Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021
Connect with us

Αθλητισμός

Το πρόγραμμα της Α’ Κατηγορίας

Δημοσιεύθηκε

στις

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις της Α’ και Β’ Κατηγορίας αλλά και του Κυπέλλου για τη νέα αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Αυτές έγινα δια ζώσεις στο Ενωσιακό γήπεδο «Α. Κάνιστρας» όπου βρέθηκαν και οι εκπρόσωποι των ομάδων. Η Α’ Κατηγορία απαρτίζεται από 3 ομίλους των 10 ομάδων οι οποίες χωρίστηκαν με γεωγραφικά κριτήρια.

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Πετρ. – Αχαιός

Δόξα Παρ. – Δόξα Χαλ.

Πανμοβριακός – Αχαϊκή

Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφ.

Δίας – Αστέρας Τσουκ.

 

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αχαιός – Πανμοβριακός

Δόξα Παρ. – Ικαρος Πετρ.

Δόξα Νιφ. – Αστέρας Τσουκ.

Αχαϊκή – Δίας

Δόξα Χαλ. – Λιμνοχώρι

 

 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Πετρ. – Πανμοβριακός

Λιμνοχώρι – Δόξα Παρ.

Δίας – Αχαιός

Αστέρας Τσουκ. – Δόξα Χαλ.

Δόξα Νιφ. – Αχαϊκή

 

 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αχαιός – Δόξα Νιφ.

Δόξα Παρ. – Αστέρας Τσουκ.

Πανμοβριακός – Δίας

Λιμνοχώρι – Ικαρος Πετρ.

Δόξα Χαλ. – Αχαϊκή

 

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Πετρ. – Δίας

Αχαιός – Δόξα Χαλ.

Αστέρας Τσουκ. – Λιμνοχώρι

Δόξα Νιφ. – Πανμοβριακός

Αχαϊκή – Δόξα Παρ.

 

 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Παρ. – Αχαιός

Πανμοβριακός – Δόξα Χαλ.

Λιμνοχώρι – Αχαϊκή

Δίας – Δόξα Νιφ.

Αστέρας Τσουκ. – Ικαρος Πετρ.

 

 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αχαιός – Λιμνοχώρι

Πανμοβριακός – Δόξα Παρ.

Δόξα Νιφ. – Ικαρος Πετρ.

Αχαϊκή – Αστέρας Τσουκ.

Δόξα Χαλ. – Δίας

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Πετρ. – Αχαϊκή

Λιμνοχώρι – Πανμοβριακός

Δίας – Δόξα Παρ.

Αστέρας Τσουκ. – Αχαιός

Δόξα Χαλ. – Δόξα Νιφ.

 

 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Πετρ. – Δόξα Χαλ.

Δόξα Παρ. – Δόξα Νιφ.

Πανμοβριακός – Αστέρας Τσουκ.

Δίας – Λιμνοχώρι

Αχαϊκή – Αχαιός

 * Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα

 

 Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Π. – Αναγέννηση Π.

Εθνικός/Πολύτεκνος – ΑΠΣ Πάτραι

ΑΠΟ Αρόη – Πάτρα 2005

Πήγασος – Θύελλα Π.

Ατρόμητος Π. – Αρης Π.

 

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση Π.– ΑΠΟ Αρόη

Εθνικός/Πολύτεκνος – Ηρακλής Π.

Θύελλα Π. – Αρης Π.

Πάτρα 2005 – Ατρόμητος Π.

ΑΠΣ Πάτραι – Πήγασος

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Π. – ΑΠΟ Αρόη

Πήγασος – Εθνικός/Πολύτεκνος

Ατρόμητος Π. – Αναγέννηση Π.

Αρης Π. – ΑΠΣ Πάτραι

Θύελλα Π. – Πάτρα 2005

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση Π.– Θύελλα Π.

Εθνικός/Πολύτεκνος – Αρης Π.

ΑΠΟ Αρόη – Ατρόμητος Π.

Πήγασος – Ηρακλής Π.

ΑΠΣ Πάτραι – Πάτρα 2005

 

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Π. – Ατρόμητος Π.

Αναγέννηση Π.– ΑΠΣ Πάτραι

Αρης Π. – Πήγασος

Θύελλα Π. – ΑΠΟ Αρόη

Πάτρα 2005 – Εθνικός/Πολύτεκνος

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Εθνικός/Πολύτεκνος – Αναγέννηση Π.

ΑΠΟ Αρόη – ΑΠΣ Πάτραι

Πήγασος – Πάτρα 2005

Ατρόμητος Π. – Θύελλα Π.

Αρης Π. – Ηρακλής Π.

 

 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναγέννηση Π.– Πήγασος

ΑΠΟ Αρόη – Εθνικός/Πολύτεκνος

Θύελλα Π. – Ηρακλής Π.

Πάτρα 2005 – Αρης Π.

ΑΠΣ Πάτραι – Ατρόμητος Π.

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Π. – Πάτρα 2005

Πήγασος – ΑΠΟ Αρόη

Ατρόμητος Π. – Εθνικός/Πολύτεκνος

Αρης Π. – Αναγέννηση Π.

ΑΠΣ Πάτραι – Θύελλα Π.

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ηρακλής Π. – ΑΠΣ Πάτραι

Εθνικός/Πολύτεκνος – Θύελλα Π.

ΑΠΟ Αρόη – Αρης Π.

Ατρόμητος Π. – Πήγασος

Πάτρα 2005 – Αναγέννηση Π.

* Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Π.

Καλάβρυτα – Νίκη Πρ.

Θύελλα Αιγίου – Αναγέννηση Ψ.

Αετός Ρίου – Κεραυνός

Δαβουρλής – Αιγείρα/Ακράτα

 

 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αετός Π. – Θύελλα Αιγίου

Καλάβρυτα – Ανω Καστρίτσι

Κεραυνός – Αιγείρα/Ακράτα

Αναγέννηση Ψ. – Δαβουρλής

Νίκη Πρ. – Αετός Ρίου

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανω Καστρίτσι – Θύελλα Αιγίου

Αετός Ρίου – Καλάβρυτα

Δαβουρλής – Αετός Π.

Αιγείρα/Ακράτα – Νίκη Πρ.

Κεραυνός – Αναγέννηση Ψ.

 

 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αετός Π. – Κεραυνός

Καλάβρυτα – Αιγείρα/Ακράτα

Θύελλα Αιγίου – Δαβουρλής

Αετός Ρίου – Ανω Καστρίτσι

Νίκη Πρ. – Αναγέννηση Ψ.

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανω Καστρίτσι – Δαβουρλής

Αετός Π. – Νίκη Πρ.

Αιγείρα/Ακράτα – Αετός Ρίου

Κεραυνός – Θύελλα Αιγίου

Αναγέννηση Ψ. – Καλάβρυτα

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλάβρυτα – Αετός Π.

Θύελλα Αιγίου – Νίκη Πρ.

Αετός Ρίου – Αναγέννηση Ψ.

Δαβουρλής – Κεραυνός

Αιγείρα/Ακράτα – Ανω Καστρίτσι

 

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αετός Π. – Αετός Ρίου

Θύελλα Αιγίου – Καλάβρυτα

Κεραυνός – Ανω Καστρίτσι

Αναγέννηση Ψ. – Αιγείρα/Ακράτα

Νίκη Πρ. – Δαβουρλής

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανω Καστρίτσι – Αναγέννηση Ψ.

Αετός Ρίου – Θύελλα Αιγίου

Δαβουρλής – Καλάβρυτα

Αιγείρα/Ακράτα – Αετός Π.

Νίκη Πρ. – Κεραυνός

 

 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανω Καστρίτσι – Νίκη Πρ.

Καλάβρυτα – Κεραυνός

Θύελλα Αιγίου – Αιγείρα/Ακράτα

Δαβουρλής – Αετός Ρίου

Αναγέννηση Ψ. – Αετός Π.

 * Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα

 

Παναχαϊκή

Κύπελλο Ελλάδας: “Δια πυρός και σιδήρου” η Παναχαϊκή 1-0 τον Διαγόρα

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Παναχαϊκή προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, νικώντας στο γήπεδο των Βραχνέικων τον γηπεδούχο Διαγόρα 1-0 με σκόρερ τον Χαντί στο 39΄παίρνοντας μια πρόκριση, “δια πυρός και σιδήρου”, καθώς βρήκε μια καλοκουρδισμένη ομάδα όπως ήταν αυτή του προπονητή Ανδρέα Ζήκου.

Η κοκκινόμαυρη ομάδα, έχει τώρα τρία διπλά με το ίδιο σκορ (1-0) εκτός έδρας. Ένα στον Ταύρο με αντίπαλο τον Φωστήρα, ένα στη Σαλαμίνα κόντρα στον Αίαντα και σήμερα απέναντι στον Διαγόρα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (A. Zήκος): Μικές, Ν. Βλασόπουλος (89΄ Καϊμακάς), Σ. Δημόπουλος, Σίδερης, Καπετανάκης, Καλλιτσουνάκης, Θ. Βλασόπουλος (80΄ Παπαδόπουλος), Σαρρής (80΄ Καραμπούλας), Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊτζιτς): Aθανασόπουλος, Πολίτης (70΄λ.τ. Γούλας), Στασινόπουλος (65΄ λ.τ. Μπελεζάκης), Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Παπαχρονόπουλος (86΄ Αγκαράϊ), Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης (66΄ Μπουρλάκης), Χαντί, Καρακλάιτς (86΄ Αλεξόπουλος), Κυβελίδης.

Περισσότερα

Αθλητισμός

LIVE ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Διαγόρας-Παναχαϊκή 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Δημοσιεύθηκε

στις

Τέλος στα Βραχνέικα.

90΄ Στη θέση του Ν. Βλασσόπουλου ο Παπαδόπουλος

89΄ Κίτρινη Κάρτα Γεωργαντόπουλος

88΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Αγκαράι στη θέση του Παπαχρονόπουλου

88΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Αλεξόπουλος στη θέση του Καρακλάγιτς

87΄ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Γεωργανόπουλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι

87΄Η εμπειρία του Αθανασοπούλου έχει σταματήσει τις οποίες διαθέσεις για γκολ από πλευράς Διαγόρα

85΄ Κίτρινη κάρτα Παπαδόπουλος

 

 

80΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Καραμπούλας στη θέση του Σαρρή

80΄ ΑΛΛΑΓΗ:  Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Θ. Βλασσόπουλου

Όσο τα λεπτά κυλούν στο παιχνίδι Διαγόρας-Παναχαϊκή, τόσο υπάρχει η “άγρια ομορφιά” του ποδοσφαίρου, καθώς η μπάλα πηγαίνει πάνω κάτω με εκατέρωθεν ευκαιρίες

72΄Κεφαλιά του Αλεξανδρή για τον Διαγόρα, όμως ο Αθανασόπουλος του είπε “όχι”

 

 

70΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Γούλας στη θέση του Πολίτη λόγω τραυματισμού

68΄ Κεφαλιά του Σαρρή, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος

66΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μπουρλάκης στη θέση του Στεργίδη

65΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μπελεζάκης στη θέση του Στασινόπουλου λόγω τραυματισμού

64΄Κίτρινη Κάρτα Αθανασόπουλος

63΄ Σουτ του Γεωργαντόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ.

61΄ Σουτ του Κωνσταντακόπουλου για λογαριασμό της Παναχαϊκής άουτ

Μια ώρα αγώνα και το 0-1 στο Διαγόρας-Παναχαϊκή παραμένει

57΄ Ο Καλλιτσουνάκης, βρήκε τον Θόδωρο Βλασσόπουλο, που σούταρε με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ, που έπειτα δεν ανησύχησαν οι της Παναχαϊκής

50΄Κάθετη πάσα του Χαντί για τον Στεργίδη, γύρισμα του δεύτερου άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για τις δύο ομάδες χωρίς αλλαγή από τους προπονητές

Τέλος πρώτου ημιχρόνου Διαγόρας-Παναχαϊκή 0-1

Συμπληρώθηκαν 45 λεπτά παιχνιδιού στο ματς Διαγόρας-Παναχαϊκή και ο 4ος διαιτητής Φωστέρης έδειξε καθυστερήσεις

44΄ Μόνος ο Αλεξανδρής απέναντι από τον Αθανασόπουλο, με τον έμπειρο γκολκίπερ να αποκρούει κρατώντας το “μηδέν” για την ομάδα του

38΄ΓΚΟΛ 0-1: Ο Χαντί βρέθηκε σε θέση βολής και άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή

36΄ Πάσα του Χαντί για τον Καρακλάγιτς σουτ βρέθηκαν οι αμυντικοί του Διαγόρα κι έδιωξαν

32΄Κίτρινη Κάρτα Καλλιτσουνάκης

Μισή ώρα αγώνα στο γήπεδο Βραχνέικων και το 0-0 ανάμεσα στον Διαγόρα και την Παναχαϊκή παραμένει

27΄ Ο αμυντικός της Παναχαϊκής Σμίλτος, είναι “Οκ” και μπήκε εκ νέου στο ματς

26΄ Ο Σμίλτος πέρασε εκτός γηπέδου, προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες

25΄ Κίτρινη κάρτα Σμίλτος

24΄Στο έδαφος ο Γεωργαντόπουλος του Διαγόρα, αλλά δεν έχει κάτι το σοβαρό και συνεχίζει

Η Παναχαϊκή με την συμπλήρωση 23 λεπτών αγώνα, πιέζει την άμυνα του Διαγόρα, αλλά το ματς παραμένει χωρίς σκορ (0-0)

17΄ Κίτρινη κάρτα ο Σταυρόπουλος για επικίνδυνο παίξιμο

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα και το 0-0 παραμένει

Αγυιά έχουν κάνει οι φίλοι της Παναχαϊκής το γήπεδο των Βραχνέικων

10΄ Ο Στεργίδης, μετά από πάσα του Παπαχρονόπουλου βγήκε στην κόντρα, ο Δημόπουλος, έβαλε το κορμί του σωστά και δεν άφησε τον ποδοσφαιριστή της “κοκκινόμαυρης” ομάδας να γίνει επικίνδυνος

Και το ματς ξεκίνησε

Δυνατές μονομαχίες από τους 22 ποδοσφαιριστές σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

1΄Με το καλημέρα ο Διαγόρας, με τον Αλεξανδρή έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ

 

 

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι από το γήπεδο των Βραχνέικων. Τρίτη φάση σήμερα του Κυπέλλου Ελλάδας και σε λίγη ώρα, ο αγώνας Διαγόρας-Παναχαϊκή ξεκινά. 

Στο γήπεδο για το gnomip. gr βρίσκεται ο συντάκτης Χαράλαμπος Γαλαριώτης, ενώ στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος

Διαιτητής θα είναι η Ελένη Αντωνίου από τον σύνδεσμο Ανατολικής Αττικής, με βοηθούς τους Κάλλη και

Καραθανάση, ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Φωστέρης, όλοι του ίδιου συνδέσμου.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Α. Ζήκος): Μικές, Ν. Βλασόπουλος, Δημόπουλος, Σίδερης, Καπετανάκης, Καλλιτσουνάκης, Θ. Βλασσόπουλος, Σαρρής, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος.

Στον πάγκο βρίσκονται: Τσεκούρας, Καϊμακάς, Μπάδας, Μπαρδάκης, Σκεπετάρης, Καραμπούλας, Αποστολόπουλος, Ντούβλης, Γ. Παπαδόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαιτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Παπαχρονόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης, Χαντί, Καρακλάγιτς, Κυβελίδης.

Στον πάγκο βρίσκονται: Αλεξόπουλος, Λούσκος, Λιματσί, Γουλάς, Μπαμπούνης, Αγκαράι, Κατσής, Μπελεζάκης, Μπουρλάκης.

 

 

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ:

Σιγά, σιγά το γήπεδο του γηπεδούχου Διαγόρα γεμίζει με τους φιλάθλους να προσέρχονται. Ένστολοι της ΕΛ.ΑΣ. ελέγχουν την είσοδο, προκειμένου να μην υπάρξουν προβλήματα με το υγειονομικό πρωτόκολλο να τηρείται κατά γράμμα. Παράλληλα η αστυνομική δύναμη πέριξ του γηπέδου των Βραχνέικων, είναι ισχυρή.

 

Περισσότερα

Αθλητισμός

ΠΟΛΟ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Η ΝΕΠ προκρίθηκε στον τελικό ( 7.15μ.μ.) κόντρα στην Βουλιαγμένη

Δημοσιεύθηκε

στις

hH ΝΕΠ προκρίθηκε     στον μεγάλο τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο των Μίνι Κορασίδων, καθώς επικράτησε με 18-10 στον ημιτελικό με τον ΑΝΟ Γλυφάδας. Το «κλειδί» της νίκης ήταν η άμυνα των «δελφινιών», με τον τελικό να διεξάγεται στις 7.15μ.μ. με αντίπαλο τον ΝΟ Βουλιαγμένης. Τα 8λεπτα: 2-5, 4-2, 5-3, 7-0. Τα γκολ της ΝΕΠ πέτυχαν οι: Δ. Κοντάκου 1, Αφρ. Μπιτσάκου 15 (!), Φιλιππαίου, Βγενοπούλου 1.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα