Τρίτη 19 Μαρτίου 2024

Α2 Εθνική Ανδρών Πόλο: Ο ΝΟΠ “καθάρισε” 12-11 τον Ηλυσιακό

Δεύτερη νίκη για το ΝΟΠ στο πρωτάθλημα αφού επικράτησε του Ηλυσιακού στην Πάτρα με σκορ 12-11. Σε ένα πολύ αγχωτικό παιχνίδι όπου η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε με 4-1 ο Ηλυσιακός ισορρόπησε τον αγώνα με το ημίχρονο να λήγει 8-7 υπέρ του ΝΟΠ.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ με το ΝΟΠ να ξεφεύγει 4 λεπτά πριν το τέλος με 12 – 10 και τελικά να επικρατεί με 12-11.

Τα 8λεπτα: 4-1, 3-5, 3-2, 2-3

Τα γκολ του ΝΟΠ: Γεωργαράς 1, Πολάτος 1, Κανελλόπουλος 2, Παπαχριστόπουλος 2, Κωνσταντακόπουλος 1, Ανδρικόπουλος, Πασσάς 4.