Κυριακή 25 Ιουλίου 2021

Λοιπά Αθλήματα

Στις λεπτομέρειες έχασε το μετάλλιο ο Ηλ. Αργύρης στο Πανελλήνιο, τερμάτισε στην 4η θέση στα 800μ.

Δημοσιεύθηκε

στις

Σπουδαία εμφάνιση έκανε ο 18χρονος Πατρινός Ηλίας Αργύρης της Ολυμπιάδας ο οποίος συμμετείχε για πρώτη φορά στον τελικό των 800μ. και έχασε στις λεπτομέρειες το χάλκινο μετάλλιο καθώς τερμάτισε στην 4η θέση με χρόνο 1.52.08 ωστόσο η παρουσία του ήταν θετική.

Στον πρωινό προκριματικό ο αθλητής του Κώστα Λεβιδιώτη πήρε το εισιτήριο για τον τελικό με την 4η καλύτερη επίδοση 1.58.82. στα προκριματικά των 200μ. Ακόμα, συμμετείχε η Πολυτίμη Μαντά της Ολυμπιάδας όπου με επίδοση 25.81 πήρε την 7η θέση  και την 4η θέση με επίδοση 26.-01.

Στο πένταθλο γυναικών η Μαρία Κυδωνιάτη του Πέλοπα πήρε την 6η θέση με 2.679. Ο Ηλίας Καραμπούλας του Αθηνόδωρου ήταν στην 6η θέση με επίδοση 8.49,33 στα 3.000μ.

Πρωταθλητές Ελλάδας οι Πατρινοί Ακη Σωτηροπουλος και Κωνσταντίνα Βαγένα της ΝΕΠ

στις

Νεες διακρίσεις για τους Πατρινούς Ακη Σωτηροπουλο και Κωνσταντίνα Βαγένα  της ΝΕΠ οι οποίοι ανεδείχθησαν πρωταθλητές στην κατηγορία u17 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα  που έγινε  το διήμερο 24-25/7 στον Βόλο.

Τα παιδιά αγωνίστηκαν χωρίς τον προπονητή τους ο οποίος δυστυχώς δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στους αγώνες.

Είχαν να αντιμετωπίσουν τον COVID αλλά και τεράστιες δυσκολίες στην προπόνηση τους όμως παρόλα αυτά έδειξαν ότι το ήθελαν πολύ.

Από τη ΝΕΠ βγήκε ανακοίνωση που αναφέρει: «Συγχαρητήρια στους γονείς τους έκαναν τα πάντα για να τους στηρίξουν σε όλες τους τις δυσκολίες”.

Περισσότερα

Νίκη και πρόκριση για τους εφήβους του ΝΟΠ, αποκλεισμός για ΝΕΠ

στις

Νέα σπουδαία εμφάνιση και νέα νίκη για τους εφήβους του ΝΟΠ οι όποιοι επικράτησαν με 13-1 τον ΑΟ Καστελλας και με δυο στα δυο, προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

GOODYS

Αντίθετα η ομάδα της ΝΕΠ ηττήθηκε με 16-3 από τον ΟΥΚ Βόλου και μένει εκτός τελικής φάσης Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Εφήβων.

Τα 8λεπτα: 3-2, 4-1, 5-0, 4-0.

Περισσότερα

Ολυμπιακοί Αγώνες: Συγκλόνισε η Ντουντουνάκη και ξέσπασε σε κλάματα

στις

Η Άννα Ντουντουνάκη ήταν συγκλονιστική στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και με πανελλήνιο ρεκόρ έφθασε… μισή ανάσα μακριά από την πρόκρισή της στον τελικό των 100 μέτρων πεταλούδας.

Η Χανιώτισσα πρωταθλήτρια Ευρώπης έμεινε τελικά 9η, χάνοντας τη θέση στην πρώτη 8άδα για μόλις 6 χιλιοστά, με αποτέλεσμα να ξεσπάσει σε κλάματα μπροστά στην κάμερα της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, κατά τη διάρκεια των δηλώσεών της.

GOODYS

«Πιστεύω ότι έδωσα ό,τι περισσότερο είχα σε αυτή την κούρσα. Χαίρομαι που έκανα ένα πανελλήνιο ρεκόρ στον ημιτελικό το πρωί. Στεναχωριέμαι που αυτό δεν ήταν αρκετό. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Ξεκίνησα την Ολυμπιακή προετοιμασία με δύο στόχους: Ένα μετάλλιο στο πανευρωπαϊκό και μία 8άδα στην Ολυμπιάδα. Πέτυχα τον πρώτο και με το παραπάνω, έχασα το δεύτερο οριακά. Έτσι είναι η ζωή», τόνισε η Ντουντουνάκη.