Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Live το παιχνίδι της Παναχαϊκής με τον ΠΑΟ Βάρδας (3-1 ΤΕΛΙΚΟ) – (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Σε λίγα λεπτά, ξεκινά η αναμέτρηση της κοκκινόμαυρης ομάδας. Στο γήπεδο της Αγυιάς βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας του gnomip.gr ο Τάσος Αγγελόπουλος. Δείτε Live το παιχνίδι της Παναχαϊκής για την 2η αγωνιστική της Γ’ εθνικής κατηγορίας με αντίπαλο το ΠΑΟ Βάρδας.

Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Τσοπολάκος από τον Σύνδεσμο Αιτωλοακαρνανίας με βοηθούς τους Τάκο και Κέφη.

Να θυμίσουμε ότι η Παναχαϊκή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε ηττηθεί με 3-1 εκτός έδρας από τον Αχέροντα Καναλακίου ενώ ο ΠΑΟ Βάρδας απόσπασε “λευκή” ισοπαλία (0-0) στο Λουτρό από τον Αμβρακικό.

ΤΟ ΦΙΛΜ

Τέλος αγώνα στην Αγυιά

89΄ ΓΚΟΛ: Ο Λαθύρης για τον ΠΑΟ Βάρδας μείωσε με πλασέ σε 3-1

76΄ΔΟΚΑΡΙ Ο Στεργίδης έκανε τη σέντρα η κεφαλιά του Λούσκου κατέληξε στο δοκάρι το ριμπάουντ ο Κόκας που σούταρε άουτ

70΄ Σουτ του Κωνσταντακόπουλου για την Παναχαϊκή άουτ

63΄ Κίτρινη κάρτα Λιόσης

59΄ Σουτ του Τεγούση δεν βρήκε στόχο

56΄ Σουτ του Καρακλάιτς άουτ

52΄ Σουτ του Κυβελίδη άουτ μετά από γύρισμα του Χαντί

Τρία λεπτά έχουν συμπληρωθεί από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και το 3-0 όπως έχει διαμορφωθεί από το πρώτο μέρος παραμένει

Λήξη πρώτου ημιχρόνου 3-0

37΄ Φάουλ του Πλαστουργού όμως ο Αθανασόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

35΄Κίτρινη Κάρτα Λιποράτσε

27΄Κίτρινη Κάρτα Μπίσα

25ο ΛΕΠΤΟ-ΓΚΟΛ: Ο νεαρός Καρακλάιτς με σουτ σημείωσε το 3-0

5ο ΛΕΠΤΟ-ΓΚΟΛ: Ο Μπουρλάκης με σουτ μέσα από την περιοχή 2-0

3ο ΛΕΠΤΟ-ΓΚΟΛ: Ο Λεωνίδας Κυβελίδης έστρωσε στον νεαρό Καρακλάιτς και ο δεύτερος με σουτ έγραψε το 1-0

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊτζιτς): ΑΘανασόπουλος, Μπελεζάκης, Σελινιωτάκης, Σπίλτος, Τεγούσης (62΄ Κωνσταντακόπουλος), Λιποράτσε, Μπουρλάκης (62΄ Στεργίδης), Χαντί (71΄Γούλας), Καρακλάγιτς (71΄Λούσκος), Κυβελίδης (77΄Κατσής), Κόκας.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Χ. Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Νικολακόπουλος, Βασιλόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Παπασπηλιόπουλος, Λιόσης, Λαθύρη, Φερεκίδης (72΄ Θωμάς), Πυρρής (69΄ Πλαστουργός ΙΙ), Πλαστουργός Ι (61΄Τσιρίκος), Μπίσα (61΄Θεοδωρόπουλος).