Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2021
Connect with us

Αθλητισμός

Με Superleague και Basket League οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Δημοσιεύθηκε

στις

Πλούσιο” είναι το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής 17 Οκτωβρίου, με τα παιχνίδια ΠΑΟΚ – Βόλος, ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός και ΑΕΚ – Ατρόμητος Αθηνών να ξεχωρίζουν από τη Superleague, ενώ στην Basket League υπάρχει το Ολυμπιακός – Προμηθέας Πάτρας. Μεγάλα ματς και στην Ευρώπη, με τα Γιουβέντους – Ρόμα και Μπαρτσελόνα – Βαλένθια να περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα της ημέρας.

 

Οι αθλητικές μεταδόσεις

 

11:25 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS16 Santa Marina 1, Ισπανία

 

11:30 Eurosport 1 Μαραθώνιος Άμστερνταμ

 

13:00 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS17 Riudecanyes 2 Wolf Power Stage, Ισπανία

 

13:00 Eurosport 2 Πρωτάθλημα αυτοκινήτων τουρισμού: Παγκόσμιο Κύπελλο

13:30 COSMOTE SPORT 3 HD Κάλιαρι – Σαμπντόρια Serie A

14:00 COSMOTE SPORT 9 HD Λοκομοτίβ Κουμπάν – Ζενίτ VTB League

14:00 Eurosport 2 Motocross Ισπανία

14:00 Novasports Start Σουόνσι – Κάρντιφ EFL Championship

 

14:00 Novasports 2HD Τρουά – Νις Ligue 1

 

14:30 Novasports 4HD Σεντ Τρούιντεν – Άντερλεχτ Βελγικό πρωτάθλημα

 

14:30 Novasports 3HD Ντάρμσταντ – Βέρντερ Βρέμης Bundesliga

 

14:45 Eurosport 1 Home Nations Series| Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

 

15:00 Novasports 1HD Βαγιεκάνο – Έλτσε La Liga

 

15:30 COSMOTE SPORT 4 HD Τουρκ Τέλεκομ – Νταρουσάφακα Τουρκικό Πρωτάθλημα

 

15:50 COSMOTE SPORT 7 HD Rallycross Πορτογαλία – World RX/RX1/RX3

 

16:00 COSMOTE SPORT 8 HD Ουντινέζε – Μπολόνια Serie A

 

16:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τζένοα – Σασουόλο Serie A

 

16:00 COSMOTE SPORT 3 HD Έμπολι – Αταλάντα Serie A

 

16:00 COSMOTE SPORT 1 HD Έβερτον – Γουέστ Χαμ Πρέμιερ Λιγκ

 

16:00 Eurosport 2 Motocross Ισπανία

 

16:00 COSMOTE SPORT 2 HD Παναιτωλικός – ΟΦΗ Super League

 

16:00 Novasports Prime ΠΑΟΚ – Βόλος Super League

 

16:30 Novasports 2HD Λεβερκούζεν – Μπάγερν Μονάχου Bundesliga

 

16:35 COSMOTE SPORT 7 HD Rallycross Πορτογαλία – World RX/RX1/Kartcross

 

17:00 ΕΡΤ3 Ολυμπιακός – Προμηθέας Basket League

 

17:15 Novasports 1HD Θέλτα – Σεβίλλη La Liga

 

17:30 Eurosport 2 Πρωτάθλημα Ηλεκτρικών Αυτοκινήτων Τουρισμού: Παγκόσμιο Κύπελλο Μηχανοκίνητα

 

18:00 Novasports 4HD Μονπελιέ – Λανς Ligue 1

 

18:30 COSMOTE SPORT 3 HD Νιούκαστλ – Τότεναμ Πρέμιερ Λιγκ

 

18:30 Novasports 3HD Άουγκσμπουργκ – Αρμίνια Μπίλεφελντ Bundesliga

 

19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Rallycross

 

19:00 COSMOTE SPORT 2 HD Νάπολι – Τορίνο Serie A

 

19:30 COSMOTE SPORT 4 HD Μπασκόνια – Τενερίφη ACB Liga Endesa

 

19:30 Eurosport 2 Superbike Αργεντινή Μηχανοκίνητα

 

19:30 Novasports 5HD Σαρλερουά – Γκενκ Βελγικό πρωτάθλημα

 

19:30 Novasports 1HD Βιγιαρεάλ – Οσασούνα La Liga

 

20:00 ΕΡΤ3 Λάρισα-Λαύριο Basket League

 

20:05 Novasports Start Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς – Νιου Γιορκ Σίτι MLS

 

20:30 COSMOTE SPORT 1 HD ΑΕΚ – Ατρόμητος Αθηνών Super League

 

20:30 Novasports Prime ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός Super League

 

20:45 Eurosport 1 Home Nations Series| Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ

 

20:50 Eurosport 2 Superbike Αργεντινή

 

21:30 Novasports 6HD Eagle FC MMA

 

21:30 Novasports 4HD Τσιταντέλα – ΣΠΑΛ Serie B

 

21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Γιουβέντους – Ρόμα Serie A

 

21:45 Novasports 2HD Μαρσέιγ – Λοριάν Ligue 1

 

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Σικάγο Σκάι – Φοίνιξ Μέρκιουρι WNBA

 

22:00 Novasports 1HD Μπαρτσελόνα – Βαλένθια La Liga

 

23:00 COSMOTE SPORT 6 HD WTA 1000 Indian Wells

 

 

Αθλητισμός

Δείτε σήμερα στην τηλεόραση-Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας(27/11)

Δημοσιεύθηκε

στις

11:00 Novasports 6HD Γαλλία-Αγγλία Davis Cup by Rakuten
12:30 ΕΡΤ3 ΑΕΣΧ Π.-Ζαφειράκης Ν.Πρωτάθλημα Χάντμπολ Α1 Ανδρών
14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Άρσεναλ-Νιούκαστλ Πρέμιερ Λιγκ
14:30 Novasports 2HD Πρέστον-Φούλαμ EFL Championship
14:35 COSMOTE SPORT 5 HD Rallycross 2021 Γερμανία 1
14:45 ΕΡΤ3 Πανσερραϊκός-Απόλλων Λ. Super League 2
14:45 ΕΡΤ Sports 1 Παναθηναϊκός Β’ -ΑΕ Καραϊσκάκης Super League 2
15:00 Novasports 1HD Αλαβές-Θέλτα La Liga
16:00 COSMOTE SPORT 5 HD Rallycross 2021 Μηχανοκίνητα
16:00 COSMOTE SPORT 9 HD Σαμπντόρια-Ελλάς Β.Serie A
16.00 COSMOTE SPORT 3 HD Έμπολι-Φιορεντίνα Serie A
16:30 Novasports News Γκρόιτερ Φ.-Χόφενχαϊμ Bundesliga
16:30 Novasports Start Μπόχουμ-Φράιμπουργκ Bundesliga
16:30 Novasports 5HD Κολωνία-Γκλάντμπαχ Bundesliga
16:30 Novasports 4HD Χέρτα-Άουγκσμπουργκ Bundesliga
16:30 Novasports 3HD Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ Bundesliga
17:00 COSMOTE SPORT 4 HD Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον Πρέμιερ Λιγκ
17:00 ΕΡΤ3 Καλαμάτα-Εργοτέλης Super League 2
17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Κρίσταλ Πάλας-Άστον Βίλα Πρέμιερ Λιγκ
17:00 COSMOTE SPORT 7 HD Νόριτς-Γουλβς Πρέμιερ Λιγκ
17:00 Novasports 6HD Σερβία-Γερμανία Davis Cup by Rakuten
17:15 Novasports 1HD Βαλένθια-Βαγιεκάνο La Liga
17:15 Novasports 2HD Αστέρας Τρ.-Ατρόμητος Super League
17:15 COSMOTE SPORT 3 HD Γιουβέντους-Αταλάντα Serie A
19:15 Novasports 5HD Αλμερία-Ουέσκα Β’ Ισπανίας
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπράιτον-Λιντς Πρέμιερ Λιγκ
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Απόλλων Σμ.-Λαμία Super League
19:30 Novasports 3HD Μπάγερν-Αρμίνια Μπ. Bundesliga
19:30 Novasports 1HD Μαγιόρκα-Χετάφε La Liga
19:30 Novasports Prime ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ Super League
20.00 ΕΡΤ3 Μίλων-Ολυμπιακός Volley League
21:30 Novasports 3HD Χολστάιν Κ.-Βέρντερ Βρ. Bundesliga 2
21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Βενέτσια-Ίντερ Serie A
21:45 Novasports 4HD Σαρλερουά-Αντερλεχτ Βελγικό πρωτάθλημα
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Παλμέιρας-Φλαμένγκο Copa Libertadores
22:00 Novasports 2HD Νις-Μετς Ligue 1
22:00 Novasports 1HD Βιγιαρεάλ-Μπαρτσελόνα La Liga
22:30 COSMOTE SPORT 9 HD Μπελενένσες-Μπενφίκα Liga Portugal

 

 

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ
Περισσότερα

Αθλητισμός

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ : Ταλαιπωρία στον αέρα για Γλαύκο-Ήττα στη Ρόδο 81-71

Δημοσιεύθηκε

στις

Μεγάλη ταλαιπωρία υπέστη σήμερα η αποστολή του Αθλητικού Ομίλου Γλαύκου, ο οποίος και αγωνιζόταν στη Ρόδο, με τον Διαγόρα για την Γ΄ Εθνική κατηγορία ανδρών μπάσκετ και την 5η αγωνιστική.

Η αποστολή της Πατρινής ομάδας αν και επιβιβάστηκε κανονικά σήμερα το πρωί στην πτήση (ήταν προγραμματισμένη για τις 07:30), οι κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν σε όλη την Ελλάδα, δεν επέτρεψαν στο αεροσκάφος να προσγειωθεί  στο αεροδρόμιο Παραδεισίου, με αποτέλεσμα να επιστρέψουν άπαντες στη βάση τους.

Λίγες ώρες αργότερα και πιο συγκεκριμένα στις 13:30 πλήρωμα και επιβάτες εκ νέου πέταξαν για τη Ρόδο, όπου η αποστολή της πατρινής ομάδας έφτασε στον προορισμό της, γύρω στις 3 το μεσημέρι.

Το ματς με τον Διαγόρα άρχισε με μισή ώρα καθυστέρηση με αποτέλεσμα, οι αθλητές του Αθλητικού Ομίλου Γλαύκου ταλαιπωρημένοι όπως ήσαν, ηττήθηκαν από τη γηπεδούχο ομάδα 81-71, πραγματοποιώντας παράλληλα, πολύ καλή εμφάνιση, αν αναλογιστεί κανείς ότι ο Γλαύκος πέρασε ότι πέρασε!.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 34-17, 49-36 (ημ.), 71-54, 81-71

Διαιτητές: Αυγερινός- Κουλουμπαρίτσης.

Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Καλαϊτζίδης): Κουρμαδιάς 3 (1), Καράβας 6 (2), Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου, Χ. Καταβαίνης  15 (2), Μητσού 22 (3), Δερμιτζάκης 14 (2), Γιακάι, Σκλήβας 21.

ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 3 (1), Τσακίρης 12, Τσαλαπατάς 2, Σταθόπουλος 9, Ροκανάς 7, Σπύρου 5 (1), Παρασκευόπουλος, Λαμπρόπουλος 10, Παλλαδινός 3, Σίδας 9 (1), Χουλιαράς 11 (1).

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Αναβλήθηκαν τέσσερα ματς-Νίκες μόνο για δύο

Δημοσιεύθηκε

στις

Η χθεσινή, αλλά και η σημερινή κακοκαιρία που έπληξε την Δυτική Ελλάδα, αλλά και κυρίως την Πάτρα, είχε ως αποτέλεσμα να αναβληθούν τέσσερις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Αχαΐας.

Πιο συγκεκριμένα  το παιχνίδι του Α΄ ομίλου ανάμεσα στον Αστέρα Τσουκαλεΐκων και τον Δία Σαραβαλίου ξεκίνησε, αλλά στο 40΄υπήρξε οριστική διακοπή, ενώ δεν υπήρχε σκορ.

Για τον Β΄ όμιλο, ο αγώνας μεταξύ της Θύελλας Πατρών και του Πήγασου Μπεγουλακίου αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου.

Τέλος για τον Γ΄ όμιλο της ίδιας κατηγορίας ο αγώνας Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα άρχισε κανονικά, ενώ  το σκορ ήταν 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, 1-2, υπήρξε οριστική διακοπή στο ημίχρονο, ενώ το παιχνίδι Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι ξεκίνησε μεν και επίσης ήταν χωρίς σκορ, τελικά ήρθε οριστική διακοπή στο ημίχρονο.

ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ

Από εκεί και έπειτα, η Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας επιβλήθηκε  5-1 του Δαβουρλής K. 92  και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου κέρδισε 2-1 τον Αετό Ρίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων στην Α΄ και Β΄ κατηγορία έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου 0-0 (40΄οριστική διακοπή)

Αχαιός Σαραβαλίου-Ίκαρος Πετρωτού 2-2 (25΄, 49΄, Μικελάτος – 65΄Γαβριήλ, 84΄ Λαμπρόπουλος, Χαμένο πέναλτι: 90΄Μικελάτος, απέκρουσε ο Κατσαίτης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου (αναβλήθηκε)

AΠΣ Πάτραι-Εθνικός/ Πολύτεκνος (17.30)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ε. Αιγείρας/Ακράτας-Δαβουρλής K. 92 5-1 (39΄, 45΄+2΄, 65΄Σπανός, 73΄αυτ. Πολίτης, 85΄ Ξύδης – 16΄ Κουμπουρλής)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου 2-1 (22΄, 55΄ Καραχανίδης – 74΄Παπαχριστόπουλος)

Νίκη Προαστίου–Καλάβρυτα 1-2 (14΄Πατρώνης – 17΄ Γ. Τσαβαλάς, 33΄Γκλαβάς – οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι 0-0 (οριστική διακοπή στο ημίχρονο)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φαραϊκός-Σταροχώρι 0-1 (3΄ Γ. Αντωνακόπουλος – 15΄ οριστική διακοπή)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας 1-2 (14΄ Καλόφωνος – 35΄Κατσαούνης, 37΄Γ. Χριστόπουλος – 38΄οριστική διακοπή)

Α.Ε. Αιγίου-Αργυρά Πατρών 0-0

Περισσότερα
ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ - ΑΧΑΪΑ - ΑΙΓΙΑΛΙΑ
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα