LIVE ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Διαγόρας-Παναχαϊκή 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

90΄ Στη θέση του Ν. Βλασσόπουλου ο Παπαδόπουλος

89΄ Κίτρινη Κάρτα Γεωργαντόπουλος

88΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Αγκαράι στη θέση του Παπαχρονόπουλου

88΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Αλεξόπουλος στη θέση του Καρακλάγιτς

87΄ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Γεωργανόπουλου η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι

87΄Η εμπειρία του Αθανασοπούλου έχει σταματήσει τις οποίες διαθέσεις για γκολ από πλευράς Διαγόρα

85΄ Κίτρινη κάρτα Παπαδόπουλος

80΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Καραμπούλας στη θέση του Σαρρή

80΄ ΑΛΛΑΓΗ:  Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Θ. Βλασσόπουλου

Όσο τα λεπτά κυλούν στο παιχνίδι Διαγόρας-Παναχαϊκή, τόσο υπάρχει η “άγρια ομορφιά” του ποδοσφαίρου, καθώς η μπάλα πηγαίνει πάνω κάτω με εκατέρωθεν ευκαιρίες

72΄Κεφαλιά του Αλεξανδρή για τον Διαγόρα, όμως ο Αθανασόπουλος του είπε “όχι”

70΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Γούλας στη θέση του Πολίτη λόγω τραυματισμού

68΄ Κεφαλιά του Σαρρή, έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος

66΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μπουρλάκης στη θέση του Στεργίδη

65΄ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Μπελεζάκης στη θέση του Στασινόπουλου λόγω τραυματισμού

64΄Κίτρινη Κάρτα Αθανασόπουλος

63΄ Σουτ του Γεωργαντόπουλου η μπάλα πέρασε άουτ.

61΄ Σουτ του Κωνσταντακόπουλου για λογαριασμό της Παναχαϊκής άουτ

Μια ώρα αγώνα και το 0-1 στο Διαγόρας-Παναχαϊκή παραμένει

57΄ Ο Καλλιτσουνάκης, βρήκε τον Θόδωρο Βλασσόπουλο, που σούταρε με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ, που έπειτα δεν ανησύχησαν οι της Παναχαϊκής

50΄Κάθετη πάσα του Χαντί για τον Στεργίδη, γύρισμα του δεύτερου άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για τις δύο ομάδες χωρίς αλλαγή από τους προπονητές

Τέλος πρώτου ημιχρόνου Διαγόρας-Παναχαϊκή 0-1

Συμπληρώθηκαν 45 λεπτά παιχνιδιού στο ματς Διαγόρας-Παναχαϊκή και ο 4ος διαιτητής Φωστέρης έδειξε καθυστερήσεις

44΄ Μόνος ο Αλεξανδρής απέναντι από τον Αθανασόπουλο, με τον έμπειρο γκολκίπερ να αποκρούει κρατώντας το “μηδέν” για την ομάδα του

38΄ΓΚΟΛ 0-1: Ο Χαντί βρέθηκε σε θέση βολής και άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή

36΄ Πάσα του Χαντί για τον Καρακλάγιτς σουτ βρέθηκαν οι αμυντικοί του Διαγόρα κι έδιωξαν

32΄Κίτρινη Κάρτα Καλλιτσουνάκης

Μισή ώρα αγώνα στο γήπεδο Βραχνέικων και το 0-0 ανάμεσα στον Διαγόρα και την Παναχαϊκή παραμένει

27΄ Ο αμυντικός της Παναχαϊκής Σμίλτος, είναι “Οκ” και μπήκε εκ νέου στο ματς

26΄ Ο Σμίλτος πέρασε εκτός γηπέδου, προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες

25΄ Κίτρινη κάρτα Σμίλτος

24΄Στο έδαφος ο Γεωργαντόπουλος του Διαγόρα, αλλά δεν έχει κάτι το σοβαρό και συνεχίζει

Η Παναχαϊκή με την συμπλήρωση 23 λεπτών αγώνα, πιέζει την άμυνα του Διαγόρα, αλλά το ματς παραμένει χωρίς σκορ (0-0)

17΄ Κίτρινη κάρτα ο Σταυρόπουλος για επικίνδυνο παίξιμο

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα και το 0-0 παραμένει

Αγυιά έχουν κάνει οι φίλοι της Παναχαϊκής το γήπεδο των Βραχνέικων

10΄ Ο Στεργίδης, μετά από πάσα του Παπαχρονόπουλου βγήκε στην κόντρα, ο Δημόπουλος, έβαλε το κορμί του σωστά και δεν άφησε τον ποδοσφαιριστή της “κοκκινόμαυρης” ομάδας να γίνει επικίνδυνος

Και το ματς ξεκίνησε

Δυνατές μονομαχίες από τους 22 ποδοσφαιριστές σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

1΄Με το καλημέρα ο Διαγόρας, με τον Αλεξανδρή έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι από το γήπεδο των Βραχνέικων. Τρίτη φάση σήμερα του Κυπέλλου Ελλάδας και σε λίγη ώρα, ο αγώνας Διαγόρας-Παναχαϊκή ξεκινά.

Στο γήπεδο για το gnomip. gr βρίσκεται ο συντάκτης Χαράλαμπος Γαλαριώτης, ενώ στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος

Διαιτητής θα είναι η Ελένη Αντωνίου από τον σύνδεσμο Ανατολικής Αττικής, με βοηθούς τους Κάλλη και

Καραθανάση, ενώ 4ος διαιτητής θα είναι ο Φωστέρης, όλοι του ίδιου συνδέσμου.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Α. Ζήκος): Μικές, Ν. Βλασόπουλος, Δημόπουλος, Σίδερης, Καπετανάκης, Καλλιτσουνάκης, Θ. Βλασσόπουλος, Σαρρής, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος.

Στον πάγκο βρίσκονται: Τσεκούρας, Καϊμακάς, Μπάδας, Μπαρδάκης, Σκεπετάρης, Καραμπούλας, Αποστολόπουλος, Ντούβλης, Γ. Παπαδόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαιτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Παπαχρονόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Στεργίδης, Χαντί, Καρακλάγιτς, Κυβελίδης.

Στον πάγκο βρίσκονται: Αλεξόπουλος, Λούσκος, Λιματσί, Γουλάς, Μπαμπούνης, Αγκαράι, Κατσής, Μπελεζάκης, Μπουρλάκης.

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ:

Σιγά, σιγά το γήπεδο του γηπεδούχου Διαγόρα γεμίζει με τους φιλάθλους να προσέρχονται. Ένστολοι της ΕΛ.ΑΣ. ελέγχουν την είσοδο, προκειμένου να μην υπάρξουν προβλήματα με το υγειονομικό πρωτόκολλο να τηρείται κατά γράμμα. Παράλληλα η αστυνομική δύναμη πέριξ του γηπέδου των Βραχνέικων, είναι ισχυρή.