Παρασκευή 20 Μαΐου 2022
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: 1-0 Ήττα «σοκ» στις καθυστερήσεις

Δημοσιεύθηκε

στις

«Το κοκαλάκι της νυχτερίδας» έχει τελικά ο Ναυπακτιακός Αστέρας. Δεν εξηγείται αλλιώς, ύστερα από την ισοπαλία στην Πάτρα από την Παναχαϊκή, κέρδισε σήμερα για την 8η αγωνιστική τον Παναιγιάλειο 1-0 σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι με τη Μαύρη Θύελλα να αποχωρεί ξανά με σκυμμένο το κεφάλι. Το τέρμα που έκρινε τη συνάντηση, σημείωσε ο Αχαιός Νιφορόπουλος στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μένιος, Μπατσής , Καλαμπόκας (86′ Λίτσος), Γιαννόπουλος (76′ Πατρώνης), Αργυρόπουλος, Μαχαίρας, Γιαννιώτης (67′ Χριστόπουλος), Παλαιοπάνος, Καψάσκης (86′ Μακρής), Μενσά (76′ Ναουμίδης), Νιφορόπουλος.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ιωαννίδης, Πλατυκώστας, Χατζηαντωνίου, Αφούση Σ. (54′ Κρεμμίτσας), Σπίντζος, Αφούση Α., Μακρίδης, Βλαχόπουλος (89′ Βαλιάνος), Λιάτος, Ψωμάρας, Σκούτας (90′ Ροδόπουλος).

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Στα άλλα παιχνίδια σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα με τους αντίστοιχους σκόρερς: Παναγρινιακός – Αίας Γαστ. 2-1, ΠΑΟ Βάρδας – Εθνικός Σκουλ. 1-0, Αχέρων – Διαβολίτσι 2-1, Αναγέννηση Αρτ. – Τηλυκράτης 2-1, Αμβρακικός – Παναχαϊκή 0-3 α.α., ενώ ρεπό είχε ο Διαγόρας.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Η επόμενη αγωνιστική (9η), θα διεξαχθεί την προσεχή Κυριακή ( 5/12) και οι αγώνες, που θα γίνουν είναι οι εξής: Αίας Γαστ.-Αναγέννηση Άρτας, Διαβολίτσι-ΠΑΟ Βάρδας, Εθνικός Σκουλ.-Παναχαϊκή, Τηλυκράτης Λ.-Αχέρων Καν., Διαγόρας-Παναγρινιακός, Παναιγιάλειος – Αμβρακικός 3-0 α.α. Ρεπό έχει ο Ναυπακτιακός Αστέρας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σε 8 αγώνες

Αχέρων Καν.      15-5       19

Παναχαϊκή         16-7       16

Τηλυκράτης       12-4       13

Ναυπακτιακός Αστ.        12-7       12

Αίας Γαστ.           10-7       12

Διαβολίτσι          15-11     11

Αναγέννηση Άρτας         6-10       9

Διαγόρας            9-8          8

ΠΑΟ Βάρδας      4-6          8

Παναγρινιακός 3-6          8

Εθνικός Σκ.         8-9          7

Παναιγιάλειος  5-10       5

Αμβρακικός       2-27       1

Φωτό αρχείου 

Ποδόσφαιρο

Ξανά ο Μύρτσος στα Προσφυγικά

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Στην Πάτρα θα βρεθεί ξανά ο παλαίμαχος πορτιέρο Γιώργος Μύρτσος θέλοντας να παρακολουθήσει την αναμέτρηση του Πάτραι με τον Πανγυθεατικό για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική.

Ο Μύρτσος που έχει φορέσει την φανέλα των πράσινων είχε βρεθεί ξανά στην Αχαϊα και παρακολούθησε την πρεμιέρα των πράσινων με τον Πανθιερατικό όπου και είχε νικήσει με το ευρύ 3-0.

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

Τιμά την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Μια πολύ όμορφη κίνηση θα κάνει η διοίκηση του ΑΠΣ Πάτραι καθώς στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική με αντίπαλο τον Πανγυθεατικό θα τιμήσει την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου.

Ο αείμνηστος που έφυγε από την ζωή στις 6/5/1999 έχει φορέσει την φανέλα του ΑΠΣ Πάτραι υπερασπίζοντας την εστία των «πράσινων».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Στα πλαίσια του αγώνα του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική η διοίκηση του συλλόγου θα τιμήσει τη μνήμη του ποδοσφαιριστή του Πάτραι, Μάκη Ηλιόπουλου που έφυγε πρόωρα από τη ζωή στις 6/5/1999.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ο Πετρόπουλος στο Δίας-Δαβουρλής, ο Καδδάς στο Ικαρος – Αετός Ρίου

Δημοσιεύθηκε

στις

Κρίσιμη είναι η προτελευταία αγωνιστικά στα μπαράζ παραμονής της Α’ Κατηγορίας. Δυστυχώς οι αναμετρήσεις αντί να διεξαχθούν όλες μαζί όπως είθισται σε τέτοιες διαδικασίες, λάθη από την αρχή της Ενωσης αυτό δεν μπορεί να γίνει εφικτό.

Αναλυτικά τα πρόγραμματα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/5 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. Καλαβρύτων, 5μ.μ.: Καλάβρυτα-Εθνικός/ Πολύτεκνος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορεΐκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Δίας Σαραβαλίου-Δαβουρλής K. 92, Χαράλαμπος Πετρόπουλος.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: ΑΕ Αιγίου-Πετεινοί, Νίκος Δανιήλ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/5

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Λιμνοχώρι, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 5μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Άνω Καστρίτσι, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Πάτρα 2005 -Αχαιός Σαραβαλίου, Νίκος Χρονάς.

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1:30μ.μ.: Γαλήνη-Πείρος Ισώματος, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2μ.μ.: Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών, Ανδρέας Μπαρλής

Γήπ. Ντα Λουζ, 5μ.μ.: Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Μιντιλογλίου, 5μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5μ.μ.: Σταροχώρι-Ικαρος Λακκόπετρας, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Περιβόλα, Αλέξης Καμζόλας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 11:30π.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αυτόνομη, Σταύρος Παπιγκιώτης

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.; A.E. Δρέπανου-Απόλλων Εγλυκάδος, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ζήριας, 5μ.μ.: Φοίνικας/Ζήριας-Αστέρας Τέμενης, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας -Αργυρά Πατρών, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Ζαβλάνι/Αίας, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOFF

Α ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μετοχίου, 5μ.μ.: Μετόχι-ΑΟ Τριταίας, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 5μ.μ.: Κρίνος-ΑΕ Ροϊτίκων, Γιάννης Κονιδάρης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 1:30μ.μ.: Α.Ε. Αρόης-Ολυμπιακός Καμαρών, Κώστας Ταξιάρχης

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα