Κρίμα για τους έφηβους του ΝΟΠ- Ήττα στα πέναλτι από τον ΠΑΟ

Ήττα για την ομάδα μας από τον Παναθηναϊκό με 11-8 στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι στον πρώτο ημιτελικό του πρωταθλήματος εφήβων.

Με υπερπροσπάθεια στο τελευταίο 8λεπτο ο ΝΟΠ κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 6-2, να σκοράρει 5 γκολ και να ισοφαρίσει σε 7-7. Στη συνέχεια οι παίκτες μας ήταν άστοχοι καθώς τα δύο πρώτα πέναλτυ πήγαν στο δοκάρι ενώ αντίστοιχα οι παίκτες του Παναθηναϊκού βρήκαν το στόχο. Σήμερα φάνηκε η ποιότητα της ομάδας μας που παρά το κακό ξεκίνημα έδειξε τρομερή ψυχολογία στη συνέχεια και ουσιαστικά έχασε στις λεπτομέρειες. Στις 17:00 παίζουμε για το χάλκινο μετάλλιο απέναντι στα Χανιά.

Μπράβο παιδιά! Δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα! Είμαστε όλοι δίπλα σας!

Τα 8λεπτα: 3-1, 1-0, 2-1,1-5 (πεν 4-1) Τα γκολ του ΝΟΠ: Γεωργαράς 3, Τρασάι, Καραϊσκος, Μπετχαβάς, Μπιτσάκoς, Γουρδούπης