Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Ευχαριστήρια ανακοίνωση της Παναχαϊκής

Δημοσιεύθηκε

στις

Η διοίκηση της Παναχαϊκής αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια τη διοίκηση της Καλαμάτας για την άψογη φιλοξενία που παρείχε στην ομάδα μας στο μεταξύ μας φιλικό παιχνίδι το Σάββατο (16/10) στα Φιλιατρά.

Ευχόμαστε στην ομάδα της Καλαμάτας να έχει μία χρονιά γεμάτη επιτυχίες και να πετύχει τους στόχους που έχει θέσει στη Super League 2.

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Αναβλήθηκαν τέσσερα ματς-Νίκες μόνο για δύο

Δημοσιεύθηκε

στις

Η χθεσινή, αλλά και η σημερινή κακοκαιρία που έπληξε την Δυτική Ελλάδα, αλλά και κυρίως την Πάτρα, είχε ως αποτέλεσμα να αναβληθούν τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας.

Πιο συγκεκριμένα  το παιχνίδι του Α΄ ομίλου ανάμεσα στον Αστέρα Τσουκαλεΐκων και τον Δία Σαραβαλίου ξεκίνησε, αλλά στο 40΄υπήρξε οριστική διακοπή, ενώ δεν υπήρχε σκορ.

Για τον Β΄ όμιλο, ο αγώνας μεταξύ της Θύελλας Πατρών και του Πήγασου Μπεγουλακίου αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Τέλος για τον Γ΄ όμιλο της ίδιας κατηγορίας ο αγώνας Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα άρχισε κανονικά, ενώ  το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, 1-2, υπήρξε οριστική διακοπή στο ημίχρονο, ενώ το παιχνίδι Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι ξεκίνησε μεν και επίσης ήταν χωρίς σκορ, τελικά ήρθε οριστική διακοπή στο ημίχρονο.

Από εκεί και έπειτα, η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας επιβλήθηκε  5-1 του Δαβουρλής K. 92  και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου κέρδισε 2-1 τον Αετό Ρίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων στην Α΄ και Β΄ κατηγορία έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου 0-0 (40΄οριστική διακοπή)

Αχαιός Σαραβαλίου-Ίκαρος Πετρωτού 2-2 (25΄, 49΄, Μικελάτος – 65΄Γαβριήλ, 84΄ Λαμπρόπουλος, Χαμένο πέναλτι: 90΄Μικελάτος, απέκρουσε ο Κατσαίτης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου (αναβλήθηκε)

AΠΣ Πάτραι-Εθνικός/ Πολύτεκνος (17.30)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας-Δαβουρλής K. 92 5-1 (39΄, 45΄+2΄, 65΄Σπανός, 73΄αυτ. Πολίτης, 85΄ Ξύδης – 16΄ Κουμπουρλής)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου 2-1 (22΄, 55΄ Καραχανίδης – 74΄Παπαχριστόπουλος)

Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα 1-2 (14΄Πατρώνης – 17΄ Γ. Τσαβαλάς, 33΄Γκλαβάς – οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι 0-0 (οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός-Σταροχώρι 0-1 (3΄ Γ. Αντωνακόπουλος – 15΄ οριστική διακοπή)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας 1-2 (14΄ Καλόφωνος – 35΄Κατσαούνης, 37΄Γ. Χριστόπουλος – 38΄οριστική διακοπή)

Α.Ε. Αιγίου-Αργυρά Πατρών 0-0

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Το τραπέζι του Οδ. Κουνάδη στον Δαβουρλή

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο επιχειρηματίας Οδυσσέας Κουνάδης είναι γνωστό ότι στηρίζει τις προσπάθειες του Δαβουρλή Κ. ’92 αφού διατηρεί πολύ καλές σχέσεις με τον Νίκο και τον Ντίνο Παπαγιαννόπουλο.

Ο Κουνάδης λοιπόν το μεσημέρι της προηγούμενης Πέμπτης παρέθεσε γεύμα στον Ιστιοπλοϊκό Όμιλο στη διοίκηση της ομάδας αλλά και σε φίλους του Δαβουρλή.

Στην φωτό από αριστερά διακρίνονται ο δικηγόρος Φαίδων Κουλούρης πατέρας του ποδοσφαιριστή των «κόκκινων διαβόλων» Κώστα, ο Νίκος Παπαγιαννόπουλος ιδιοκτήτης του Δαβουρλή, ο επιχειρηματίας Οδυσσέας Κουνάδης, ο ιδιοκτήτης του Ιστιοπλοϊκού Κώστας Παπαϊωάννου, ο μηχανικός και φίλος της ομάδας Βασίλης Τρίγκας και ο πρώην πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Κώστας Μπουρδούλης.

Φυσικά ο Οδυσσέας Κουνάδης αναμένεται να παραθέσει γεύμα και στους ποδοσφαιριστές της ομάδας το επόμενο διάστημα.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Ο Παπαδόπουλος σφυρίζει το ντέρμπι της Δ. Αχαΐας

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο Γιώργος Παπαδόπουλος θα διευθύνει το μεγάλο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στην Αχαϊκή και τον Παναμοβριακό.

Επίσης στην Δυτική Αχαΐα ξεχωρίζει ακόμα ένα ντέρμπι αυτό ανάμεσα στην Δόξα Νιφορεϊκων και το Λιμνοχώρι με την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να ορίζει τον Γιάννης Πράνταλο

Στο β’ όμιλο το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον Αρη και τον Ατρόμητο το οποίο θα διευθύνει ο Παναγιώτης Καδδάς ενώ στο Πάτραι-Εθνικός/Πολύτεκνος ορίστηκε ο Βαγγέλης Σαφαρίκας

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/11

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Ικαρος Πετρωτού, Δημήτρης Ρουμπάνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.: Πάτραι Α.Π.Σ.-Εθνικός/ Πολύτεκνος, Βαγγέλης Σαφαρίκας

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτα-Δαβουρλής K. 92, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου –Καλάβρυτα, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Αχιλλέας: Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι, Νίκος Μέρμηγκας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ντα Λουζ: Φαραικός-Σταροχώρι, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 3μ.μ.: Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Πλαστήρα, 3:15μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Αργυρά Πατρών, Γιώργος Αγγελόπουλος

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/11

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πάτρα 2005 -Α.Π.Ο. Αρόη, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.:Άρης Πατρών-Ατρόμητος Πατρών, Παναγιώτης Καδδάς

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Θύελλα Αιγίου, Στέφανος Μαχαίρας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Πείρος Ισώματος-Περιβόλα, Δημήτρης Πολυγένης

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Ολυμπιακός Πατρών, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Πυρσός Πατρών-Αστραπή Ψαροφαΐου, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Πετρωτού: Άτλας Α.Σ.-Δάφνη Πατρών, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Γαλήνη, Ανδρέας Καραβασίλης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας , 12:30μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Αυτόνομη, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-A.E. Δρέπανου, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Αβύθου, 3μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Απόλλων Εγλυκάδος, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Πανιώνιος/ Αχιλλέας -Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξης Καμζόλας

Γήπ. Ζήριας, 3μ.μ.: Φοίνικας/ Ζήριας-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Τηλιγάδας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μετοχίου: Μετόχι-Ωλενιακός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας  , 10π.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός Καμαρών, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέας, 11:30μ.μ.: Αίας Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών, Πέτρος Γεντεκάκης

Γήπ. Πετρωτού, 11:30π.μ.: Παναχαϊκός-Α.Ε. Αρόης, Νίκος Δανιήλ

 

 

 

 

 

 

 

 

Περισσότερα
ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα