LIVE το παιχνίδι της Παναχαϊκής στην Κρήτη με τον ΟΦ Ιεράπετρας (1-0) ΤΕΛΙΚΟ

Κρίσιμη είναι η αναμέτρηση της Παναχαϊκής στην Κρήτη (2:45μ.μ.) που φιλοξενείται για την 14η αγωνιστική από τον ΟΦ Ιεράπετρας.

Η νίκη για τους «κοκκινόμαυρους» είναι μονόδρομος και το gnomip.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την πολύ σημαντική αναμέτρηση.

ΦΙΛΜ

ΤΕΛΟΣ: Βαριά ήττα για την Παναχαϊκή απο την Ιεράπετρα με 1-0

89′ Η Παναχαϊκή ζήτησες πέναλτι όταν ο Πριόνας πέφτει άτσαλα πάνω στον Μασούρα με τον διαιτητή να συνεχίζει το παιχνίδι και με βάση το ριπλέι στην τηλεόραση είναι καθαρή ανατροπή.

86′ Αλλαγή για την Ιεράπετρα: Την θέση του Ντα Λα Κώστα πήρε ο Ζήσης

81′ Η πρώτη καλή στιγμή της Παναχαϊκής στο δεύτερο ημίχρονο με τον Τσερούτι να βγάζει την σέντρα και ο Κόκας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

77′: Διπλή αλλαγή για την Παναχαϊκή: Στην θέση του Γιούση ο Μπελεζάκης και στην θέση του Μπρους ο Κόκας

74′ Ο Μασούρης δίνει τον Γιιούση αυτός απο πολύ κοντά δεν σουτάρει δίνοντας στον Μπάτροβιτς που μπροστά απο την εστία δεν είχε καλή θέση με αποτέλεσμα να χάνεται η ευκαιρία για τους “κοκκινόμαυρους”

72′ Αλλαγή για την Ιεράπετρα: Την θέση του Μπαράτα παίρνει ο Ντούνης

67′ Αλλαγή για την Παναχαϊκή την θέση του Πάνου παίρνει ο Σκεπετάρης

63′ Αλλαγή για την Ιεράπετρα την θέση του Φουάσης παίρνει ο Αποστολίδης

ΓΚΟΛ: 62′ Κεφαλιά πάσα του Γκίνη στον Ντα Λα Κώστα ο οποίος απο κοντά εκτέλεσε τον Κολοβούρη κάνοντας το 1-0

Οι “κοκκινόμαυροι” συνεχίζουν να κάνουν πολλά λάθη δείχνοντας ότι δεν είναι μέσα… στο παιχνίδι

55′ Ο Μπαράτα νέο σουτ μέσα απο την περιοχή με τον Κολοβούρη να αποκρούει

Η Παναχαϊκή δεν μπήκε καλά στον αγωνιστικό χώρο με την Ιεράπετρα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

51′ Ο Φουάσης έκανε το σουτ με τον Κολοβούρη να διώχνει σε κόρνερ

50′ Ο Γκίνη παίρνει την μπάλα απο τον Ντα Λα Κώστα και χάθηκε η ευκαιρία για την Ιεράπετρα

47′ Ο Φουάσης βγάζει την κάθετη στον Μπαράτα ο οποίος μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ με τον Κολοβούρη να αποκρούει σε κόρνερ

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο διαιτητής της συνάντησης, Κόκκορης, σφύριξε την λήξη του πρώτου ημιχρόνου (0-0)

30′ Καλή ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Μασούρα να τροφοδοτεί τον Πάνο με τον τελευταίο μέσα απο την περιοχή να στέλνει την μπάλα πάνω απο τα δοκάρια του Μανουσάκη

26′ Σουτ έξω απο την περιοχή απο τον Μπαράτα μπλόκαρε ο Κολοβούρης

18′ Κεφαλιά απο τον Γκίνη, μπλόκαρε εύκολα ο Κολοβούρης

9′ Ο Μπρους θέλησε να αιφνιδιάσει τον Μανουσάκη κάνοντας ένα μακρινό σουτ με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια.

Η Παναχαϊκή έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά ωστόσο στις μεταβιβάσεις γίνονται πολλά λάθη.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση στην Κρήτη με την Παναχαϊκή να παίζει με 4-2-3-1 και να θέλει να μπει δυνατά πετυχαίνοντας ένα γρήγορο γκολ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Τ. Καβακάς): Μανουσάκης, Πριόνας, Χιντζίδης, Μασουέρο, Σμίλτος, Φουάσης (63′ Αποστολίδης), Βογιαντζής, Γκίνη, Μπαράτα (72′ Ντούνης), Κούστα, Ντα Λα Κώστα (86′ Ζήσης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Παρασκευόπουλος): Κολοβούρης, Τσερούτι, Πατάπης, Λαρέα, Πάνος (67′ Σκεπετάρης), Μπρους (77′ Κόκας), Μουστακόπουλος, Ανάκογλου, Γιούσης (77′ Μπελεζάκης), Μασούρας, Πάντροβιτς

Στο πάγκο είναι οι: Σούλης, Μπελεζάκης, Μαρκοπουλιώτης, Σταμόπουλος, Κόκας, Σκεπετάρης, Παπαδόπουλος

Δόξα Δράμας – Ξάνθη 0-3 (6′ Δημούτσος, 29′ πεν., 48′ Τάτος)

*Διαιτητής είναι ο Ηλίας Κόκκορης με βοηθούς τους Δημήτρη Παγουρτζή και Νίκο Δημόπουλο