Ερασιτεχνικό

Πάτησε… και πάλι τετράδα ο Αρης Πατρών

Published

on

Δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη εκτός έδρας ο Άρης Πατρών απέναντι στην Πάτρα 2005 στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής για τον Β’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Θανάση Παπουτσή επικράτησε με το ευρύ 3-0 και πέρασε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς.

Στο 2′ της συνάντησης ο Λυμπέρης από τα 11 βήματα σημάδεψε το δοκάρι ενώ στο 20′ ο σπεσιαλίστας Μητρόπουλος με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ (0-1). Λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου (44′) ο Κουτρούμπας διπλασίασε τα τέρματα των ερυθρόλευκων “γράφοντας” το 0-2. Στην επανάληψη ο Άρης σημείωσε και άλλο γκολ με σκόρερ ξανά το Μητρόπουλο στο 60′ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από 30 περίπου μέτρα όπου και ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.