Ερασιτεχνικό
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ο Χρονάς στο μεγάλο ντέρμπι
Δημοσιεύθηκε
2 έτη πρνστις
Ο Νίκος Χρονάς ορίστηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να διευθύνει το μεγάλο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα στο Πάτραι και τον Αρη Πατρών.
Στα Βραχνέϊκα θα βρεθεί ο Βαγγέλης Σαφαρίκας που θα σφυρίξει την αναμέτρηση της Δόξας Παραλίας με το Λιμνοχώρι ενώ στο γήπεδο του Αχιλλέα ο Δημήτρης Ρουμπάνης θα διευθύνει το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αετό Πατρών και τον Δαβουρλή.
Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/12
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Βραχνεΐκων: Δόξα Παραλίας-Λιμνοχώρι, Βαγγέλης Σαφαρίκας
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Ικαρος Πετρωτού, Στέφανος Μαχαίρας
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Ατρόμητος Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Πάτραι Α.Π.Σ.-Άρης Πατρών, Νίκος Χρονάς
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Αιγείρα/Ακράτα, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Αετός Πατρών-Δαβουρλής K. 92, Δημήτρης Ρουμπάνης
Γήπ. Καλαβρύτων, 5μ.μ.: Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Γιώργος Αθανασόπουλος
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊκός, Κώστας Βαβαρούτας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πλαστήρα: Αιγίου ΑΕ-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Τηλιγάδας
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Ωλενιακός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος
Γήπ. Νιφορεΐκων, 3μ.μ.: Μετόχι-Κρίνος, Νίκος Μιχαλόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών, Πέτρος Γεντεκάκης
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/12
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Δόξα Νιφορεΐκων, Χαράλαμπος Πετρόπουλος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Εθνικός /Πολύτεκνος-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30μ.μ.: Πάτρα 2005 -Θύελλα Πατρών, Κώστας Βαβαρούτας
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Κώστας Τηλιγάδας
Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Άνω Καστρίτσι, Νίκος Χρονάς
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Άτλας Α.Σ.-Περιβόλα, Στέφανος Μαχαίρας
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 11:30π.μ.: Πυρσός Πατρών-Ικαρος Λακκόπετρας, Δημήτρης Σπυρόπουλος
Γήπ. Βραχνεΐκων, 3μ.μ.: Καμίνια-Ολυμπιακός Πατρών, Χρήστος Αργυρόπουλος
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Σταροχώρι-Δάφνη Πατρών, Ανδρέας Καραβασίλης
Γήπ. Λάππα, 3μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα 2015-Πείρος Ισώματος, Αλέξης Καμζόλας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Νίκος Μιχαλόπουλος
Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άβυθος Αιγιάλειας, Γιώργος Ασπρουλόπουλος
Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη, Νίκος Δανιήλ
Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης
Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Αργυρά Πατρών-A.E. Δρέπανου, Γιώργος Παπαδόπουλος
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 12μ.: ΑΟ Τριταίας -Δόξα Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Πετρωτού, 12μ.: Αστέρας Λεοντίου-Αίας Πατρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
Γήπ. Ντα Λουζ, 3μ.μ.: Ολυμπιακός Καμαρών-Α.Ε. Αρόης, Πέτρος Γεντεκάκης
Γήπ. Πετρωτού, 3μ.μ.: Παναχαϊκός-Ρωμανός, Γιώργος Αγγελόπουλος
Σχετικά θέματα
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες αποστολές για τους πρωτοπόρους- Όλοι οι διαιτητές των αναμετρήσεων
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Κορυφή για τον Ηρακλή
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: “Αυτοκτόνησε” στο 93΄η Θύελλα, νίκες για Ατρόμητο και Πανμοβριακό
Ωραία ατμόσφαιρα στα Προσφυγικά (Βίντεο)
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Αρχίζει το ματς, όλες οι αναμετρήσεις
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Το πρόγραμμα των μπαράζ ανόδου της Α’ Κατηγορίας