Λοιπά Αθλήματα

ΝΟΠ και ΝΕΠ περιμένουν την αλλαγή της ΚΥΑ για την Α2 Εθνική πόλο

Δημοσιεύθηκε

στις

Ανακούφιση στις ομάδες του ΝΟΠ και της ΝΕΠ μετά την επισημοποίηση από την ΚΟΕ του προσχεδίου για την διεξαγωγή των πρωταθλημάτων Πόλο που εκκρεμούν με την πρώτη φάση να έχει προγραμματισθεί 4-6 Ιουνίου.

Οι ιθύνοντες του ΝΟΠ και της ΝΕΠ αναμένουν την αλλαγή της ΚΥΑ ώστε να ξεκινήσουν και τα πρώτα φιλικά παιχνίδια για να μπορούν να είναι οσο το δυνατόν πιο έτοιμοι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι εφηβοι του ΝΟΠ νέα νίκη και πανηγηρική πρόκριση στα τελικά

στις

Την συμμετοχή του σε μια ακόμα τελική φάση Πανελλήνιου πρωταθλήματος εξασφάλισε πριν λίγο  η ομάδα έφηβων του ΝΟΠ η οποία με τρία στα τρία, κατέκτησε την 1η θέση στον όμιλο του και πήρε το «εισιτήριο» για την τελική φάση.

Η Πατρινή ομάδα μετά τις νίκες με ΝΕΠ και ΑΟ Καστέλλας, επικράτησε με 13-6 του ΟΥΚ Βόλου και ετσι πήρε την 1η θέση στο όμιλο της, δείχνοντας και τη δυναμική που έχει.

Περισσότερα

Πρωταθλητές Ελλάδας οι Πατρινοί Ακη Σωτηροπουλος και Κωνσταντίνα Βαγένα της ΝΕΠ

στις

Νεες διακρίσεις για τους Πατρινούς Ακη Σωτηροπουλο και Κωνσταντίνα Βαγένα  της ΝΕΠ οι οποίοι ανεδείχθησαν πρωταθλητές στην κατηγορία u17 στο πανελλήνιο πρωτάθλημα  που έγινε  το διήμερο 24-25/7 στον Βόλο.

Τα παιδιά αγωνίστηκαν χωρίς τον προπονητή τους ο οποίος δυστυχώς δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στους αγώνες.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΟΔΟΣ

Είχαν να αντιμετωπίσουν τον COVID αλλά και τεράστιες δυσκολίες στην προπόνηση τους όμως παρόλα αυτά έδειξαν ότι το ήθελαν πολύ.

Από τη ΝΕΠ βγήκε ανακοίνωση που αναφέρει: «Συγχαρητήρια στους γονείς τους έκαναν τα πάντα για να τους στηρίξουν σε όλες τους τις δυσκολίες”.

Περισσότερα

Νίκη και πρόκριση για τους εφήβους του ΝΟΠ, αποκλεισμός για ΝΕΠ

στις

Νέα σπουδαία εμφάνιση και νέα νίκη για τους εφήβους του ΝΟΠ οι όποιοι επικράτησαν με 13-1 τον ΑΟ Καστελλας και με δυο στα δυο, προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Αντίθετα η ομάδα της ΝΕΠ ηττήθηκε με 16-3 από τον ΟΥΚ Βόλου και μένει εκτός τελικής φάσης Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Εφήβων.

Τα 8λεπτα: 3-2, 4-1, 5-0, 4-0.