Τετάρτη 17 Απριλίου 2024

LIVE: Η Παναχαϊκή 1-0 τον Αίαντα Γαστούνης (Τελικό)

Δείτε μέσω του gnomip.gr  το παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Αίαντα Γαστούνης για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος και στο γήπεδο ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης.

Να θυμίσουμε ότι η Παναχαϊκή την προηγούμενη αγωνιστική έχασε 1-0 από τον Τηλυκράτη Λευκάδας εκτός έδρας, ενώ ο Αίαντας Γαστούνης  πήρε άκοπα τους τρεις βαθμούς καθώς ο Αμβρακικός Λουτρού αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Σπύρος Καζανάς με βοηθούς τους Χρήστο Τάκο και Γιάννη Μπάκα από τον σύνδεσμο της Αιτωλοακαρνανίας.

Τέλος στο γήπεδο της Αγυιάς

Η Παναχαϊκή 1-0 τον Αίαντα Γαστούνης. Κύριες και κύριοι, καλό σας βράδυ.

87΄ Κίτρινη κάρτα Σταθάτος

66΄ Κίτρινη κάρτα Τεγούσης

Συνεχίζει το έργο, που άφησε στη… μέση στο Καναλάκι ο ρέφερι Καζανάς, καθώς χαρίστηκε στο 62΄σε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπουρδέκα δείχνοντάς την σε παίκτη της Παναχαϊκήςν για διαμαρτυρία.

63΄Κίτρινη κάρτα Κυβελίδης

62΄ Κίτρινη κάρτα Αλεξόπουλος

Αλλαγή μπάλας στο 60΄

54΄Κίτρινη Κάρτα Μπουρδέκας

Στο β΄ μέρος όπως φαίνεται ο Αίας Γαστούνης έχει βάλει κάτω την μπάλα και προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο με τον τεχνικό Αλέξη Γαβριλόπουλο να έχει διαβάσει καλά τους κοκκινόμαυρους σε αυτά τα επτά λεπτά της αναμέτρησης.

47΄Σουτ του Σταθάτου άουτ

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Και το παιχνίδι ξεκίνησε

ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ -ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 1-0

44΄ Κίτρινη κάρτα Χαντί

43΄ Ο Καρακλάγιτς μετά από κάθετη πάσα του Τεγούση, δεν κατάφερε να σκοράρει καθώς απόκρουσε σε κόρνερ ο Λαδάς.

42΄ Σουτ του Πολίτη από καλή θέση, δεν είχε πρόβλημα ο γκολκίπερ του Αίαντα Λαδάς.

Συμπληρώσαμε 40 λεπτά αγώνα στο Παναχαϊκή-Αίας Γαστούνης και το 1-0 παραμένει.

31΄ Σουτ του Παπαχρονόπουλου, απόκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αίαντα Γαστούνης Λαβάς.

Συμπληρώσαμε το ημίωρο της συνάντησης Παναχαϊκή-Αίας Γαστούνης και το 1-0 παραμένει.

16΄ΓΚΟΛ: Φάουλ του Χαντί ο Μπουρλάκης έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Στασινόπουλος με κεφαλιά το 1-0.

13΄Κίτρινη Κάρτα Τσακοπιάκος.

Η Παναχαϊκή πιέζει τον αντίπαλό της σε αυτά τα πρώτα λεπτά με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται πίσω από τη σέντρα, παίζοντας με διπλή ζώνη άμυνας.

Αλλαγή μπάλας στο 5΄της αναμέτρησης.

Και το ματς ξεκίνησε

Με τους φιλάθλους να βάλουν κατά του ρέφερι Καζανά για το γκολ του Κωνσταντακόπουλου το οποίο και είχε ακυρώσει στο Καναλάκι.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζέλικο Καλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης (83΄Γούλας), Στασινόπουλος (75΄Κόκας), Σμίλτος, Σελινιωτάκης, Τεγούσης, Παπαχρονόπουλος (58΄Κωνσταντακόπουλος), Μπουρλάκης (83΄Μικελάτος), Καρακλάγιτς (58΄Αλεξόπουλος), Χαντί, Κυβελίδης.

Στον πάγκο είναι οι: Λούσκος, Κόκας, Στεργίδης, Μπαμπούνης, Γούλας, Κατσής, Αλεξόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Μικελάτος.

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ (Αλέξης Γαβριλόπουλος): Λαδάς, Ρίλντι, Βατσής (20΄λ. τρ. Μπουρδέκας), Δούλος, Στανής, Ρούνης (46΄ Καπελούζος), Τσακοπιάκος, Ντελκάδο, Ριτσιούλι, Σταθάτος, Βράπι.

Στον πάγκο είναι οι: Μπουρδέκας, Κατελούζος, Παπαχριστόπουλος, Μπακάλης, Γιαννακόπουλος, Δουλαβέρης, Μουτσάι, Παπασωτηρίου, Δεληγιάννης.