Τρίτη 19 Μαρτίου 2024

LIVE: Το παιχνίδι Εθνικός Σκουλικάδου-Παναχαϊκή 0-3 (Τελικό)

Δείτε σε ζωντανή περιγραφή από το gnomip. gr την αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (4ος όμιλος) ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Εθνικό Σκουλικάδου από το γήπεδο Μαχαιράδου Ζακύνθου. Στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ 0-3

89΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Στασινόπουλος, έξω ο Σελινιωτάκης.

83΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γούλας, έξω ο Κυβελίδης.

82΄Ο Εθνικός Σκουλικάδου ετοιμάζεται να πραγματοποιήσει αλλαγές. ΑΛΛΑΓΗ: Ο Κλάδης πέρασε στη θέση του Νικολακόπουλου.

72΄Σουτ του Αλεξόπουλου όμως ο Ζήβας ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε την μπάλα, κρατώντας το σκορ ως έχει.

70΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Καρακλάιτς, έξω ο Τεγούσης.

66΄Ο Εθνικός Σκουλικάδου ετοιμάζεται να πραγματοποιήσει αλλαγές. ΑΛΛΑΓΗ: Ο Πλέσσας πέρασε στη θέση του Κάρδαρη.

58΄ ΑΛΛΑΓΗ για τον Εθνικό Σκουλικάδου. Ο Αγαλιώτης στη θέση του Κακολύρη.

52΄ Γύρισμα του Στεργίδη για τον Αλεξόπουλο, η μπάλα πέρασε άουτ.

51΄ Η Παναχαϊκή ετοιμάζεται να πραγματοποιήσει αλλαγές.

49΄ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Χαντί, κεφαλιά του Λιποράτσε 0-3.

Ξεκίνησε ο αγώνας με τις δύο ομάδες να μην έχουν καμία αλλαγή στις ενδεκάδες.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Η Παναχαϊκή στάθηκε πολύ καλά στο α΄ ημίχρονο και στον πλαστικό χλοοτάπητα του γηπεδούχου Εθνικού Σκουλικάδου και προηγείται 2-0 με δύο τέρματα του Άγγελου Χαντί, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-2

45+2: Ο Τσουκαλάς του Εθνικού Σκουλικάδου βρέθηκε μια ανάσα από το γκολ, αλλά δεν σκόραρε.

44΄ΓΚΟΛ: Εκτέλεσε ο Χαντί από την άσπρη βούλα 0-2.

44΄Πέναλτι: Ανατροπή του Ζήβα στον Τεγούση, μετά από πάσα και συνδυασμό των Κυβελίδη και Μπουρλάκη.

40΄ Κόρνερ του Νικολακόπουλου ο Μεταξάς, δεν μπόρεσε να σκοράρει για λογαριασμό του Εθνικού Σκουλικάδου.

32΄ΓΚΟΛ: Απευθείας φάουλ του Χαντί η μπάλα στα δίχτυα 0-1.

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο Μαχαιράδου Ζακύνθου, ανάμεσα στον Εθνικό Σκουλικάδου και την Παναχαϊκή και δεν υπάρχει σκορ.

17΄Κίτρινη κάρτα Λυρτζής.

14΄ Κίτρινη Κάρτα Στεργίδης.

Ο Ιωάννης Ρούτσης του συνδέσμου διαιτητών Κορίνθου διευθύνει την σημερινή αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Εθνικό Σκουλικάδου, στο γήπεδο Μαχαιράδου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (4ος όμιλος). Βοηθούς θα έχει τους Αθ. Κλεπετσάνη και Παν. Σπηλιώτη, του ίδιου συνδέσμου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ (Στάθης Καραμαλίκης): Ζήβας, Σουμελάς-Κοτσώνης, Ελέζι, Λυρτζής, Μούστα, Μεταξάς, Τσουκαλάς, Νικολακόπουλος (82΄Κλάδης), Μαρούδας, Κάρδαρης (66΄Πλέσσας), Κακολύρης (58΄Αγαλιώτης).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Σούλης Παπαδόπουλος):  Αθανασόπουλος, Στεργίδης, Σμίλτος, Σελινιωτάκης (89΄ Στασινόπουλος), Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Τεγούσης (70΄ Καρακλάιτς), Αλεξόπουλος, Χαντί, Κυβελίδης (83΄Γούλας), Μπουρλάκης.