LIVE: Παναχαϊκή-Δόξα Δράμας 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δείτε Live το κρίσιμο παιχνίδι της Παναχαϊκής με την Δόξα Δράμας στην μάχη των πατρινών για την είσοδό τους στην 6άδα.

ΤΟ ΦΙΛΜ

ΤΕΛΟΣ: Η Παναχαϊκή πήρε μια πολύ σημαντική νίκη με 2-1 της Δόξας Δράμας

ΓΚΟΛ 93′: Ο Κουτσιανικούλης τροφοδοτεί στον Κόντο ο οποίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1

83′ Ο Μαρκοπουλιώτης δίνει στον Παπαδόπουλο ο οποίος κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και να καταλήγει κόρνερ

80′ Αλλαγές για την Δόξα πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο ο Τάσιος και ο Κόντος

79′ Αλλαγές για την Παναχαϊκή την θέση του Κουσκουνά πήρε ο Σκεπετάρη και την θέση του Μασούρα πήρε ο Παπαδόπουλος

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 75‘: Ο Τσερούτι εκτέλεσε το φάουλ ο Αραβίδης τροφοδοτεί τον Κουσκουνά και αυτός στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά 2-0

71′ Νέα αλλαγή για την Παναχαϊκή με τον Αραβίδη να παίρνει την θέση του Μπάτροβιτς

70′ Σέντρα απο τον Τσερούτι κεφαλιά απο τον Κουσκουνά άουτ

69′ Σαμπανίδης απέναντι απο τον Σούλη έστειλε την μπάλα άουτ

66′ Ωρα για αλλαγές απο τους προπονητές. Για την Δόξα μπήκαν οι Σαμπανίδης, Μενσά και Μπελεβώνης ενώ για την Παναχαϊκή οι Μαρκοπουλιώτης και Τσερούτι

65′ Σέντρα απο τον Μασούρα απομάκρυνε τελευταία στιγμή ο Νασιμέντο

62′ Δυνατό σουτ του Παπαγρηγορίου απέκρουσε σε κόρνερ ο Σούλης

61′ Εξαιρετική ενέργεια απο τον Κουτσιανικούλη περνάει απο τα πλάγια και τον Σούλη με τον Μασούρα να απομακρύνει

54′ Κίτρινη κάρτα για τον Πάνο της Παναχαϊκής για διαμαρτυρία

54′ Εν συνεχεία της προηγούμενης φάσης ακυρώθηκε γκολ της Παναχαϊκής απο τον Κουσκουνά ο οποίος ήταν σε θέση οφσάιντ

54′ ΔΟΚΑΡΙ: Ο Μασούρας πήρε την πάσα απο τον Πάνο και με σουτ (η μπάλα βρήκε και στον αμυντικό της Δόξας) και προσέκρουσε στο δοκάρι

49′ Κάθετη μπαλιά στον Φυτόπουλο με τον Σούλη να βγαίνει γρήγορα και να απομακρύνει

47′ Εχουν σηκωθεί για ζέσταμα οι Αραβίδης, Μαρκοπουλιώτης και Τσερούτι

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τους δύο προπονητές να μην έχουν πραγματοποιήσει κάποια αλλαγή

Σε λίγο θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο για την Παναχαϊκή

45′ Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά στο γήπεδο της Αγυιάς με την Παναχαϊκή να χάνει μεγάλες ευκαιρίες. Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο απο τον Μαυροβούνιο, Μπάτροβιτς ο οποίος είναι ο κορυφαίος παίκτης αυτή την στιγμή της Παναχαϊκής.

44′ Σουτ απο τον Μαυριά μπλόκαρε ο Σούλης

41′ Και άλλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Γιούση να κάνει την σέντρα και ο Λαρέα απο το ύψος της περιοχή να κάνει την κεφαλιά με τον Στεφανάκο να πραγματοποιεί σωτήρια απόκρουση με το πόδι

40′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Μπάτροβιτς να συνεργάζεται με τον Κουσκουνά και τον τελευταίο να κάνει το σουτ το οποίο απέκρουσε σε κόρνερ ο Στεφανάκος

37′ Εσωτερική αλλαγή για την Παναχαϊκή με τον Γιούση να πηγαίνει δεξιά και τον Μασούρα να έρχεται στην αριστερή μεριά

36′ Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Κουσκουνάς που απο πλάγια δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στεφανάκο που πέρασε την μπάλα άουτ μετά απο ωραία πάσα του Μπάτροβιτς

31′ Η Δόξα Δράμας δυσκολεύεται να “σπάσει” την αμυντική λειτουργία της Παναχαϊκής με τον προπονητή των φιλοξενούμενων να αλλάζει θέσεις τον Μαυριά με τον Κουτσιανικούλη

29′ Κίτρινη κάρτα για τον Μαρινάκη της Δόξας

28′ Λάθος απομάκρυνση την Σούλη εκμεταλλεύτηκαν οι τις Δόξας με τον Παπαϊωάννου να κάνει το σουτ και να μπλοκάρει ο πατρινός πορτιέρο

21′ Μακρινό στου απο τον Μαρινάκη με τον Σούλη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

ΓΚΟΟΟΟΟΛ: 18‘ Ο Σταμόπουλος βγάζει πίσω απο το κέντρο την κάθετη με την Μπάτροβιτς να την αφήνει να περάσει κάτω απο τα πόδια με αποδέκτη τον Κουσκουνά που αυτή την φορά νίκησε τον Στεφανάκο “γράφοντας” το 1-0

16′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Μπάτροβιτς να βγάζει τετ α τετ τον Γιούση ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στεφανάκο που απέκρουσε

15′ Κίτρινη κάρτα για τον Λαρέα μια λάθος απόφαση απο τον διαιτητή Κατσικογιάννη

8′ Καλό διαγώνιο σουτ του Πάνου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

7′ Η Δόξα συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας ανα διαστήματα πιέζοντας την ΄’άμυνα της Παναχαϊκής χωρίς όμως να έχουν ανησυχήσει προς το παρών τον Σούλη

4′ Διπλή ευκαιρία για την ομάδα της Παναχαϊκής με τον Πάνο να μην μπορεί να νικήσει τον Στεφανάκο που απέκρουσε και εν συνεχεία να πραγματοποιεί εκ νέου σωτήρια απόκρουση σε σουτ του Κουσκουνά

3′ Η Δόξα προσπαθεί κυρίως από την δεξιά πλευρά να βγει στην επίθεση και στα καρέ της Παναχαϊκής

Ο διαιτητής της συνάντησης Κατσικογιάννης “σφύριξε” την έναρξη της αναμέτρησης

ΠΑΝΑΧΑΊΚΗ (Χ. Καραπίτσος): Σούλης, Πατάπης, Πάνος, Λαρέα, Σταμόπουλος, Μπρους, Κόκας (66′ Μαρκοπουλιώτης), Γιούσης (66′ Τσερούτι), Μπάτροβιτς (71′ Αραβίδης), Κουσκουνάς (79′ Σκεπετάρης), Μασούρας (79′ Παπαδόπουλος).

Στο πάγκο: Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Πλιάτσικας, Μπελεζάκης, Ανάκογλου, Παπαδόπουλος, Σκεπετάρης, Τσερούτι και Αραβίδης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Θ. Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Μαρινάκης (80′ Κόντος), Φυτόπουλος (66′ Μενσά), Μαυριάς, Παπαργηρίου, Κουκόλης, Παρασκευάς (80′ Τάσιος), Παπαϊωάννου (66′ Μπελεβώνης), Κουτσιανικούλης, Μπαράνκο (66′ Σμπανίδης), Νασιμέντο.

Στο πάγκο: Θεοδοσιάδης, Κόντος, Πετρίδης, Μπελεβώνης, Σαμπανίδης, Τάσιος, Μενσά, Κυριακίδης και Νιολάκης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Απόλλων Λάρισας-Ιωνικός 0-1 (20′ Κοτσώνης)

ΟΦ Ιεράπετρας-Λεβαδειακός 1-1 (39′ πεν. Κούστα-88′ Μαρίνος)

Εργοτέλης – Τρίκαλα 2-3 (37′-78′ πεν. Μανουσάκης / 41′-53′ Ευθυμίου, 88′ Ριζογιάννης πεν.)

Χανιά – Διαγόρας Ρόδου 1-0 (61′ Καμαρά)

Ξάνθη – Καραϊσκάκης Άρτας 1-1 (12′ Ντίνας / 58′ Ναζίμ)

*Στο γήπεδο της Αγυιάς βρίσκεται ο Ραφίκ Τζιμπούρ και παρακολουθεί το παιχνίδι της Παναχαϊκής με την Δόξα Δράμας.