Παρασκευή 20 Μαΐου 2022
Connect with us

Ποδόσφαιρο

Πανέτοιμος για τον Τηλυκράτη ο Διαγόρας

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Η ομάδα του Διαγόρα Βραχνεΐκων φτάνει στο τέλος της προετοιμασίας της ενόψει του αυριανού εκτός έδρας κρίσιμου αγώνα με τον Τηλυκράτη για την 14η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Αλέξη Σπηλιόπουλου θα δώσει το 100% των δυνατοτήτων του έτσι ώστε να φύγει από τη Λευκάδα με θετικό αποτέλεσμα. Κάτι που μπορεί να κάνει όπως το έχει αποδείξει άλλωστε αρκετές φορές.

Φυσικά ο «μαέστρος» των Βραχνεΐκων, Αλέξης Σπηλιόπουλος όπως κάνει σε κάθε παιχνίδι, έχει διαβάσει καλά τον αντίπαλό του και θα προσπαθήσει να «χτυπήσει» στα αδύνατα σημεία του. Γνωρίζει φυσικά ότι η ομάδα του Τηλυκράτη είναι μια από τις καλύτερες στην κατηγορία και θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια για να πάρει κάτι από την εν λόγω αναμέτρηση.

 

Ποδόσφαιρο

Ξανά ο Μύρτσος στα Προσφυγικά

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Στην Πάτρα θα βρεθεί ξανά ο παλαίμαχος πορτιέρο Γιώργος Μύρτσος θέλοντας να παρακολουθήσει την αναμέτρηση του Πάτραι με τον Πανγυθεατικό για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική.

Ο Μύρτσος που έχει φορέσει την φανέλα των πράσινων είχε βρεθεί ξανά στην Αχαϊα και παρακολούθησε την πρεμιέρα των πράσινων με τον Πανθιερατικό όπου και είχε νικήσει με το ευρύ 3-0.

Περισσότερα

Ποδόσφαιρο

Τιμά την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Μια πολύ όμορφη κίνηση θα κάνει η διοίκηση του ΑΠΣ Πάτραι καθώς στην αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου για την Γ’ Εθνική με αντίπαλο τον Πανγυθεατικό θα τιμήσει την μνήμη του Μάκη Ηλιόπουλου.

Ο αείμνηστος που έφυγε από την ζωή στις 6/5/1999 έχει φορέσει την φανέλα του ΑΠΣ Πάτραι υπερασπίζοντας την εστία των «πράσινων».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Στα πλαίσια του αγώνα του Σαββάτου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική η διοίκηση του συλλόγου θα τιμήσει τη μνήμη του ποδοσφαιριστή του Πάτραι, Μάκη Ηλιόπουλου που έφυγε πρόωρα από τη ζωή στις 6/5/1999.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ο Πετρόπουλος στο Δίας-Δαβουρλής, ο Καδδάς στο Ικαρος – Αετός Ρίου

Δημοσιεύθηκε

στις

Κρίσιμη είναι η προτελευταία αγωνιστικά στα μπαράζ παραμονής της Α’ Κατηγορίας. Δυστυχώς οι αναμετρήσεις αντί να διεξαχθούν όλες μαζί όπως είθισται σε τέτοιες διαδικασίες, λάθη από την αρχή της Ενωσης αυτό δεν μπορεί να γίνει εφικτό.

Αναλυτικά τα πρόγραμματα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/5 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. Καλαβρύτων, 5μ.μ.: Καλάβρυτα-Εθνικός/ Πολύτεκνος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Ικαρος Πετρωτού-Αετός Ρίου, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Νιφορεΐκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Δίας Σαραβαλίου-Δαβουρλής K. 92, Χαράλαμπος Πετρόπουλος.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: ΑΕ Αιγίου-Πετεινοί, Νίκος Δανιήλ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/5

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 5μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Λιμνοχώρι, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 5μ.μ.: Α.Π.Ο. Αρόη-Άνω Καστρίτσι, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 7:30μ.μ.: Πάτρα 2005 -Αχαιός Σαραβαλίου, Νίκος Χρονάς.

 

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 1:30μ.μ.: Γαλήνη-Πείρος Ισώματος, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2μ.μ.: Αχαϊκός-Ολυμπιακός Πατρών, Ανδρέας Μπαρλής

Γήπ. Ντα Λουζ, 5μ.μ.: Φαραικός-Ατρόμητος Λάππα, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Μιντιλογλίου, 5μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5μ.μ.: Σταροχώρι-Ικαρος Λακκόπετρας, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 5μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Περιβόλα, Αλέξης Καμζόλας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 11:30π.μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Φλόγα Ρόδιας, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ροδιάς, 5μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου-Αυτόνομη, Σταύρος Παπιγκιώτης

Γήπ. Ρίου, 5μ.μ.; A.E. Δρέπανου-Απόλλων Εγλυκάδος, Βαγγέλης Σαφαρίκας

Γήπ. Ζήριας, 5μ.μ.: Φοίνικας/Ζήριας-Αστέρας Τέμενης, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Αχιλλέα, 5μ.μ.: Πανιώνιος/Αχιλλέας -Αργυρά Πατρών, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. Πλαστήρα, 5μ.μ.: Άβυθος Αιγιάλειας-Ζαβλάνι/Αίας, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOFF

Α ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μετοχίου, 5μ.μ.: Μετόχι-ΑΟ Τριταίας, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 5μ.μ.: Κρίνος-ΑΕ Ροϊτίκων, Γιάννης Κονιδάρης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 1:30μ.μ.: Α.Ε. Αρόης-Ολυμπιακός Καμαρών, Κώστας Ταξιάρχης

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα