Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2022
Connect with us

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (9/11)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ TRITHS 09-11-2021

 

ODEON VESO MARE

 

ETERNALS

Σκηνοθέτης: Chloé Zhao

Ηθοποιοί: Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek

Είδος ταινίας: Δράσης, Περιπέτεια, Φαντασίας

Διάρκεια: 156 Λεπτά

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Οι Eternals είναι μια φυλή αθάνατων εξωγήινων που ζουν μυστικά στη Γη εδώ και χιλιάδες χρόνια. Κάθε ένα από τα μέλη της ομάδας διαθέτουν διαφορετικές δυνάμεις και ικανότητες και για πρώτη φορά τώρα θα χρειαστεί να διακινδυνεύσουν τη μυστική τους ύπαρξη προκειμένου να σώσουν τον κόσμο.

(Αίθουσα 4: 20:00, 23:15 – Αίθουσα 5: 21:30)

 

 

RED NOTICE

Σκηνοθεσία: Ρόσον Μάρσαλ Θάρμπερ

Ηθοποιοί: Ντουέιν Τζόνσον, Ράιαν Ρέινολντς, Γκαλ Γκαντότ

Διάρκεια: 104 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράση, Κωμωδία

(Αίθουσα 3: 19:45, 22:20)

 

ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΟ ΣΟΧΟ

Σκηνοθεσία: Έντγκαρ Ράιτ

Ηθοποιοί: Ματ Σμιθ, Άνια Τέιλορ-Τζόι, Τόμασιν ΜακΚένζι, Νταϊάνα Ριγκ, Τέρενς Σταμπ, Ρίτα Τουσινγκαμ

Διάρκεια: 117 λεπτά

(Αίθουσα 7: 23:00)

 

ΠΙΤΕΡ ΡΑΜΠΙΤ: Ο ΛΑΓΟΣ ΤΟ ‘ΣΚΑΣΕ (GR)

Σκηνοθεσία: Γουίλ

Τις φωνές τους δανείζουν: Θανάσης Κουρλαμπάς, Πέτρος Δαμουλής, Φοίβος Ριμενας, Χρήστος Συριώτης, Χρύσα Διαμαντοπούλου κ.ά.

Διάρκεια: 93 λεπτά

Είδος ταινίας: Παιδική

(Αίθουσα 5: 19:10)

 

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΜΗΤΕΡΕΣ

Σκηνοθεσία: Πέδρο Αλμοδόβαρ

Ηθοποιοί: Πενέλοπε Κρουζ, Αϊτάνα Σάντσεζ-Γκιχόν, Χουλιέτα Σεράνο, Ρόσι ντε Πάλμα

Διάρκεια: 120 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 8: 20:15)

 

Η ΝΥΚΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ 2

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Γκόρντον Γκριν

Ηθοποιοί: Τζείμι Λι Κέρτις, Τζούντι Γκιρ, Άντι Μάτιτσακ, Γουιλ Πάτον, Τόμας Μαν και Άντονι Μάικλ Χολ

Διάρκεια: 106 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

(Αίθουσα 8: 22:50)

 

VENOM 2: LET THERE BE CARNAGE

Σκηνοθέτης: Andy Serkis

Ηθοποιοί: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams, Reid Scott, Naomie Harris

Είδος: Δράσης, Επιστημονικής Φαντασίας

Διάρκεια: 97 Λεπτά

(Αίθουσα 6: 22:10)

 

DUNE

Σκηνοθεσία: Ντενί Βιλνέβ

Ηθοποιοί: Τιμοτέ Σαλαμέ, Όσκαρ Άιζακ, Ρεμπέκα Φέργκιουσον, Χαβιέ Μπαρδέμ, Τζος Μπρόλιν, Στέλαν Σκάρσγκαρντ, Σάρλοτ Ράμπλινγκ, Ντέιβ Μπαουτίστα, Ζεντάγια, Τζέισον Μομόα, Στίβεν Χέντερσον, Τσανγκ Τσεν, Ντέιβιντ Νταστμάλκιαν, Σάρον Ντάνκαν-Μπρούστερ

Διάρκεια: 155 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Φαντασίας

(Αίθουσα 6: 19:00)

 

NO TIME TO DIE

Σκηνοθεσία: Κάρι Τζότζι Φουκουνάγκα

Ηθοποιοί: Ντάνιελ Κρεγκ, Ράμι Μάλεκ, Λεά Σεϊντού, Λασάνα Λιντς, Μπεν Γουίσο, Ναόμι Χάρις, με τον Τζέφρι Ράιτ, τον Κρίστοφ Βάλτς και τον Ρέιφ Φάινς ως «Μ». Επίσης πρωταγωνιστούν οι Ρόρι Κινίαρ, Άνα ντε Αρμάς, Νταλί Μπενσάλα, Ντέιβιντ Ντένσικ και ο Μπίλι Μάγκνουσεν

Διάρκεια: 103 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράσης, Περιπέτεια

(Αίθουσα 7: 19:30)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

ΟΙ ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ.

 

ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΟ ΣΟΧΟ

Ώρα έναρξης: 20:30

Σκηνοθεσία: Έντγκαρ Ράιτ

Ηθοποιοί: Ματ Σμιθ, Άνια Τέιλορ-Τζόι, Τόμασιν ΜακΚένζι, Νταϊάνα Ριγκ, Τέρενς Σταμπ, Ρίτα Τουσινγκαμ

Διάρκεια: 117 λεπτά

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η ιστορία μιας νεαρής κοπέλας που έχει πάθος με το σχέδιο μόδας και που αποκτά μυστηριωδώς την ικανότητα να ταξιδέψει στο χρόνο και να βρεθεί στην καρδιά της δεκαετίας του 1960 στο Λονδίνο. Εκεί, συναντά το απρόσμενο είδωλο με το οποίο θα πάθει εμμονή, μια εκθαμβωτικά γοητευτική pop τραγουδίστρια που κάνει τα πρώτα της βήματα στα καταγώγια του περιβόητου «swinging London». Όμως, το υποσχόμενο Λονδίνο της δεκαετίας του ‘60 θα αποδειχθεί ότι δεν είναι ο παράδεισος που φαίνεται με την πρώτη ματιά και ο ψυχικός της κόσμος θα αρχίσει να καταρρέει με συνταρακτικές συνέπειες…

Σινεμά

Τι παίζουν τα σινεμά της Πάτρας σήμερα(17/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΑΝΩ
Σκηνοθεσία: Άνταμ ΜακΚέι
Ηθοποιοί: Λεονάρντο Ντι Κάπριο, Τζένιφερ Λόρενς, Τιμοτέ Σαλαμέ, Μέριλ Στριπ, Κέιτ Μπλάνσετ
Διάρκεια: 145 λεπτά
Είδος ταινίας: Δραματική
Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Δύο αστρονόμοι καλούνται να αναλάβουν μια τεράστια εκστρατεία στα μέσα ενημέρωσης και να προειδοποιήσουν την ανθρωπότητα για την έλευση ενός κομήτη που θα καταστρέψει τον πλανήτη Γη. Καταιγισμός αστέρων στη νέα ταινία του Άνταμ ΜακΚέι (“Το Μεγάλο Σορτάρισμα”, “Vice: Ο Δεύτερος στην Ιεραρχία”).
(Αίθουσα 8: 21:50)

Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ
Σκηνοθεσία: Τζέιν Κάμπιον
Πρωταγωνιστούν: Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Κίρστεν Ντανστ, Τζέσι Πλέμονς, Κόντι Σμιτ-ΜακΦι, Τομασίν ΜακΚένζι
Διάρκεια: 126 λεπτά
Είδος ταινίας: Δραματική
(Αίθουσα 1: 20:30)

ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΣΩΣΗΣ (GR)
Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Σίλβερμαν, Ρέιμοντ Σ. Πέρσι
Ηθοποιοί: Τζόελ Η. Κοέν, Τζον Φρινκ, Ρομπ Λάζεμπνικ
Διάρκεια: 84 λεπτά
Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια
(Αίθουσα 3: 17:20)

SCREAM 5
Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Νιβ Κάμπελ, Ντέιβιντ Αρκέτ
Διάρκεια: 120 λεπτά
Είδος ταινίας: Τρόμου
(Αίθουσα 2: 21:30 – Αίθουσα 5: 17:30, 20:00, 22:30)

ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ 355
Σκηνοθεσία: Σάιμον Κίνμπεργκ
Ηθοποιοί: Πενέλοπε Κρουζ, Έντγκαρ Ραμίρεζ, Σεμπάστιαν Σταν, Τζέσικα Τσάστεϊν, Ντιάνε Κρούγκερ
Διάρκεια: 124 λεπτά
Είδος ταινίας: Περιπέτεια Δράσης
(Αίθουσα 3: 19:30, 22:10)

MATRIX: RESURRECTIONS
Σκηνοθεσία: Λάνα Γουατσόφσκι
Ηθοποιοί: Κιάνου Ριβς, Κάρι Αν Μος, Κριστίνα Ρίτσι, Γιάχα Αμπντούλ Ματίν ΙΙ, Τζέσικα Χένγουικ, Τζόναθαν Γκροφ, Νιλ Πάτρικ Χάρις
Διάρκεια: 148 λεπτά
Είδος ταινίας: Sci-Fi
(Αίθουσα 8: 18:50)

ΣΜΥΡΝΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ
Σκηνοθεσία: Γρηγόρης Καραντινάκης
Ηθοποιοί: Μιμή Ντενίση, Λεωνίδας Κακούρης, Γιάννης Βογιατζής, Κρατερός Κατσούλης, Burak Hakki, Κατερίνα Γερονικολού, Αναστασία Παντούση, Nathan Thomas, Γιάννης Εγγλέζος, Ταμίλλα Κουλίεβα, Ντίνα Μιχαηλίδου, Daphne Alexander, Νέδη Αντωνιάδου, Daniel Crossley, Duncan Skinner, Χρήστος Στέργιογλου, Κώστας Κορτίδης, Έφη Γούση και Fotina Papatheodorou.
Διάρκεια: 140 λεπτά
Είδος ταινίας: Δραματική
(Αίθουσα 6: 19:20, 22:20)

ΤΡΑΓΟΥΔΑ! 2 (GR)
Στα ελληνικά, με τις φωνές του Θέμη Γεωργαντά και του Θοδωρή Μαραντίνη
Διάρκεια: 112 λεπτά
Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια
(Αίθουσα 1: 18:10 – Αίθουσα 2: 16:50, 19:10)

SPIDER-MAN: NO WAY HOME
Σκηνοθεσία: Τζον Γουάτς
Ηθοποιοί: Άλφρεντ Μολίνα, Τζον Φαβρό, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Τομ Χόλλαντ, Τζέιμι Φοξ, Γουίλεμ Νταφόε, Τζ. Κ. Σίμονς, Ζεντέγια Κόλμαν
Διάρκεια: 148 λεπτά
Είδος ταινίας: Περιπέτεια Φαντασίας
(Αίθουσα 4: 19:00, 22:00 – Αίθουσα 7: 18:00, 21:00)

ΦΕΓΓΑΡΟΣΚΟΝΗ (GR)
Σκηνοθεσία: Αλί Σαμαντί Αχάντι
Διάρκεια: 85 λεπτά
Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια
(Αίθουσα 6: 17:10)

ΕΝΚΑΝΤΟ: ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΓΙΚΟΣ(GR)
Σκηνοθεσία: Τζάρεντ Μπους, Μπάιρον Χάουαρντ, Σαρίζ Κάστρο Σμιθ
Ακούγονται: Βίνα Παπαδοπούλου, Αποστόλης Ψυχράμης, Έλενα Δελακούρα, Θάνος Λέκκας, Κωνσταντίνα Κορδούλη, Νίνα Μαζάνη
Διάρκεια: 109 λεπτά
Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια
(Αίθουσα 4: 16:30)

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ
* ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ Η ΝΟΣΗΣΗΣ.
* ΠΑΙΔΙΑ ΕΩΣ 17 ΕΤΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ SELF-TEST 24 ΩΡΩΝ.

ΠΙΤΣΑ ΓΛΥΚΟΡΙΖΑ
Ώρες προβολής: 19:00, 21:30
Σκηνοθεσία: Πολ Τόμας Άντερσον
Ηθοποιοί: Αλάνα Χάιμ, Κούπερ Χόφμαν, Σον Πεν, Τομ Γουέιτς, Μπράντλεϊ Κούπερ, Μπένι Σαφντί
Διάρκεια: 133 λεπτά
Είδος ταινίας: Δράμα/ Κομεντί
Η ΥΠΟΘΕΣΗ:
Μια ευαίσθητη και βραδυφλεγή ιστορία νεανικού έρωτα που περνάει από πολλά κύματα μέχρι να πάρει σχήμα και να ανθίσει. Ήρωές της είναι η Αλάνα και ο Γκάρι, δυο παιδιά που μεγαλώνουν στην κοιλάδα του Σαν Φερνάντο της Καλιφόρνια, το 1973.

Περισσότερα

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (15/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 15-01-2022

 

ODEON VESO MARE

 

Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ

Σκηνοθεσία: Τζέιν Κάμπιον

Πρωταγωνιστούν: Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Κίρστεν Ντανστ, Τζέσι Πλέμονς, Κόντι Σμιτ-ΜακΦι, Τομασίν ΜακΚένζι

Διάρκεια: 126 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Στη Μοντάνα του 1925 η σχέση των αδελφών Μπέρμπανκ θα δοκιμαστεί όταν ο κοινωνικός Τζορτζ φέρει στην απομονωμένη φάρμα τους τη νέα του σύζυγο, την οποία ο μοναχικός καουμπόι Φιλ περιφρονεί προκλητικά.

(Αίθουσα 1: 20:30)

 

 

ΣΧΕΔΙΟ ΔΙΑΣΩΣΗΣ (GR)

Σκηνοθεσία: Ντέιβιντ Σίλβερμαν, Ρέιμοντ Σ. Πέρσι

Ηθοποιοί: Τζόελ Η. Κοέν, Τζον Φρινκ, Ρομπ Λάζεμπνικ

Διάρκεια: 84 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 3: 17:20)

 

SCREAM 5

Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Νιβ Κάμπελ, Ντέιβιντ Αρκέτ

Διάρκεια: 120 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

(Αίθουσα 2: 21:30 – Αίθουσα 5: 17:30, 20:00, 22:30)

 

ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ 355

Σκηνοθεσία: Σάιμον Κίνμπεργκ

Ηθοποιοί: Πενέλοπε Κρουζ, Έντγκαρ Ραμίρεζ, Σεμπάστιαν Σταν, Τζέσικα Τσάστεϊν, Ντιάνε Κρούγκερ

Διάρκεια: 124 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Δράσης

(Αίθουσα 3: 19:30, 22:10)

 

ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΑΝΩ

Σκηνοθεσία: Άνταμ ΜακΚέι

Ηθοποιοί: Λεονάρντο Ντι Κάπριο, Τζένιφερ Λόρενς, Τιμοτέ Σαλαμέ, Μέριλ Στριπ, Κέιτ Μπλάνσετ

Διάρκεια: 145 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 8: 21:50)

 

MATRIX: RESURRECTIONS

Σκηνοθεσία: Λάνα Γουατσόφσκι

Ηθοποιοί: Κιάνου Ριβς, Κάρι Αν Μος, Κριστίνα Ρίτσι, Γιάχα Αμπντούλ Ματίν ΙΙ, Τζέσικα Χένγουικ, Τζόναθαν Γκροφ, Νιλ Πάτρικ Χάρις

Διάρκεια: 148 λεπτά

Είδος ταινίας: Sci-Fi

(Αίθουσα 8: 18:50)

 

ΣΜΥΡΝΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ

Σκηνοθεσία: Γρηγόρης Καραντινάκης

Ηθοποιοί: Μιμή Ντενίση, Λεωνίδας Κακούρης, Γιάννης Βογιατζής, Κρατερός Κατσούλης, Burak Hakki, Κατερίνα Γερονικολού, Αναστασία Παντούση, Nathan Thomas, Γιάννης Εγγλέζος, Ταμίλλα Κουλίεβα, Ντίνα Μιχαηλίδου, Daphne Alexander, Νέδη Αντωνιάδου, Daniel Crossley, Duncan Skinner, Χρήστος Στέργιογλου, Κώστας Κορτίδης, Έφη Γούση και Fotina Papatheodorou.

Διάρκεια: 140 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 6: 19:20, 22:20)

 

ΤΡΑΓΟΥΔΑ! 2 (GR)

Στα ελληνικά, με τις φωνές του Θέμη Γεωργαντά και του Θοδωρή Μαραντίνη

Διάρκεια: 112 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 1: 18:10 – Αίθουσα 2: 16:50, 19:10)

 

SPIDER-MAN: NO WAY HOME

Σκηνοθεσία: Τζον Γουάτς

Ηθοποιοί: Άλφρεντ Μολίνα, Τζον Φαβρό, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Τομ Χόλλαντ, Τζέιμι Φοξ, Γουίλεμ Νταφόε, Τζ. Κ. Σίμονς, Ζεντέγια Κόλμαν

Διάρκεια: 148 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Φαντασίας

(Αίθουσα 4: 19:00, 22:00 – Αίθουσα 7: 18:00, 21:00)

 

ΦΕΓΓΑΡΟΣΚΟΝΗ (GR)

Σκηνοθεσία: Αλί Σαμαντί Αχάντι

Διάρκεια: 85 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 6: 17:10)

 

ΕΝΚΑΝΤΟ: ΕΝΑΣ ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΓΙΚΟΣ(GR)

Σκηνοθεσία: Τζάρεντ Μπους, Μπάιρον Χάουαρντ, Σαρίζ Κάστρο Σμιθ

Ακούγονται: Βίνα Παπαδοπούλου, Αποστόλης Ψυχράμης, Έλενα Δελακούρα, Θάνος Λέκκας, Κωνσταντίνα Κορδούλη, Νίνα Μαζάνη

Διάρκεια: 109 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 4: 16:30)

 

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

* ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ Η ΝΟΣΗΣΗΣ.

* ΠΑΙΔΙΑ ΕΩΣ 17 ΕΤΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ SELF-TEST 24 ΩΡΩΝ.

 

ΠΙΤΣΑ ΓΛΥΚΟΡΙΖΑ

Ώρες προβολής: 19:00, 21:30

Σκηνοθεσία: Πολ Τόμας Άντερσον

Ηθοποιοί: Αλάνα Χάιμ, Κούπερ Χόφμαν, Σον Πεν, Τομ Γουέιτς, Μπράντλεϊ Κούπερ, Μπένι Σαφντί

Διάρκεια: 133 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράμα/ Κομεντί

Η ΥΠΟΘΕΣΗ:

Μια ευαίσθητη και βραδυφλεγή ιστορία νεανικού έρωτα που περνάει από πολλά κύματα μέχρι να πάρει σχήμα και να ανθίσει. Ήρωές της είναι η Αλάνα και ο Γκάρι, δυο παιδιά που μεγαλώνουν στην κοιλάδα του Σαν Φερνάντο της Καλιφόρνια, το 1973.

Περισσότερα

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (14/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

ΣΙΝΕΜΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 14-01-2022

 

ODEON VESO MARE

 

SCREAM 5

Ηθοποιοί: Κόρτνεϊ Κοξ, Νιβ Κάμπελ, Ντέιβιντ Αρκέτ

Διάρκεια: 120 λεπτά

Είδος ταινίας: Τρόμου

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: 25 χρόνια μετά τους αλλεπάλληλους βάναυσους φόνους που σόκαραν το φιλήσυχο Γούντσμπορο, ένας καινούργιος δολοφόνος βάζει ξανά την μάσκα Ghostface και αρχίζει να ακολουθεί μία παρέα εφήβων, για να επαναφέρει μυστικά από το θανατηφόρο παρελθόν της πόλης.

(Αίθουσα 2: 21:30 – Αίθουσα 5: 20:00, 22:30)

 

 

ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ 355

Σκηνοθεσία: Σάιμον Κίνμπεργκ

Ηθοποιοί: Πενέλοπε Κρουζ, Έντγκαρ Ραμίρεζ, Σεμπάστιαν Σταν, Τζέσικα Τσάστεϊν, Ντιάνε Κρούγκερ

Διάρκεια: 124 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Δράσης

(Αίθουσα 3: 19:30, 22:10)

 

ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΠΑΝΩ

Σκηνοθεσία: Άνταμ ΜακΚέι

Ηθοποιοί: Λεονάρντο Ντι Κάπριο, Τζένιφερ Λόρενς, Τιμοτέ Σαλαμέ, Μέριλ Στριπ, Κέιτ Μπλάνσετ

Διάρκεια: 145 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 8: 21:50)

 

Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ

Σκηνοθεσία: Τζέιν Κάμπιον

Πρωταγωνιστούν: Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Κίρστεν Ντανστ, Τζέσι Πλέμονς, Κόντι Σμιτ-ΜακΦι, Τομασίν ΜακΚένζι

Διάρκεια: 126 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 1: 20:30)

 

MATRIX: RESURRECTIONS

Σκηνοθεσία: Λάνα Γουατσόφσκι

Ηθοποιοί: Κιάνου Ριβς, Κάρι Αν Μος, Κριστίνα Ρίτσι, Γιάχα Αμπντούλ Ματίν ΙΙ, Τζέσικα Χένγουικ, Τζόναθαν Γκροφ, Νιλ Πάτρικ Χάρις

Διάρκεια: 148 λεπτά

Είδος ταινίας: Sci-Fi

(Αίθουσα 8: 18:50)

 

ΣΜΥΡΝΗ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ

Σκηνοθεσία: Γρηγόρης Καραντινάκης

Ηθοποιοί: Μιμή Ντενίση, Λεωνίδας Κακούρης, Γιάννης Βογιατζής, Κρατερός Κατσούλης, Burak Hakki, Κατερίνα Γερονικολού, Αναστασία Παντούση, Nathan Thomas, Γιάννης Εγγλέζος, Ταμίλλα Κουλίεβα, Ντίνα Μιχαηλίδου, Daphne Alexander, Νέδη Αντωνιάδου, Daniel Crossley, Duncan Skinner, Χρήστος Στέργιογλου, Κώστας Κορτίδης, Έφη Γούση και Fotina Papatheodorou.

Διάρκεια: 140 λεπτά

Είδος ταινίας: Δραματική

(Αίθουσα 6: 19:20, 22:20)

 

ΤΡΑΓΟΥΔΑ! 2 (GR)

Στα ελληνικά, με τις φωνές του Θέμη Γεωργαντά και του Θοδωρή Μαραντίνη

Διάρκεια: 112 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 2: 19:10)

 

SPIDER-MAN: NO WAY HOME

Σκηνοθεσία: Τζον Γουάτς

Ηθοποιοί: Άλφρεντ Μολίνα, Τζον Φαβρό, Μπένεντικτ Κάμπερμπατς, Τομ Χόλλαντ, Τζέιμι Φοξ, Γουίλεμ Νταφόε, Τζ. Κ. Σίμονς, Ζεντέγια Κόλμαν

Διάρκεια: 148 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια Φαντασίας

(Αίθουσα 4: 19:00, 22:00 – Αίθουσα 7: 21:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

* ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ Η ΝΟΣΗΣΗΣ.

* ΠΑΙΔΙΑ ΕΩΣ 17 ΕΤΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ SELF-TEST 24 ΩΡΩΝ.

 

ΠΙΤΣΑ ΓΛΥΚΟΡΙΖΑ

Ώρες προβολής: 19:00, 21:30

Σκηνοθεσία: Πολ Τόμας Άντερσον

Ηθοποιοί: Αλάνα Χάιμ, Κούπερ Χόφμαν, Σον Πεν, Τομ Γουέιτς, Μπράντλεϊ Κούπερ, Μπένι Σαφντί

Διάρκεια: 133 λεπτά

Είδος ταινίας: Δράμα/ Κομεντί

Η ΥΠΟΘΕΣΗ:

Μια ευαίσθητη και βραδυφλεγή ιστορία νεανικού έρωτα που περνάει από πολλά κύματα μέχρι να πάρει σχήμα και να ανθίσει. Ήρωές της είναι η Αλάνα και ο Γκάρι, δυο παιδιά που μεγαλώνουν στην κοιλάδα του Σαν Φερνάντο της Καλιφόρνια, το 1973.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα