Δευτέρα 15 Αυγούστου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Ο Παπαδόπουλος σφυρίζει το ντέρμπι της Δ. Αχαΐας

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο Γιώργος Παπαδόπουλος θα διευθύνει το μεγάλο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Α’ Κατηγορίας ανάμεσα στην Αχαϊκή και τον Παναμοβριακό.

Επίσης στην Δυτική Αχαΐα ξεχωρίζει ακόμα ένα ντέρμπι αυτό ανάμεσα στην Δόξα Νιφορεϊκων και το Λιμνοχώρι με την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να ορίζει τον Γιάννης Πράνταλο

Στο β’ όμιλο το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στον Αρη και τον Ατρόμητο το οποίο θα διευθύνει ο Παναγιώτης Καδδάς ενώ στο Πάτραι-Εθνικός/Πολύτεκνος ορίστηκε ο Βαγγέλης Σαφαρίκας

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/11

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

A’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Ικαρος Πετρωτού, Δημήτρης Ρουμπάνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ  

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Θύελλα Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.: Πάτραι Α.Π.Σ.-Εθνικός/ Πολύτεκνος, Βαγγέλης Σαφαρίκας

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτα-Δαβουρλής K. 92, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Θ.Χρυσανθόπουλος: Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός Ρίου, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου –Καλάβρυτα, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Αχιλλέας: Αετός Πατρών-Άνω Καστρίτσι, Νίκος Μέρμηγκας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ντα Λουζ: Φαραικός-Σταροχώρι, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 3μ.μ.: Πετεινοί-Φλόγα Ρόδιας, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Πλαστήρα, 3:15μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Αργυρά Πατρών, Γιώργος Αγγελόπουλος

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/11

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πάτρα 2005 -Α.Π.Ο. Αρόη, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.:Άρης Πατρών-Ατρόμητος Πατρών, Παναγιώτης Καδδάς

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Θύελλα Αιγίου, Στέφανος Μαχαίρας

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Πείρος Ισώματος-Περιβόλα, Δημήτρης Πολυγένης

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Ολυμπιακός Πατρών, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Πυρσός Πατρών-Αστραπή Ψαροφαΐου, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Πετρωτού: Άτλας Α.Σ.-Δάφνη Πατρών, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Γαλήνη, Ανδρέας Καραβασίλης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας , 12:30μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Αυτόνομη, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-A.E. Δρέπανου, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Αβύθου, 3μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Απόλλων Εγλυκάδος, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Πανιώνιος/ Αχιλλέας -Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξης Καμζόλας

Γήπ. Ζήριας, 3μ.μ.: Φοίνικας/ Ζήριας-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Τηλιγάδας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μετοχίου: Μετόχι-Ωλενιακός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας  , 10π.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός Καμαρών, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέας, 11:30μ.μ.: Αίας Πατρών-Α.Ε.Κ. Πατρών, Πέτρος Γεντεκάκης

Γήπ. Πετρωτού, 11:30π.μ.: Παναχαϊκός-Α.Ε. Αρόης, Νίκος Δανιήλ

 

 

 

 

 

 

 

 

Αθλητισμός

Αντιπρόεδρος του Ίκαρου Πετρωτού ο Σπύρος Σκιαδαρέσης

Δημοσιεύθηκε

στις

Την περασμένη εβδομάδα πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του νέου Δ.Σ. του ΙΚΑΡΟΥ ΠΕΤΡΩΤΟΥ.

Στην πρώτη συνάντηση μας για να συγκροτηθούμε σε Σώμα ο Πρόεδρος Νίκος Διαμαντόπουλος πρότεινε το Σπύρο Σκιαδαρέση για το πόστο του Α’ Αντιπροέδρου.

Ο ίδιος με μήνυμά του ευχαρίστησε τη διοίκηση του συλλόγου:
“Ευχαριστώ τον Πρόεδρο και τα υπόλοιπα Μέλη του Δ.Σ. της ομάδας μας για την εμπιστοσύνη τους προς το πρόσωπο μου.
Είμαστε μια οικογένεια και όλοι μας αγαπάμε την ομάδα μας!
Εύχομαι πολλές επιτυχίες, με υγεία και κάθε ευτυχία στις οικογένειες των αθλητών, αθλητριών, Προπονητών των Ακαδημιών μας και των Μελών του Δ.Σ.
Καλή νέα αγωνιστική σεζόν 2022-2023”.

Περισσότερα

Αθλητισμός

Οι Παλαίμαχοι 4-2 τον Δήμο Πατρέων-Φιλικό στη μνήμη του Σάκη Ξένου

Δημοσιεύθηκε

στις

Μέσα σε κλίμα συγκίνησης έγινε το Σάββατο 6 Αυγούστου  στο γήπεδο των Προσφυγικών το φιλικό παιχνίδι των Παλαίμαχων Πάτρας με τον Δήμο Πατρέων, στη μνήμη του Διονύση Ξένου, που έφυγε από τη ζωή πριν από έναν χρόνο.

Παρά τη ζέστη που επικράτησε πολύς κόσμος παρακολούθησε το παιχνίδι, τιμώντας τον με την κόρη του Μαρία Φωτεινή να παραλαμβάνει την πλακέτα για λογαριασμό του αείμνηστου πατέρα της από τα χέρια του αντιπροέδρου του Συλλόγου Παλαιμάχων και εν αποστρατεία Στρατηγού της Ελληνικής Αστυνομίας Νίκου Ιωαννίδη.

Στο πλευρό της ήταν η μητέρα της Βούλα σαφώς συγκινημένη, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας του εκλιπόντος τα αδέρφια του Ανδρέας, Μάριος και Ευγενία, ενώ τελέστηκε πριν την έναρξη του αγώνα τρισάγιο παρουσία τον πατήρ Ανδρέα του Ιερού Ναού Αγίας Φωτεινής.

Για την ιστορία οι Παλαίμαχοι Πάτρας νίκησαν 4-2 τον Δήμο Πατρέων. Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν οι Μπούρδος, Χαρδαλιάς, Μαρκάτος και Κολλάρος, ενώ για τους ηττημένους σκόραραν οι Χαρίτος και Αργυράτος.

Ωστόσο τον αγώνα επισκίασαν δύο τραυματισμοί παλαίμαχων ποδοσφαιριστών. Του τερματοφύλακα Γρηγόρη Πλιάτσικα που υπέστη ρήξη τετρακέφαλου και του Γιάννη Δελαπόρτα που υπέστη θλάση.

 

Περισσότερα

Αθλητισμός

Παλαίμαχοι Πάτρας: Φιλικό το Σάββατο στη μνήμη του Σάκη Ξένου

Δημοσιεύθηκε

στις

Το προσεχές Σάββατο στο γήπεδο Προσφυγικών οι Παλαίμαχοι Πάτρας θα τιμήσουν τη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής και υπαλλήλου του Δήμου Πατρέων Σάκη Ξένου, αγωνιζόμενοι σε φιλικό παιχνίδι (18:30) με την ομάδα ποδοσφαίρου του Δήμου Πατρέων.

Ήταν 6 Αυγούστου του 2021, όταν ο εκλιπών έφυγε από τη ζωή και με αυτό τον τρόπο οι Παλαίμαχοι θα τιμήσουν τη μνήμη του.

Πριν από την αναμέτρηση θα δοθεί πλακέτα στην οικογένεια του αείμνηστου παίκτη την οποία και θα παραλάβει η σύζυγός του Βούλα και η μονακριβή κόρη του Μαριφένια, ενώ θα τελεστεί τρισάγιο στη μνήμη του.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα