Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021
Connect with us

Ερασιτεχνικό

To πρόγραμμα της Β’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους

Δημοσιεύθηκε

στις

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις και στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας χθες αργά το βράδυ με την κληρωτίδα να βγάζει στον Α’ όμιλο το ντέρμπι ανάμεσα στον Ατρόμητο Λάππα και την Αστραπή.

Αναλυτικά η πρεμιέρα των δύο ομίλων έχει ως εξής:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Πείρος

Ικαρος Λακκ. – Περιβόλα

Πυρσός – Ολυμπιακός Π.

Ατρόμητος Λ. – Αστραπή

Ατλας – Αχαϊκός

Καμίνια – Δάφνη

Φαραϊκός – Γαλήνη

Σταροχώρι – Αστέρας Μιντ.

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ικαρος Λακκ. – Λέων

Πείρος – Πυρσός

Περιβόλα – Ατρόμητος Λ.

Ολυμπιακός Π. – Ατλας

Αστραπή – Καμίνια

Αχαϊκός – Φαραϊκός

Δάφνη – Αστέρας Μιντ.

Γαλήνη – Σταροχώρι

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων- Πυρσός

Ατρόμητος Λ. – Ικαρος Λακκ.

Ατλας – Πείρος

Καμίνια – Περιβόλα

Φαραϊκός – Ολυμπιακός Π.

Αστέρας Μιντ. – Αστραπή

Σταροχώρι – Αχαϊκός

Δάφνη – Γαλήνη

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ατρόμητος Λ. – Λέων

Πυρσός – Ατλας

Ικαρος Λακκ. – Καμίνια

Πείρος – Φαραϊκός

Περιβόλα – Αστέρας Μιντ.

Ολυμπιακός Π. – Σταροχώρι

Αστραπή – Γαλήνη

Αχαϊκός -Δάφνη

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Ατλας

Καμίνια – Ατρόμητος Λ.

Φαραϊκός – Πυρσός

Αστέρας Μιντ. – Ικαρος Λακκ.

Σταροχώρι – Πείρος

Γαλήνη – Περιβόλα

Δάφνη – Ολυμπιακός Π.

Αστραπή – Αχαϊκός

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καμίνια – Λέων

Ατλας – Φαραϊκός

Ατρόμητος Λ. – Αστέρας Μιντ.

Πυρσός – Σταροχώρι

Ικαρος Λακκ. – Γαλήνη

Πείρος – Δάφνη

Περιβόλα – Αχαϊκός

Ολυμπιακός Π. – Αστραπή

 

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Φαραϊκός

Αστέρας Μιντ. – Καμίνια

Σταροχώρι – Ατλας

Γαλήνη – Ατρόμητος Λ.

Δάφνη – Πυρσός

Αχαϊκός – Ικαρος Λακκ.

Αστραπή – Πείρος

Περιβόλα – Ολυμπιακός Π.

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Μιντ. – Λέων

Φαραϊκός – Σταροχώρι

Καμίνια – Γαλήνη

Ατλας – Δάφνη

Ατρόμητος Λ. – Αχαϊκός

Πυρσός – Αστραπή

Ικαρος Λακκ. – Ολυμπιακός Π.

Πείρος – Περιβόλα

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Σταροχώρι

Γαλήνη – Αστέρας Μιντ.

Δάφνη – Φαραϊκός

Αχαϊκός – Καμίνια

Αστραπή – Ατλας

Ολυμπιακός Π. – Ατρόμητος Λ.

Περιβόλα – Πυρσός

Πείρος – Ικαρος Λακκ.

 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γαλήνη – Λέων

Σταροχώρι – Δάφνη

Αστέρας Μιντ. – Αχαϊκός

Φαραϊκός – Αστραπή

Καμίνια – Ολυμπιακός Π.

Ατλας – Περιβόλα

Ατρόμητος Λ. – Πείρος

Πυρσός – Ικαρος Λακκ.

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Δάφνη

Αχαϊκός – Γαλήνη

Αστραπή – Σταροχώρι

Ολυμπιακός Π. – Αστέρας Μιντ.

Περιβόλα – Φαραϊκός

Πείρος – Καμίνια

Ικαρος Λακκ. – Ατλας

Πυρσός – Ατρόμητος Λ.

 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αχαϊκός – Λέων

Δάφνη – Αστραπή

Γαλήνη – Ολυμπιακός Π.

Σταροχώρι – Περιβόλα

Αστέρας Μιντ. – Πείρος

Φαραϊκός – Ικαρος Λακκ.

Καμίνια – Πυρσός

Ατλας – Ατρόμητος Λ.

 

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Αστραπή

Ολυμπιακός Π. – Αχαϊκός

Περιβόλα – Δάφνη

Πείρος – Γαλήνη

Ικαρος Λακκ. – Σταροχώρι

Πυρσός – Αστέρας Μιντ.

Ατρόμητος Λ. – Φαραϊκός

Ατλας – Καμίνια

 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιακός Π. – Λέων

Αστραπή – Περιβόλα

Αχαϊκός – Πείρος

Δάφνη – Ικαρος Λακκ.

Γαλήνη – Πυρσός

Σταροχώρι – Ατρόμητος Λ.

Αστέρας Μιντ. – Ατλας

Φαραϊκός – Καμίνια

 

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λέων – Περιβόλα

Πείρος – Ολυμπιακός Π.

Ικαρος Λακκ. – Αστραπή

Πυρσός – Αχαϊκός

Ατρόμητος Λ. – Δάφνη

Ατλας – Γαλήνη

Καμίνια – Σταροχώρι

Φαραϊκός – Αστέρας Μιντ.

* Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Απόλλων Συν.

Παν./Αχιλλέας – Απόλλων Εγλ.

ΠΑΟΚ – Αχιλλέας Καμ.

Φοίνικας Ζ. – Αυτόνομη

ΑΕ Αιγίου – Ζαβλάνι

Πετεινοί – Αργυρά

Φλόγα Ροδ. – Αστέρας Τεμ.

* Ρεπό ο Αβυθος

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αβυθος – Δρέπανο

Απόλλων Συν. – Παν./Αχιλλέας

Απόλλων Εγλ. – Φοίνικας Ζ.

Αχιλλέας Καμ. – ΑΕ Αιγίου

Αυτόνομη – Πετεινοί

Ζαβλάνι – Αστέρας Τεμ.

Αργυρά – Φλόγα Ροδ.

* Ρεπό ο ΠΑΟΚ

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Παν./Αχιλλέας

ΠΑΟΚ – Αβυθος

Φοίνικας Ζ. – Απόλλων Συν.

Πετεινοί – Απόλλων Εγλ.

Αστέρας Τεμ. – Αχιλλέας Καμ.

Φλόγα Ροδ. – Αυτόνομη

Ζαβλάνι – Αργυρά

* Ρεπό ο ΑΕ Αιγίου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΟΚ – Δρέπανο

Παν./Αχιλλέας – Φοίνικας Ζ.

Αβυθος –ΑΕ Αιγίου

Απόλλων Συν. – Πετεινοί

Απόλλων Εγλ. – Φλόγα Ροδ.

Αχιλλέας Καμ. – Αργυρά

Αυτόνομη – Ζαβλάνι

* Ρεπό ο Αστέρας Τεμ.

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Φοίνικας Ζ.

ΑΕ Αιγίου – ΠΑΟΚ

Πετεινοί – Παν./Αχιλλέας

Αστέρας Τεμ. – Αβυθος

Φλόγα Ροδ. – Απόλλων Συν.

Ζαβλάνι – Απόλλων Εγλ.

Αχιλλέας Καμ. – Αυτόνομη

* Ρεπό ο Αργυρά

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕ Αιγίου – Δρέπανο

Φοίνικας Ζ. – Πετεινοί

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τεμ.

Παν./Αχιλλέας – Φλόγα Ροδ.

Αβυθος – Αργυρά

Απόλλων Συν. – Ζαβλάνι

Απόλλων Εγλ. – Αχιλλέας Καμ.

* Ρεπό ο Αυτόνομη

 

 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Πετεινοί

Αστέρας Τεμ. – ΑΕ Αιγίου

Φλόγα Ροδ. – Φοίνικας Ζ.

Αργυρά – ΠΑΟΚ

Ζαβλάνι – Παν./Αχιλλέας

Αυτόνομη – Αβυθος

Αχιλλέας Καμ. – Απόλλων Συν.

* Ρεπό ο Απόλλων Εγλ.

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αστέρας Τεμ. – Δρέπανο

Πετεινοί – Φλόγα Ροδ.

ΑΕ Αιγίου – Αργυρά

Φοίνικας Ζ. – Ζαβλάνι

ΠΑΟΚ – Αυτόνομη

Παν./Αχιλλέας – Αχιλλέας Καμ.

Αβυθος – Απόλλων Εγλ.

* Ρεπό ο Απόλλων Συν.

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Φλόγα Ροδ.

Αργυρά – Αστέρας Τεμ.

Ζαβλάνι – Πετεινοί

Αυτόνομη – ΑΕ Αιγίου

Αχιλλέας Καμ. – Φοίνικας Ζ.

Απόλλων Εγλ. – ΠΑΟΚ

Απόλλων Συν. – Αβυθος

* Ρεπό ο Παν./Αχιλλέας

 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά – Δρέπανο

Φλόγα Ροδ. – Ζαβλάνι

Αστέρας Τεμ. – Αυτόνομη

Πετεινοί – Αχιλλέας Καμ.

ΑΕ Αιγίου – Απόλλων Εγλ.

ΠΑΟΚ – Απόλλων Συν.

Παν./Αχιλλέας – Αβυθος

* Ρεπό ο Φοίνικας Ζ.

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο – Ζαβλάνι

Αυτόνομη – Αργυρά

Αχιλλέας Καμ. – Φλόγα Ροδ.

Απόλλων Εγλ. – Αστέρας Τεμ.

Απόλλων Συν. – ΑΕ Αιγίου

Αβυθος – Φοίνικας Ζ.

Παν./Αχιλλέας – ΠΑΟΚ

* Ρεπό ο Πετεινοί

 

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αυτόνομη – Δρέπανο

Ζαβλάνι – Αχιλλέας Καμ.

Αργυρά – Απόλλων Εγλ.

Αστέρας Τεμ. – Απόλλων Συν.

Πετεινοί – Αβυθος

ΑΕ Αιγίου – Παν./Αχιλλέας

Φοίνικας Ζ. – ΠΑΟΚ

* Ρεπό ο Φλόγα Ροδ.

 

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δρέπανο –Αχιλλέας Καμ.

Απόλλων Εγλ. – Αυτόνομη

Απόλλων Συν. – Αργυρά

Αβυθος – Φλόγα Ροδ.

Παν./Αχιλλέας – Αστέρας Τεμ.

ΠΑΟΚ – Πετεινοί

Φοίνικας Ζ. -ΑΕ Αιγίου

* Ρεπό ο Ζαβλάνι

 

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Απόλλων Εγλ. – Δρέπανο

Αυτόνομη – Απόλλων Συν.

Ζαβλάνι – Αβυθος

Αργυρά – Παν./Αχιλλέας

Φλόγα Ροδ. – ΠΑΟΚ

Αστέρας Τεμ. – Φοίνικας Ζ.

Πετεινοί – ΑΕ Αιγίου

* Ρεπό ο Αχιλλέας Καμ.

 

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Απόλλων Συν. – Απόλλων Εγλ.

Αβυθος – Αχιλλέας Καμ.

Παν./Αχιλλέας – Αυτόνομη

ΠΑΟΚ – Ζαβλάνι

Φοίνικας Ζ. – Αργυρά

ΑΕ Αιγίου – Φλόγα Ροδ.

Πετεινοί – Αστέρας Τεμ.

* Ρεπό ο Δρέπανο

* Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

Ερασιτεχνικό

“Ψήνεται” ο Μπάρλος

Δημοσιεύθηκε

στις

Στο γήπεδο των Ζαρουχλεϊκων βρέθηκε ο πρώην μεγαλομέτοχος της Παναχαϊκής, αλλά και πρώην πρόεδρος του Ατρομήτου, Γιώργος Μπάρλος όπου και παρακολούθησε την πρεμιέρα της Α’ Κατηγορίας και το παιχνίδι του Ατρόμητου με τον Αρη Πατρών.

Πληροφορίες του gnomip.gr αναφέρουν ότι ο Γιώργος Μπάρλος «ψήνεται» να αναλάβει ομάδα του τοπικού ποδοσφαίρου αφού το τόπι είναι μια από τις μεγάλες του αγάπες.

Στην φωτό διακρίνεται με τον προπονητή της Θύελλας Πατρών Χρήστο Καραπίτσο.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Το δεύτερο «πιάτο» της Α’ Κατηγορίας

Δημοσιεύθηκε

στις

Συνεχίζεται σήμερα με το δεύτερο «πιάτο» η πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας.

Δεκατέσσερις ομάδες ρίχνονται στην μάχη του νέου πρωταθλήματος με τον μενού να έχει το μεγάλο ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας στον πρώτο όμιλο ανάμεσα στον Πανμοβριακό και την Αχαϊκή. Την αναμέτρηση η επιτροπή διαιτησίας την έχει αξιολογήσει και γι’ αυτό όρισε τον έμπειρο ρέφερι Γιώργο Παπαδόπουλο.

Και μιας και αρχίσαμε από τον πρώτο όμιλο το πρόγραμμα ολοκληρώνεται με την αναμέτρηση του Δία- Αστέρας Τσουκαλεΐκων με διαιτητή τον Κώστα Τηλιγάδα.

Στον Β’ όμιλο έχουμε και τις περισσότερες αναμετρήσεις καθώς είναι τρία τα ζευγάρια που οδηγούνται μετά από πολύ καιρό στην σέντρα.

Πιο συγκεκριμένα στις 4 μ.μ. ο Πήγασος φιλοξενεί στην έδρα του την δυνατή Θύελλα Πατρών με τον Αλέξανδρο Φωκά να έχει οριστεί να διευθύνει την αναμέτρηση.

Μια ώρα αργότερα η Αρόη υποδέχεται την Πάτρα 2005 με διαιτητή τον Στέφανο Μαχαίρα και στις 7 μ.μ. ο Εθνικός/Πολύτεκνος φιλοξενεί στο Ενωσιακό γήπεδο το Πάτραι με ρέφερι τον Γιώργο Αθανασόπουλο.

Τέλος στον Γ’ όμιλο η πρώτη αγωνιστική ολοκληρώνεται με δύο αναμετρήσεις με το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αετό Ρίου και τον Κεραυνό με διαιτητή τον Βαγγέλη Σαφαρίκα και το ματς ανάμεσα στην Θύελλα και την Αναγέννηση Ψαθοπύργου. Διαιτητής στην εν λόγω αναμέτρηση θα είναι ο Δημήτρης Ρουμπάνης.

Αναλυτικά οι διαιτητές της πρεμιέρας έχουν ως εξής:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 1 μ.μ.: Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ριόλου, 5 μ.μ.: Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαϊκή, Γιώργος Παπαδόπουλος.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 4 μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Πετρωτού, 5 μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E., Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7 μ.μ.: Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Αθανασόπουλος.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Δημοτικό Στ. Αιγίου, 5 μ.μ.: Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Δημήτρης Ρουμπάνης

Γήπ. Ρίου, 5 μ.μ.: Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Βαγγέλης Σαφαρίκας.

 

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Αναμένεται αρκετός κόσμος στο Δημοτικό γήπεδο των Βραχνεϊκων

Δημοσιεύθηκε

στις

Το σημερινό παιχνίδι είναι γιορτή για τους Βραχνιώτες αλλά και γενικότερα για τους φιλάθλους και των δύο ομάδων. Μάλιστα οι φίλοι της Παναχαϊκής θα έχουν την ευκαιρία να δουν για πρώτη φορά φέτος την αγαπημένη τους ομάδα σε επίσημο παιχνίδι. Το δημοτικό γήπεδο των Βραχνεΐκων όπως αναφέραμε σε άλλο ρεπορτάζ δυστυχώς διαθέτει μια κερκίδα των 204 θέσεων και βάση του υγειονομικού πρωτοκόλλου θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί το 80% των θέσεων, δηλαδή 160 καρέκλες.

Η διοίκηση όμως του Διαγόρα γνωρίζοντας ότι οι φίλαθλοι θέλουν να παρακολουθήσουν αυτή την αναμέτρηση ελευθέρωσε τον περιβάλλοντα χώρο. Δηλαδή πίσω από την εστία που υπάρχουν τα διαφημιστικά πανό κατέβηκαν για να μπορούν οι φίλαθλοι να παρακολουθήσουν έστω και όρθιοι το παιχνίδι. Πρόσβαση θα υπάρχει και από την πάνω μεριά, δηλαδή στο βουνό που θα μπορούν και από εκεί να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση του Κυπέλλου.

 

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα