Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Παρέμεινε ο Χρονάς στο μεγάλο ντέρμπι

Δημοσιεύθηκε

στις

Ο έμπειρος Νίκος Χρονάς παρέμεινε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας να διευθύνει το μεγάλο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα στο Πάτραι και τον Αρη Πατρών. Στην Παραλίας θα βρεθεί ο Βαγγέλης Σαφαρίκας που θα σφυρίξει την αναμέτρηση της Δόξας Παραλίας με το Λιμνοχώρι ενώ στο γήπεδο του Αχιλλέα ο Αλέξανδρος Φωκάς θα διευθύνει το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον Αετό Πατρών και τον Δαβουρλή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/12

 Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Βραχνεΐκων: Δόξα Παραλίας-Λιμνοχώρι, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Ίκαρος Πετρωτού, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Αχαιός Σαραβαλίου-Δίας Σαραβαλίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3 μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Ατρόμητος Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6 μ.μ.: Πάτραι Α.Π.Σ.-Άρης Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προαστίου, 3 μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Αιγείρα/Ακράτα, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3 μ.μ.: Αετός Πατρών-Δαβουρλής K. 92, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Καλαβρύτων, 5 μ.μ.: Καλάβρυτα-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Ολυμπιακός Πατρών, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Ντα Λουζ: Φαραϊκός-Αστραπή, Αλέξης Καμζόλας

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα: Αιγίου ΑΕ-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Πετρωτού: Πετεινοί-Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Ωλενιακός, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Μετόχι-Κρίνος, Νίκος Μιχαλόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 6 μ.μ.: Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών, Πέτρος Γεντεκάκης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/12

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Δόξα Νιφορεΐκων, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3 μ.μ.: Εθνικός /Πολύτεκνος-Πήγασος Μπεγουλακίου, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5:30 μ.μ.: Πάτρα 2005 -Θύελλα Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Ρίου: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Άνω Καστρίτσι, Νίκος Χρονάς

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊκός, Δημήτρης Πολυγένης

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10 π.μ.: Άτλας Α.Σ.-Περιβόλα, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 11:30 π.μ.: Πυρσός Πατρών-Ικαρος Λακκόπετρας, Δημήτρης Σπυρόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3 μ.μ.: Σταροχώρι-Δάφνη Πατρών, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Λάππα, 3 μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα 2015-Πείρος Ισώματος, Αλέξης Καμζόλας

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30 μ.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3 μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άβυθος Αιγιάλειας, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Τέμενης, 3 μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Αυτόνομη, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Ροδιάς, 3 μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Προαστίου, 3 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-A.E. Δρέπανου, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 12 μ.: ΑΟ Τριταίας -Δόξα Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 12 μ.: Αστέρας Λεοντίου-Αίας Πατρών, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ντα Λουζ, 3 μ.μ.: Ολυμπιακός Καμαρών-Α.Ε. Αρόης, Πέτρος Γεντεκάκης

Γήπ. Πετρωτού, 3 μ.μ.: Παναχαϊκός-Ρωμανός, Γιώργος Αγγελόπουλος.

Ερασιτεχνικό

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρεμιέρα εκτός με Άγιο Δημήτριο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έμαθε τους αντιπάλους της η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Οι «ερυθρόλευκοι» τοποθετήθηκαν στον 7ο όμιλο μαζί με τις Λύκαινες Αιγιάλειας, τον Παναιτωλικό, τη Δόξα Πηγαδακίων, τον Άγιο Δημήτριο Πουρναρίου και την ΑΣ Πρίγκηπες.

Παράλληλα χθες (1/12) πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση με τον Άρη Πατρών να αγωνίζεται στην πρεμιέρα εκτός έδρας με τον Άγιο Δημήτριο Πουρναρίου.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λύκοι Αιγιάλειας – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Πρίγκηπες ΑΣ

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Άρης Πατρών

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Παναιτωλικός

Άρης Πατρών – Λύκοι Αιγιάλειας

Πρίγκηπες ΑΣ – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Άρης Πατρών

Πρίγκηπες ΑΣ – Λύκοι Αιγιάλειας

Παναιτωλικός – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άρης Πατρών – Πρίγκηπες

Λύκοι Αιγιάλειας – Παναιτωλικός

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Δόξα Πηγαδακίων

 

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πρίγκηπες – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Άρης Πατρών

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Λύκοι Αιγιάλειας

Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

 

 

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΜΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ: Στον 9ο όμιλο η Αχαΐα, παραμονή Σωτηρόπουλου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Στον 9ο όμιλο τοποθετήθηκε η Μικτή ομάδα της Αχαΐας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Η αρμόδια επιτροπή ανακοίνωσε την προκήρυξη του Πανελληνίου πρωταθλήματος Μικτών ομάδων και στις δύο ηλικιακές ομάδες. Η Κ-14 θα είναι γεννηθέντες 2009-2010 και Κ-16 γεννηθέντες 2007-2008.

Η δήλωση συμμετοχής λήγει στις 5 Δεκεμβρίου και η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για τις 15 Ιανουαρίου.

Η ΕΠΣ Αχαΐας στον 9ο Όμιλο θα έχει αντιπάλους την ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης, της Ζακύνθου και της Ηλείας. Να σημειωθεί ότι οι αναμετρήσεις θα είναι διπλές.

*Τέλος να σημειωθεί ότι ο προπονητής Κώστας Σωτηρόπουλος θα συνεχίσει να είναι ο Ενωσιακός προπονητής της Κ16 όπως και ο Διονύσης Βαλσαμής που θα είναι στην Κ14.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ο Καδδάς στο Αίγιο, ο Πράνταλος στο «Φ. Αραβαντινός»

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Τα πρώτα μεγάλα ντέρμπι της χρονιάς είναι αυτά που θα διεξαχθούν το Σάββατο (3/12) και την Κυριακή (4/12).

Πιο συγκεκριμένα η Θύελλα Πατρών υποδέχεται αύριο τον Διαγόρα με διαιτητή τον Γιάννη Πράνταλος ενώ την Κυριακή ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί τον Κεραυνό με διαιτητή τον Παναγιώτη Καδδά.

Αναλυτικά τα προγράμματα της ΕΠΣ Αχαΐας με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστείου-Αετός Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Ταξιάρχης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών: Άτλας Α.Σ.-Κρίνος, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ροιτίκων: Ροϊτίκων ΑΕ-Ικαρος Πετρωτού, Παναγιώτης Γκαβός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Θύελλα Αιγίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Τηλιγάδας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Βασιλικό-Νεάπολη, Σπύρος Παπιγκιώτης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Μιντιλογλίου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Γιάννης Καλύβας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας ΑΕ-Εθνικός – Πολύτεκνος, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Πείρος Ισώματος-Αστέρας Λεοντίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Προσφυγικών: Αρόη Α.Π.Ο.-Αχαϊκός, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Περιβόλα-Φαραικός, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 12:30μ.μ.: Αρόης Α.Ε.-Αετός Ρίου, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Φοίνικας Ζήριας-Φλόγα Ρόδιας, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Ηρακλής Πατρών, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων,12μ.: Καμίνια-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Προοδευτική, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Ωλενιακός-Ολυμπιακός Φίλων, Σπύρος Παλαιολόγου

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ρομαϊκός Α.Σ., Γεράσιμος Ξουρής

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 10π.μ.: Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού -Αίας Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αγυιάς, 3μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Φοίνικας Αγυιάς, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ψηλαλώνια (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Άβυθος Αιγιάλειας, Σωτήρης Παπαχρήστος.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα