Αθλητισμός

Δεν τα κατάφερε η Παναχαϊκή και ηττήθηκε με 1-0 απο τον Διαγόρα

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη για την 13η αγωνιστική της Σουπερ Λιγκ 2 γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Διαγόρα Ρόδου.

Αυτή η ήττα κράτησε… μακριά τους «κοκκινόμαυρους» από τις πρώτες θέσεις και συγκεκριμένα 10βαθμούς από την πρώτη και 8 από την δεύτερη

ΤΟ ΦΙΛΜ

ΤΕΛΟΣ αναμέτρησης

94′  Γυριστό σουτ του Μπάτροβιτς η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος δεν καταφέρνει να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Πέντε λεπτά θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων της αναμέτρησης

83′ Απο δύο αλλαγές πραγματοποίησαν οι δύο τεχνικοί. Για την Παναχαϊκή βγήκαν Λαρέα και Αποστολόπουλος και μπήκαν Γιούσης και Παπαδόπουλος και για τον Διαγόρα βγήκαν Τζόρντι και Ντοριβάλ και μπήκαν οι Κάκος και Σμυρλής

81′ Και πάλι ο Λινάρδος κάνει το σουτ έξω απο την περιοχή με τον Κολοβούρη και πάλι να μπλοκάρει

80′ Κεφαλιά απο τον Λινάρδο μπλόκαρε ο Κολοβούρης

76′ Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα, την θέση του Γεωργίου πήρε ο Αυγενίκου και του Μπαστακού ο Κονέ

71′ Φοβερό σουτ του Μπάτροβιτς έξω απο την περιοχή με τον Τσέλιο να απογειώνεται… και να απομακρύνει σε κόρνερ

68′ Αλλαγή για την Παναχαϊκή, την θέση του Μουστακόπουλου πήρε ο Κουσκουνάς

67′ Ο Τσερούτι τροφοδοτεί τον Μπάτροβιτς και απο το ύψος της μεγάλης περιοχής κάνει το σουτ με την μπάλα και πάλι να καταλήγει ελάχιστα άουτ

65′ Ο Ανάκογλου στρώνει ωραία στον Μπρους που “κεραυνοβολεί” με την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα απο το δοκάρι του Τσέλιου

63′ Αλλαγή για τον Διαγόρα, την θέση του Σελινιωτάκης παίρνει ο Αθανασίου

59′ Αλλαγή για την Παναχαϊκή την θέση του Μασούρα παίρνει ο Τσερούτι

ΔΟΚΑΡΙ 51′ εξαιρετικό σουτ απο τον Μπάτροβιτς η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι

50′ Ο Πλιάτσικας εκτελεί δυνατά το φάουλ έξω απο την περιοχή με την μπάλα να περνάει πάνω απο τα δοκάρια του Τσέλιου

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο της Αγυιάς

Ο διαιτητής της συνάντησης σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με την Παναχαϊκή να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0

36′ Σέντρα του Σταμόπουλου απο τ’ αριστερά ο Ανάκογλου δυνατό πλασέ στην κίνηση ψηλά άουτ

33′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Μπρους να σουτάρει με την μπάλα να κοντράρει στον Κωστούλα

ΓΚΟΛ: 30′ Σέντρα από τ’ αριστερά απο τον Ντοριβάλ με αποδέκτη τον Παναγιώτη Λινάρδο που μέσα απο την μικρή περιοχή νικάει τον Κολοβούρη “γράφοντας” το 0-1

10′ Αποστολόπουλος από δεξιά βγάζει την σέντρα με τον Μπάντροβιτς μέσα στην περιοχή να κάνει την κεφαλιά και τον Τσέλιο να μπλοκάρει

2′ Δυνατά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Παναχαϊκής που αναζητά ένα γρήγορο γκολ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Παρασκευόπουλος): Κολοβούρης, Πατάπης, Πλιάτσικας, Αποστολόπουλος (83′ Παπαδόπουλος), Σταμόπουλος, Μπρους, Μουστακόπουλος (68′ Κουσκουνάς), Ανάκογλου, Γιούσης (83′ Λαρέα), Μπάτροβιτς, Μασούρας (59′ Τσερούτι).

Στον πάγκο είναι οι Σούλης, Πάνος, Μαρκοπουλιώτης, Λαρέα, Μπελεζάκης, Παπαδόπουλος, Σκεπετάρης, Τσερούτι και Κουσκουνάς

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σ. Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Σελινιωτάκης (63′ Αθανασίου), Κωστούλας Ντοριβάλ (83′ Σμυρλής), Λινάρδος, Τζόρντι (83′ Κάκος), Μπαστακός (76΄Κονέ), Μασούρας, Γεωργίου (76′ Αυγενίκου).

Στον πάγκο είναι οι Μπιντζής, Κάκκος, Αυγενίκου, Σμυρλής, Κονέ, Καρατάσιος, Μανωλάκης, Αθανασίου και Δημητρούλας

*Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) με βοηθούς τους Αρμακόλια (Κυκλάδων), Γουρνιά (Αν. Αττικής)

4ος Αντωνίου (Αν. Αττικής)

Ο Παναγιώτη Λινάρδο την στιγμή που μέσα από την μικρή περιοχή νικάει τον Κολοβούρη “γράφοντας” το 0-1

Ο Χρήστος Αραβίδης λόγω του τραυματισμού του έμεινε εκτός αποστολής και παρακολουθεί την αναμέτρηση απο τον πάγκο των “κοκκινόμαυρων’

Ο Γιώργος Ταράσης που εντάχθηκε στην τεχνική ηγεσία και βρίσκεται στο πάγκο της ομάδας της Παναχαϊκής