Σάββατο 20 Απριλίου 2024

ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ: «Τρώγαμε γκολ μόνοι μας»

Ο προπονητής της Παναχαϊκής, Νίκος Παπαδόπουλος δήλωσε μετά το τέλος της αναμέτρησης με την ΑΕ Καραϊσκάκης.

«Με όλο τον σεβασμό στον αντίπαλο για 90 λεπτά προσπαθούσαμε να παίξουμε ποδόσφαιρο, αλλά τρώγαμε γκολ μόνοι μας. Συμβαίνει και αυτό στο ποδόσφαιρο. Βγάλαμε φάσεις στο β’ ημίχρονο και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε πριν το 1-2. Γενικά, η εικόνα της ομάδας σε αρκετά σημεία ήταν καλή, αλλά δεν επιτρέπεται να τρως τέτοια γκολ και να μένεις πίσω στο σκορ. Δεν πρέπει να κάνουμε τέτοια λάθη σαν ομάδα. Το αποτέλεσμα δεν είναι καλό και χρειαζόμαστε περισσότερη αυτοπεποίθηση στους ποδοσφαιριστές κυρίως στο αμυντικό μας κομμάτι. Δεν υποτιμήσαμε τον αντίπαλό μας, αλλά στράβωσε το παιχνίδι στην αρχή. Προσπαθήσαμε, αλλά από μια αδράνεια μείναμε πίσω. Αυτά τα λάθη δεν επιτρέπονται. Δεν είμαι καθόλου απογοητευμένος από τους παίκτες, τα έδωσαν όλα και τους έδωσα συγχαρητήρια».