Παναχαϊκή

LIVE: Το παιχνίδι Παναχαϊκή-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1 (Τελικό)

Δημοσιεύθηκε

στις

Δείτε σε ζωντανή περιγραφή από το gnomip. gr την αναμέτρηση που ξεκινά στο γήπεδο Αγυιάς για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (4ος όμιλος) ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Ναυπακτιακό Αστέρα. Στο γήπεδο βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας gnomip.gr  ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Η Παναχαϊκή στο προηγούμενο αγώνα πρωταθλήματος είχε επικρατήσει 2-1 του Διαγόρα, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας, είχε τεθεί αντιμέτωπος με τον Διαγόρα σε εξ αναβολής από τον οποίο και ηττήθηκε με 2-0.

Τον αγώνα θα διευθύνει ο Γιάννης Καλογερόπουλος από τον σύνδεσμο Αθηνών με  βοηθούς τους Χρήστο Μητροφάνη και Λορέν Μπεκιάρη από τον ίδιο σύνδεσμο.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 1-1

97΄ Ο Ναομίδης του Ναυπακτιακού δεν έστρωσε στους συμπαίκτες του και ο Αθανόπουλος αποσώβησε το 1-2.

94΄Κίτρινη κάρτα Σμίλτος.

94΄ Κίτρινη κάρτα Μένιος.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού η Παναχαϊκή πιέζει τον αντίπαλό της, ωστόσο ο ρέφερι κάνει ότι μπορεί προκειμένου οι φιλοξενούμενοι να πάρουν τον έναν βαθμό.

93΄ Γύρισμα του Χαντί για τον Μικελάτο, ο έμπειρος παίκτης της Παναχαϊκής δεν πρόλαβε να “τσιμπήσει” την μπάλα μέσα στην περιοχή του Ναυπακτιακού Αστέρα.

89΄ Ο Μικελάτος της Παναχαϊκής σπρώχτηκε από τον Γιαννόπουλο του Ναυπακτιακού Αστέρα μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

86΄ Σουτ του Ναομίδη για λογαριασμό του Ναυπακτιακού Αστέρα η μπάλα στο δοκάρι.

84΄Ο Σταθόπουλος πήρε τη θέση του Καψάκη και ο Κοντογιάννης αυτή του Μενσάι.

81΄Ετοιμάζεται για αλλαγές ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

79΄ Φάουλ του Μικελάτου, απευθείας η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

76΄ Η Παναχαϊκή προχώρησε σε αλλαγές. Έξω ο Μπουρλάκης μέσα ο Αλεξόπουλος. Αποχώρησε ο Παπαχρονόπουλος και πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μικελάτος.

74΄ Αλλαγή για τον Ναυπακτιακό Αστέρα. Ο Ναομίδης μπήκε και βγήκε ο Αργυρόπουλος.

73΄ Πολλές οι διακοπές στο γήπεδο της Αγυιάς και το 1-1 παραμένει στο παιχνίδι Παναχαϊκή-Ναυπακτιακός Αστέρας.

71΄ Ο Γιαννιώτης περνά στον αγωνιστικό χώρο και ο Χριστόπουλος αποχώρησε.

70΄ Ετοιμάζεται για αλλαγή ο Ναυπακτιακός Αστέρας.

69΄ Ο Χαντί εκτέλεσε κόρνερ, αλλά δεν ανησύχησε ο Μένιος, που μπλόκαρε.

66΄ Ύστερα από σέντρα του Χαντί ο Κυβελίδης έπιασε την κεφαλιά, ο γκολκίπερ του Ναυπακτιακού Αστέρα δεν είχε πρόβλημα και μπλόκαρε την μπάλα.

61΄ Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Έξω ο Στεργίδης, μέσα ο Χαντί.

Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά αγώνα (μια ώρα) και το 1-1 ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Ναυπακτιακό Αστέρα παραμένει.

59΄ Ετοιμάζεται για τη δεύτερη αλλαγή της η Παναχαϊκή.

57΄ Κίτρινη κάρτα Μπατσής.

46΄ Η Παναχαϊκή με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου, διαμαρτυρήθηκε για ανατροπή του Μπουρλάκη στην περιοχή του Ναυπακτιακού με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί ο αγώνας.

Ο αγώνας στην επανάληψη ξεκίνησε με τους παίκτες της Παναχαϊκής να είναι στη σέντρα.

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Οι παίκτες της Παναχαϊκής βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και δίνουν τον όρκο νίκης επί του Ναυπακτιακού Αστέρα, πριν αρχίσει η αναμέτρηση.

ΛΗΞΗ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-1

42΄ Ο Στεργίδης έβγαλε μόνο τον Τεγούση απέναντι από τον Μένιο με τον ποδοσφαιριστή της Παναχαϊκής να στέλνει την μπάλα άουτ.

39΄ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ από τον Νιφορόπουλο, για τον Ναυπακτιακό Αστέρα η άμυνα της Παναχαϊκής αδράνησε ο Γιαννόπουλος κατέβασε ωραία την μπάλα και τροφοδότησε άμεσα τον Μαχαίρα που σε κενή εστία έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1).

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο της Αγυιάς μεταξύ της Παναχαϊκής και του Ναυπακτιακού Αστέρα και το 1-0 παραμένει.

Η Παναχαϊκή ήθελε το γρήγορο γκολ, το πέτυχε απέναντι στον Ναυπακτιακό Αστέρα που έως τη φάση της επίτευξης του τέρματος, κρατούσε το “μηδέν” στην περιοχή του.

26΄ Αναγκαστική αλλαγή του Κόκα πέρασε στη θέση του ο Παπαχρονόπουλος.

21΄ ΓΚΟΛ: Ο Καρακλάιτς ύστερα από την καταπληκτική κάθετη πάσα του Μπουρλάκη βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Μένιο τον προσπέρασε και έγραψε το 1-0.

20΄ Ο Τεγούσης εκτέλεσε νέο φάουλ στην περιοχή του Ναυπακτιακού Αστέρα, αλλά έκοψαν οι αμυντικοί της φιλοξενούμενης ομάδας.

19΄ Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Στεργίδης όμως η κεφαλιά που έκανε ο Κυβελίδης δεν βρήκε στόχο.

18΄Φάουλ για την Παναχαϊκή με τον Μπουρλάκη να το εκτελεί απευθείας με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα στην Αγυιά και στο ματς Παναχαϊκή-Ναυπακτιακός Αστέρας και δεν υπάρχει σκορ

10΄Φάουλ του Στεργίδη κεφαλιά του Στασινόπουλου, ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού έδιωξε σε κόρνερ, που στη συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο.

6΄ Γύρισμα του Στεργίδη μέσα στην περιοχή, ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού δεν είχε πρόβλημα και μάζεψε την μπάλα

4΄ Σουτ του Μπουρλάκη μπλόκαρε όμως ο γκολκίπερ του Ναυπακτιακού Μένιος.

Και ο αγώνας ξεκίνησε με τον διαιτητή να σφυρίζει

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Ζ. Κάλαϊτζιτς): Αθανασόπουλος, Πολίτης, Στασινόπουλος, Σμίλτος, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης, Κόκας (26΄λ.τρ. Παπαχρονόπουλος, 76΄ Μικελάτος), Μπουρλάκης (76΄ Αλεξόπουλος), Καρακλάιτς, Στεργίδης (61΄Χαντί), Κυβελίδης.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Μπαμπούνης, Λούσκος, Χαντί, Παπαχρονόπουλος, Γούλας, Λιμάτσι, Μικελάτος, Αλεξόπουλος, Μικές.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Γ. Νταλακούρας): Μένιος, Μπάτσης, Χριστόπουλος (71΄Γιαννιώτης), Γιαννόπουλος, Αργυρόπουλος (74΄Ναομίδης), Μαχαίρας, Καλαμπόκας, Παλαιοπάνος, Καψάκης (84΄Σταθόπουλος), Μενσάι (84΄Κοντογιάννης), Νιφορόπουλος.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Σταθόπουλος, Βάννας, Ναουμίδης, Αναστασόπουλος, Λίτσος, Πατρώνης, Γιαννιώτης, Κοντογιάννης, Καραγιάννης.

Περισσότερα

Αθλητισμός

Τιμάται από την Παναχαϊκή η μνήμη του Ανδρέα Μιχαλόπουλου

στις

Η Παναχαϊκή ως μία μεγάλη ομάδα που σέβεται και τιμά την ιστορία της και όλους εκείνους που τη γιγάντωσαν στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν θα μπορούσε να ξεχάσει μία εμβληματική προσωπικότητα όπως ήταν ο Ανδρέας Μιχαλόπουλος.

Η κοκκινόμαυρη ομάδα θα τιμήσει τη μνήμη του σπουδαίου ποδοσφαιριστή και προπονητή που έφυγε από τη ζωή στις 4/1/2022 με μία σειρά δράσεων που θα γίνουν γνωστές προσεχώς.

Στο επόμενο εντός έδρας ματς της Παναχαϊκής με τον Τηλυκράτη (2/2) οι ποδοσφαιριστές θα εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο με φανέλα αφιερωμένη στη μνήμη του Ανδρέα Μιχαλόπουλου η οποία και θα έχει την προσωπογραφία του, την ημερομηνία γέννησης και θανάτου του, το παλιό σήμα της Παναχαϊκής και φυσικά το όνομα και το νούμερο οκτώ, αριθμός  που φορούσε όταν έπαιζε.

*Στη φωτογραφία, διακρίνονται από αριστερά οι Γιάννης Μπουρλάκης, Λυμπέρης Στεργίδης και Νίκος Κωνσταντακόπουλος.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Ο διαιτητής Καυκάς χαρίστηκε στη Βάρδα

στις

Ο Απόστολος Καυκάς, στο 69ο λεπτό, θα μπορούσε να είχε αποβάλει τον ποδοσφαιριστή του ΠΑΟ Βάρδας Λιόση, όταν έκανε σκληρό φάουλ στον Καρακλάιτς όμως του χαρίστηκε. Εάν του έδειχνε κίτρινη κάρτα, θα ήταν η δεύτερη, θα σήμαινε και την αποβολή του από το παιχνίδι.

Οι φωνές από την Παναχαϊκή ήταν δικαιολογημένες προς τον ρέφερι της συνάντησης. Από την άλλη, στο 87ο λεπτό υπήρξε ένταση από τους γηπεδούχους μετά την επίτευξη του τέταρτου τέρματος από την Παναχαϊκή και οι άνθρωποι του ΠΑΟ Βάρδας, έβαλλαν εναντίον του πρώτου βοηθού διαιτητή, ενώ δεν έλειψαν και οι αψιμαχίες εντός αγωνιστικού χώρου. Παράλληλα η κοκκινόμαυρη ομάδα «φωνάζει» και για το δεύτερο γκολ που δέχτηκε, καθώς προήλθε από θέση οφσάιντ.

Περισσότερα

Παναχαϊκή

Ικανοποίηση από τον Σ. Παπαδόπουλο για τη νίκη

στις

Ικανοποιημένος έμεινε ο προπονητής Σούλης Παπαδόπουλος από τη νίκη της Παναχαϊκής, ωστόσο προβληματίστηκε από τα λάθη των παικτών του για τα δύο τέρματα που δέχτηκαν στο παιχνίδι με τον ΠΑΟ Βάρδας.

Ο Νικαιώτης στην καταγωγή τεχνικός είπε: «Σήμερα ήταν ένα πολύ δύσκολο ματς για εμάς. Η αντίπαλη ομάδα έπαιξε πολύ δυνατά και καλά έκανε, αλλά στα άλλα παιχνίδια που την είχα δει δεν ήταν ίδια η εικόνα και θέλω να πιστεύω πως ήταν μόνο το όνομα της Παναχαϊκής που όλοι θέλουν να την νικήσουν». Και πρόσθεσε: «Πήραμε μια σπουδαία νίκη. Οι αντίπαλοί μας είχαν δύο ευκαιρίες καλές στα πρώτα λεπτά, μετά όμως ήμασταν καλύτεροι, πετύχαμε ένα γκολ και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και ένα δεύτερο. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πει να μην κάνουμε εύκολα φάουλ, έγινε   όμως φάουλ, δεχτήκαμε την ισοφάριση και ο αντίπαλος άρχισε τις καθυστερήσεις και πίστεψε πως μπορούσε να μας κερδίσει όμως   πετύχαμε δύο γκολ που ήταν πολύ ωραία».

Και κατέληξε: «Απ’ ό,τι μου ανέφεραν οι συνεργάτες μου, το 3-2 ξεκίνησε από θέση οφσάιντ και δεν το έδωσε ο διαιτητής με αποτέλεσμα ο ΠΑΟ Βάρδας να μπει πάλι στο ματς όμως εμείς πετύχαμε ένα ακόμα γκολ, ενώ ο διαιτητής δεν μας έδωσε πέναλτι στο 44΄. Ήμασταν καλύτεροι και νικήσαμε δίκαια όμως πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη για να μην δεχόμαστε γκολ. Διαχειρίστηκε καλά τον αγώνα, πήραμε σπουδαία νίκη και συνεχίζουμε».