Παναχαϊκή

Νέα γκέλα για την Παναχαϊκή, ήρθε ισόπαλη (1-1) στη Ρόδο

Δημοσιεύθηκε

στις

Μια ακόμα γκέλα για την Παναχαϊκής η οποία παρότι προηγήθηκε στο 8΄ και παρότι έπαιζε με παίκτη περισσότερο για 50 λεπτά, ήρθε ισόπαλη με 1-1 εκτός έδρας με τον Διαγόρα Ρόδου για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2 και  χάνει έδαφος με την έναρξη του πρωταθλήματος.

Το γκολ για την Πατρινή ομάδα  σημείωσε  στο 8΄ ο Μπάτροβιτς και το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε στο 31΄ ο Ντοριβάλ με τον Σμυρλή να βλέπει την  κόκκινη κάρτα στο 39΄όταν είδε 2 κίτρινες σε 2 λεπτά.

Παναχαϊκή (Νίκος Παπαδόπουλος): Σούλης, Λαρέα (46’Τσερούτι), Πλιάτσικας, Πατάπης, Πάνος, Ανάκογλου (54′ Μπρους), Μουστακόπουλος (80’Σκεπετάρης), Σταμόπουλος, Μπάτροβιτς (56′ Γιούσης), Αραβίδης (56′ Μασούρας), Κουσκουνάς.

Διαγόρας Ρόδου (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης, Dorival (65′ Αθανασίου), Μασούρας (77′ Αυγενικού), Σμυρλής, Μπαστακός (77′ Μανωλάκης), Λινάρδος (58′ Jordi Alaez), Γεωργίου (65′ Δημήτρουλας).

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Χρ. Παρασκευόπουλος: “Σημαντική νίκη, να χτίσουμε σε αυτήν”

στις

Ικανοποιημένος εμφανίστηκε μετά το τέλος του  αγώνα ο νέος τεχνικός της Παναχαϊκής Χρήστος Παρασκευόπουλος ο οποίος στάθηκε στη σημασία που είχε για την ομάδα του να φτάσει στη νίκη.

Ο Ελληνας τεχνικός, μεταξύ άλλων, δήλωσε: «Το σημερινό παιχνίδι για εμάς ήταν κομβικής σημασίας, είχε πολλές ιδιαιτερότητες και γενικά ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, θα έλεγα ένα ντέρμπι στη κατηγορία.
Για να μιλήσω καθαρά αγωνιστικά το πρώτο 20λεπτο ήμασταν πολύ καλοί, μετά χάσαμε τις γραμμές, είχαμε κάποια αμυντικά προβλήματα στο χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα να οπισθοχωρήσουμε και να δώσουμε χώρο στο αντίπαλο.
Το διορθώσαμε αυτό στο ημίχρονο , παρουσιαστήκαμε πολύ καλά, βρήκαμε χώρους και γενικότερα είχαμε πολύ καλή εικόνα η ομάδα για να πάρει τη νίκη και να κτιστούμε. Αυτό που θέλουμε εμείς είναι με αυτή τη νίκη και αν δεν έχουμε τραυματισμούς, μπορούμε να χτίσουμε στο σύνολο και πιστεύω πως μπορούμε να κτίσουμε καλό σερί. Σκοπός μας είναι στον αγώνα με τα Τρίκαλα να πάμε για το καλύτερο αποτέλεσμα».

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Αλ. Μπρους: “Σημαντικό να σε πιστεύει ο προπονητής, δύσκολη νίκη”

στις

Από τους παίκτες της Παναχαικης, μετά τη νίκη με την Ξάνθη,  μίλησε ο Αλμπερτ Μπρους ο οποίος μεταξύ άλλων, είπε: «Ευχαριστώ πολύ όλο το τιμ, όλη την ομάδα, ήταν μια δύσκολη νίκη απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο σε μια πολύ καλή ομάδα.

Είχαμε ένα πλάνο, μας είπε ο κόουτς τα κάποια συγκεκριμένα πράγματα να κάνουμε, και για αυτό πήραμε τη νίκη σήμερα. Είναι πολύ σημαντικό ο προπονητής να πιστεύει στο παίκτη, ήμουν προετοιμασμένος για την ευκαιρία μου, ήρθε πιστεύω πως είχα καλή απόδοση αλλά όπως και όλη η ομάδα και είμαι ευχαριστημένος για τη προσπάθεια και αυτό που καταφέραμε σήμερα».
Σε ερώτηση για το ματς με τα Τρίκαλα: «Κάθε παιχνίδι είναι ξεχωριστό, είναι σημαντικό τι θα πει ο κόουτς, είμαστε προετοιμασία για τα Τρίκαλα και από εκεί και πέρα ότι μας ο κόουτς».

Περισσότερα

Αθλητισμός

Η Παναχαϊκή με πάθος «καθάρισε» 1-0 την Ξάνθη και παρέμεινε ζωντανή (video)

στις

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Παναχαϊκή για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ με 1-0 κόντρα στην Ξάνθη.

Οι «κοκκινόμαυροι» παίζοντας με πάθος και προσηλωμένοι στο στόχο τους κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη εντός έδρας νίκη με 1-0 χάρης στο όμορφο γκολ του Ανάκογλου στο 8’ της συνάντησης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Παρασκυόπουλος- Α. Σποηλιόπουλος): Κολοβούρης, Πάνος (75′ Σταμόπουλος), Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας, Πατάπης, Μουστακόπουλος (75′ Μασούρας), Μπρους, Ανάκογλου (82′ λ.τ.Παπαδόπουλος), Μπάτροβιτς (59′ Τσερούτι), Γιούσης, Αραβίδης

ΞΑΝΘΗ (Γ. Μαραντάς): Ιτσο, Βέρκερ, Σιατραβάνης (90′ Τζούρμαν), Καπνίδης, Πέτροβιτς, Τάτος, Γκαρσία (75′ Μικελτάτζε), Μπριλάντε, Βόλτερς (75′ Ντίνας), Θυμιάνης (68′ Τεσίγια), Τσαμούρης.