Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Δείτε μέσω του gnomip.gr το παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Διαγόρα και την Παναχαϊκή -1-2 (Τελικό)

Δείτε μέσω του gnomip.gr το παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Διαγόρα και την Παναχαϊκή για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος και στο γήπεδο ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης.

Να θυμίσουμε ότι η Παναχαϊκή την προηγούμενη αγωνιστική νίκησε 1-0 τον Αίαντα Γαστούνης εντός έδρας, ενώ ο Διαγόρας πήρε άκοπα τους τρεις βαθμούς καθώς ο Αμβρακικός Λουτρού αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Ο Θανάσης Κεφίλης από τον σύνδεσμο του Εβρου διευθύνει την αναμέτρηση του Διαγόρα με την Παναχαϊκή. Βοηθοί του θα είναι οι Σπηλιώτης και Κλεπετσάνης από τον σύνδεσμο της Κορινθίας.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ: ΔΙΑΓΟΡΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

90΄ Κίτρινη κάρτα Αθανασόπουλος

88΄ Ο Μικές απόκρουσε σουτ του Κυβελίδη αποσοβώντας ένα ακόμη γκολ για την ομάδα του

87΄Αλλαγή για τον Διαγόρα

84΄Αλλαγή για τον Διαγόρα

83΄ΓΚΟΛ: Ύστερα από σέντρα του Κωνσταντακόπουλου ο Κυβελίδης με κεφαλιά το 2-1

82΄ Σουτ του Καλτσουνάκη δεν ανησύχησε ο γκολκίπερ της Παναχαϊκής Αθανασόπουλος

Οκτώ λεπτά απομένουν έως ότου ολοκληρωθεί η αναμέτρηση και το 1-1 παραμένει στο γήπεδο των Βραχνέικων.

79΄ Φάουλ του Στεργίδη, κεφαλιά του Μικελάτου άουτ

77΄ Σέντρα του Βλασσόπουλου, κεφαλιά του Δημόπουλου άουτ

75΄Αλλαγή για την Παναχαϊκή

75΄ Ο Μπουρλάκης γύρισε μέσα στην περιοχή του Διαγόρα ο Κυβελίδης σούταρε, αλλά μπλόκαρε ο Μικές.

72΄Ετοιμάζονται αλλαγές και για τον Διαγόρα.

69΄ Κίτρινη Κάρτα Αποστολόπουλος

61΄ Ετοιμάζονται να εισέλθουν στο ματς Κόκας και Στεργίδης

60΄ Διακοπή στο παιχνίδι καθώς οι Καλτσουνάκης, Σμίλτος βρίσκονται πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο.

Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά παιχνιδιού στο β΄ ημίχρονο και το 1-1 στο γήπεδο Βραχνέικων παραμένει.

Ο αγώνας στην επανάληψη ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μην έχουν αλλαγές στην σύνθεσή τους.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-1

42΄ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Αποστολόπουλου από καλή θέση
38΄ΓΚΟΛ: Ο Κυβελίδης εκτέλεσε, ο Μικές απόκρουσε, αλλά ο φορ της Παναχαϊκής με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1
37΄ Αναντροπή του Μπουρλάκη από τον Αποστολόπουλο πέναλτι για την Παναχαϊκή
31΄ Σουτ του Σμίλτου μέσα από την περιοχή άουτ
29΄ Αναγκαστική αλλαγή της Παναχαϊκής. Ο Μπουρλάκης πήρε τη θέση του Χαντί

18΄ Κίτρινη κάρτα Τεγούσης

16΄ ΓΚΟΛ Σουτ του Δημόπουλου, μέσα από την περιοχή ο Διαγόρας 1-0

15΄ Φάουλ του Γεωργαντόπουλου κεφαλιά του Καπετανάκη άουτ.

13΄Φάουλ του Χαντί απευθείας δεν ανησύχησε ο τερματοφύλακας του Διαγόρας Μικές.

Έχουν συμπληρωθεί 10 λεπτά αγώνα στο γήπεδο των Βραχνέικων και δεν υπάρχει σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες.