Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Ερασιτεχνικό

ΒΟΜΒΑ στο Κύπελλο Ερασιτεχνών-Η Παναχαϊκή αποκλείστηκε από τη Νίκη Προαστίου στα πέναλτι

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Νίκη Προαστίου κλέβει… τις  εντυπώσεις καθώς κατάφερε να πετάξει εκτός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών την Παναχαϊκή αφού την νίκησε στα πέναλτι με σκορ 4-3 (0-0 κ.δ. – 1-1 παρ.).

Το συγκρότημα του Νίκου Πατρώνη «κοίταξε» στα μάτια την Παναχαϊκή και με υποδειγματικό στήσιμο κατάφερε να πάρει μια τεράστια πρόκριση.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ με τον διαιτητή Κώστα Ταξιάρχη να οδηγεί τις δύο ομάδες στην παράταση. Στο 92’ ο Μικελάτος με ωραία ατομική προσπάθεια άνοιξε το σκορ για τους κοκκινόμαυρους όμως στο ένα λεπτό αργότερα ο Διαμαντόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1) με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα πέναλτι και τη Νίκη Προαστίου να παίρνει μια τεράστια νίκη με 5-4.