Πέμπτη 28 Οκτωβρίου 2021
Connect with us

Αθλητισμός

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ: Ο Παπαδόπουλος στον Ριόλο, ο Καδδάς στα Ζαρουχλέϊκα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ανακοινώθηκα οι διαιτητές από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας που θα διευθύνουν τις αναμέτρησης της πρεμιέρας στο πρωτάθκλημα της Α’ Κατηγορίας.

Ο Γιώργος Παπαδόπουλος θα διευθύνει το τοπικό ντέρμπι του Α’ ομίλου ανάμεσα στον Πανμοβριακό και την Αχαϊκή. Αντίθετα στον β’ όμιλο και στο ντέρμπι ανάμεσα στον Ατρόμητο με τον Άρη Πατρών διαιτητής ορίστηκε ο Παναγιώτης Καδδάς.

 

Αναλυτικά οι διαιτητές της πρεμιέρας έχουν ως εξής:

A’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/9/21

Γήπ. Πετρωτού, 5μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού -Αχαιός Σαραβαλίου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Λιμνοχωρίου, 5μ.μ.: Λιμνοχώρι – Δόξα Νιφορεΐκων, Αλέξης Καμζόλας

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/9/21

Γήπ. Πετρωτού, 1μμ.: Δίας Σαραβαλίου – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ριόλου, 5μ.μ.: Πανμοβριακός Ριόλου – Αχαΐκή, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/9/21

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών – Άρης Πατρών, Παναγιώτης Καδδάς

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/9/21

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 4μ.μ.:  Πήγασος Μπεγουλακίου – Θύελλα Πατρών, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Πετρωτού, 5μ.μ.:  Α.Π.Ο. Αρόη – Πάτρα 2005 A.E., Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7μ.μ.:  Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτραι Α.Π.Σ., Γιώργος Αθανασόπουλος

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/9/21

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.:  Άνω Καστρίτσι – Αετός Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.:  Δαβουρλής K. 92 – Αιγείρας Ακράτας ΑΕ, Νίκος Χρόνας

Γήπ. Καλαβρύτων, 6μ.μ.: Καλάβρυτα – Νίκη Προαστίου, Αλέξανδρος Φωκάς

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/9/21

Δημοτικό Στ. Αιγίου, , 5μ.μ.: Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου – Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Δημήτρης Ρουμπάνης

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.:  Αετός Ρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Βαγγέλης Σαφαρίκας

 

 

 

 

Μπάσκετ

A2 EΣΚΑ-Η : Ανακατάξεις στην κορυφή

Δημοσιεύθηκε

στις

Ανακατατάξεις στην κορυφή της Α2 ΕΣΚΑ-Η μετά την ολοκλήρωση της 3ης Αγωνιστικής. Ο Πανωλενειακός υποχρέωσε στην πρώτη ήττα τον ΑΟ Δύμης 07 68-60 . Την κορυφή με τρείς νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μοιράζονται οι Φαέθων Γέφυρα που επικράτησε 60-56 του Πυρσού και ο Αστέρας Τέμενης που πήρε το διπλό στον Πύργο από τον Ηρακλή 54-40 .Στα υπόλοιπα παιχνίδια:
Κρόνος – Α.Ε.Αγυιάς 64-86
Σκαγιοπούλειο – Διαγόρας 52-44
ΕΑΠαραλίας – Προφήτης Ηλίας /ΠΑΟΚ 69-71
Ακράτα – Α.Ε.Ροϊτικων 51-46
Ρεπό Πήγασος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 2 αγώνες)
Φαέθων 6
Αστέρας 6
Α.Ο. Δύμης ΄5
Πανωλενειακός \5\
Πήγασος 4
ΑΕ Αγυιάς \ 5
Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ 5
Διαγόρας 4
Ηρακλής4
Ακράτα 4
ΑΕ Ροϊτίκων 4
Σκαγιοπούλειο 4
Κρόνος 3
Πυρσός 2
ΕΑ Παραλίας 2
*Ρεπό έχουν κάνει Πυρσός και Ε.Α. Παραλίας,Πήγασος.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Επεσε… μαχόμενη η Παναχαϊκή απέναντι στον Παναιτωλικό

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Παναχαϊκή στάθηκε όρθια απέναντι στον Παναιτωλικό γνωρίζοντας ωστόσο την ήττα με 2-1 για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Να θυμίσουμε τα τέρματα των Αγρινιωτών σημείωσαν οι Καρέλης (20′) και Βέργος (74′) ενώ οι κοκκινόμαυροι είχαν ισοφαρίσει προς στιγμήν στο 58′ της συνάντησης με τον Παπαχρονόπουλο.

Πλέον η Παναχαϊκή θα στρέψει το ενδιαφέρον της στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής καθώς ο στόχος είναι ένας η άνοδος στην Σουπερ Λιγκ 2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζέλικο Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Μπελεζάκης, Στασινόπουλος (80′ Πολίτης), Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Τεγούσης, Παπαχρονόπουλος (59′ Κωνσταντακόπουλο), Καρακλάιτς, Αλεξόπουλος, Χαντί (80′ Κυβελίδης), Στεργίδης (74′ Μπουρλάκης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ, Μπελεβώνης Στ. (69′ Βέργος), Μπακαδήμας (59′ Βουργκότς-69′ λ.τ. Μαλής), Τσιγγαράς, Καρέλης (90′ Μπελεβώνης Χ.), Αποστολάκης, Μορσάι, Φλόρες, Κορνέλιους, Αντούνες, Φονσέκ

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Πήρε “κεφάλι” στο σκορ ο Παναιτωλικός (1-2)

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο Παναιτωλικός στο 74′ της συνάντησης πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον νεοεισελθέντα, Νίκο Βέργο ο οποίος έκανε ωραία προσωπική ενέργεια στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασόπουλου για να “γράψει” το 2-1

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζέλικο Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Μπελεζάκης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Τεγούσης, Παπαχρονόπουλος, Καρακλάιτς, Αλεξόπουλος, Χαντί, Στεργίδης (74′ Μπουρλάκης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ, Μπελεβώνης (69′ Βέργος), Μπακαδήμας (59′ Βουργκότς-69′ λ.τ. Μαλής), Τσιγγαράς, Καρέλης, Αποστολάκης, Μορσάι, Φλόρες, Κορνέλιους, Αντούνες, Φονσέκ

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα