Γρεβενών)

4ος: Τάσης (Ηπείρου)

 

Παναχαϊκή – Τρίκαλα (14.45 ΕΡΤ3, Γήπεδο Αγυιάς)

Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Θανασιάς (Ηπείρου)

4ος: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

 

ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας (14.45, «Βουζουνεράκειο»

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Κουκουράκης (Χανίων)

 

Χανιά – Δόξα Δράμας (14.45, Γήπεδο Περιβολίων)

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Πλακάς (Δυτ. Αττικής), Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)

4ος: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

 

 

Κυριακή 17/1

 

Εργοτέλης – Ιωνικός (14.00, Παγκρήτιο Στάδιο)

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

4ος: Τσουκαλάς (Αθήνας)

 

Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη (14.45 ΕΡΤ3, AEL FC Arena)

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Αθλητισμός

Η Παναχαϊκή με πάθος «καθάρισε» με 1-0 την Ξάνθη και παρέμεινε ζωντανή (video)

Δημοσιεύθηκε

στις

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Παναχαϊκή για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ με 1-0 κόντρα στην Ξάνθη.

Οι «κοκκινόμαυροι» παίζοντας με πάθος και προσηλωμένοι στο στόχο τους κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη εντός έδρας νίκη με 1-0 χάρης στο όμορφο γκολ του Ανάκογλου στο 8’ της συνάντησης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Παρασκυόπουλος- Α. Σποηλιόπουλος): Κολοβούρης, Πάνος (75′ Σταμόπουλος), Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας, Πατάπης, Μουστακόπουλος (75′ Μασούρας), Μπρους, Ανάκογλου (82′ λ.τ.Παπαδόπουλος), Μπάτροβιτς (59′ Τσερούτι), Γιούσης, Αραβίδης

ΞΑΝΘΗ (Γ. Μαραντάς): Ιτσο, Βέρκερ, Σιατραβάνης (90′ Τζούρμαν), Καπνίδης, Πέτροβιτς, Τάτος, Γκαρσία (75′ Μικελτάτζε), Μπριλάντε, Βόλτερς (75′ Ντίνας), Θυμιάνης (68′ Τεσίγια), Τσαμούρης.

 

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΠΑΤΑ

Εργοτέλης- Απόλλων Λάρισας 1-0 (79′ Κόνραντ)

Λεβαδειακός- Δόξα Δράμας 2-1 (67′ Νίλι-84′ Μπιανκόνι-89′ Μενσά)

Γ.Σ. Διαγόρας- Α.Ε. Καραϊσκάκης 1-0 (19′ Κονέ)

Α.Ο. Χανίων- Ιωνικός 0-1 (45′ Κάστρο) – ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 21′ Καρλίτο – 70′ Τιεντσέου

Ο.Φ. Ιεράπετρας- Τρίκαλα 1-1 (4′ Γκίνη-26′ Ριζογιάννης).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 11 αγώνες)

Εργοτέλης                        9-4          22

Ιωνικός                             12-7        21

Λεβαδειακός                  12-7         20

Διαγόρας                         10-6         20

Παναχαϊκή                     12-6          17

Ξάνθη                               8-7           15

Τρίκαλα                         10-10         13

Χανιά                               6-8            11

Δόξα Δράμας                 7-13          11

Απόλλων Λαρ.                5-7           9

ΑΕ Καραϊσκάκης          6-15            7

Ιεράπετρα                     8-16           4

 

*Από ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν Απόλλων Λάρισας, και Ξάνθη.

*Από δύο παιχνίδια λιγότερα έχει η Δόξα Δράμας.

Περισσότερα

Μπάσκετ

Ντεμπούτο του Πατρινού Νίκου Δίπλαρου στην Ευρωλίγκα

Δημοσιεύθηκε

στις

Οι αρκετές απουσίες του Παναθηναϊκού έβαλαν τον Πατρινό Νίκο Δίπλαρο στην 12άδα των πρασίνων για το ματς κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου.

Και άλλες φορές είχε γίνει αυτό για τον 23χρονο γκαρντ, όμως η αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής στο Βερολίνο θα είναι ξεχωριστή για αυτόν, μιας και έκανε ντεμπούτο στην Ευρωλίγκα.
Και όχι απλά πάτησε παρκέ, αλλά ευστόχησε και σε τρίποντο με 3’10” να απομένουν για το ημίχρονο, γράφοντας το 23-30.
Αξίζει να αναφέρουμε πως αυτό ήταν το πρώτο εύστοχο σουτ από τα 6,75 μ. για τον Παναθηναϊκό στη Γερμανία μετά από 8 άστοχες προσπάθειες!

 

Περισσότερα

Αθλητισμός

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας(28/2)

Δημοσιεύθηκε

στις

TV
10:00 COSMOTE SPORT 5 HD WRC 2021 SS9 Aittajarvi 1 – Αρκτική Φινλανδία
13:30 ΕΡΤ Sports 2 Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας Super League 2
13:30 Novasports 3HD Σαμπντόρια – Αταλάντα Serie A
14:00 Novasports 4HD Γουίκομ – Νόριτς EFL Championship
14:00 COSMOTE SPORT 4 HD Χίμκι – Ζιελόνα Γκόρα VTB United League
14:00 COSMOTE SPORT 9 HD Κρίσταλ Πάλας – Φούλαμ Πρέμιερ Λιγκ
14:00 COSMOTE SPORT 3 HD Λέστερ – Άρσεναλ Πρέμιερ Λιγκ
14:30 Novasports 24 HD Σταντάρ Λιέγης – Αντερλεχτ Βελγικό πρωτάθλημα
14:30 COSMOTE SPORT 8 HD Χάιντενχαϊμ – Φορτούνα Ντίσελντορφ Bundesliga 2
14:30 COSMOTE SPORT 7 HD Ουνιόν Βερολίνου – Χόφενχαϊμ Bundesliga
14:45 ΕΡΤ Sports 1 Λεβαδειακός – Δόξα Δράμας Super League 2
14:45 ΕΡΤ3 Παναχαϊκή – Ξάνθη Greek Super League 2
15:00 COSMOTE SPORT 2 HD Θέλτα – Βαγιαδολίδ Ισπανικό Πρωτάθλημα
15:00 Novasports 1HD Άρης – Ατρόμητος Super League
15:30 Novasports 5HD Αϊντχόφεν – Αγιαξ Eredivisie
16:00 Novasports 24 HD Κροτόνε – Κάλιαρι Serie A
16:00 Novasports Extra 1 Ουντινέζε – Φιορεντίνα Serie A
16:00 Novasports 4HD Ιντερ – Τζένοα Serie A
16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Τότεναμ – Μπέρνλι Πρέμιερ Λιγκ
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Μάιντς – Άουγκσμπουργκ Bundesliga
17:00 ΕΡΤ Sports 1 Ηρακλής – Ιωνικός Stoiximan Basket League
17:00 ΕΡΤ Sports 2 Κηφισιά – ΠΑΟΚ Volley League Ανδρών
17:00 ΕΡΤ3 ΚΑΕ Λάρισα – ΠΑΟΚ Stoiximan Basket League
17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μέλσουνγκεν – Μαγδεβούργο Liqui Moly Bundesliga
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD Κάντιθ – Μπέτις Ισπανικό Πρωτάθλημα
17:15 Novasports 3HD Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα Super League
17:15 Novasports 2HD ΑΕΛ – Παναιτωλικός Super League
17:45 Novasports 5HD Αλκμααρ – Φέγενορντ Eredivisie
18:00 Novasports 4HD Αρμάνι Μιλάνο – Φορτιτούντο Μπολόνια Lega Basket Serie A
18:30 COSMOTE SPORT 1 HD Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Πρέμιερ Λιγκ
19:00 Novasports Extra 1 Νάπολι – Μπενεβέντο Serie A
19:00 COSMOTE SPORT 9 HD Νταρουσάφακα – Φενέρμπαχτσε Τουρκικό Πρωτάθλημα
19:00 COSMOTE SPORT 3 HD Λεβερκούζεν – Φράιμπουργκ Bundesliga
19:15 Novasports 24 HD Γάνδη – Κλαμπ Μπριζ Βελγικό πρωτάθλημα
19:30 COSMOTE SPORT 7 HD Μπανταλόνα – Μπαρτσελόνα ACB Liga Endesa
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα – Έλτσε Ισπανικό Πρωτάθλημα
19:30 Novasports 1HD Παναθηναϊκός – ΑΕΚ Super League
20:00 ΕΡΤ3 ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Άρης Stoiximan Basket League
21:15 COSMOTE SPORT 1 HD Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ
21:45 Novasports 2HD Ρόμα – Μίλαν Serie A
22:00 Novasports 3HD Μαρσέιγ – Λιόν Ligue 1
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Νασιονάλ – Μπράγκα Liga NOS
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βιγιαρεάλ – Ατλέτικο Μαδρίτης Ισπανικό Πρωτάθλημα
22:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μιλγουόκι Μπακς – Λος Άντζελες Κλίπερς NBA

 

Περισσότερα
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα