Πέμπτη 18 Απριλίου 2024

LIVE: Αναγέννηση Άρτας-Παναχαϊκή 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα, ανάμεσα στην Αναγέννηση Άρτας και την Παναχαϊκή, για τη 13η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Στην  επιμέλεια της ιστοσελίδας είναι ο Τάσος Αγγελόπουλος.

LIVE

Και λήξη του παιχνιδιού στο γήπεδο της Άρτας.

Συμπληρώθηκαν τα λεπτά της αναμέτρησης με τον “ρέφερι” Φίτσα, να παίζει καθυστερήσεις.

88΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μυσιούνης μέσα, έξω ο Παπαρούνης.

86΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης, εκτός ο Κέρι.

86΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μαγκάκης, έξω ο Στεργίδης.

75΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Μικελάτος, εκτός ο Καρακλάιτς.

76΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τσέλα, έξω ο Χεμπέγια.

76΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Δ. Παπακίτσος, εκτός ο Αναστασιάδης.

66΄ Η Αναγέννηση απείλησε την άμυνα της Παναχαϊκής με την κεφαλιά του Σχισμένου.

66΄ΑΛΛΑΓΗ: Παπαδόπουλος μέσα, έξω ο Αλ. Παπακίτσος.

64΄ΑΛΛΑΓΗ: Τεγούσης μέσα, έξω ο Χαντί.

62΄ Κίτρινη κάρτα Καρπαθάκης.

59΄ Σέντρα σουτ του Λιποράτσε, ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης Μπαλαούρας ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.

55΄ΓΚΟΛ: Ο Αλεξόπουλος ελίχθηκε από τα πλάγια, αφού πρώτα πήρε την μπάλα από τον Καρακλάιτς και με σουτ έγραψε το 3-0, κάνοντας δύο τα προσωπικά του τέρματα.

54΄Συνομιλία του διαιτητή Φίτσα με τον παρατηρητή του παιχνιδιού, ενώ παρακολουθεί ο Χρήστος Μικές.

48΄ Σουτ του Κέρι που πέρασε άουτ από την εστία του Μπαλαούρα.

46΄ΑΛΛΑΓΗ: Κατσιγιάννης εκτός-μέσα ο Παπαρούνης.

Σε λίγα δευτερόλεπτα ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο Άρτας, ανάμεσα στην Αναγέννηση και την Παναχαϊκή. Δεν υπάρχουν αλλαγές από την Παναχαϊκή.

Ο αγώνας στο γήπεδο της Άρτας άρχισε.

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

LIVE

12΄ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Χαντί για τον Μπουρλάκη ο τελευταίος από το σημείο του πέναλτι έγραψε το 1-0.

19΄ Φάουλ του Κέρι η μπάλα πέρασε άουτ.

29΄ΓΚΟΛ: Κάθετη πάσα του Μπουρλάκη για τον Αλεξόπουλο και αυτός με πλασέ το 2-0.

37΄Κίτρινη κάρτα Αναστασιάδης.

41΄ Σουτ του Αναστασιάδη για λογαριασμό της Αναγέννησης Άρτας με την μπάλα να περνά άουτ.

45΄ Σουτ του Καρακλάιτς, η μπάλα αποκρούστηκε από τον  τερματοφύλακα Μπαλαούρα.

Και το παιχνίδι στο γήπεδο της Άρτας ξεκίνησε

Στο γήπεδο της Άρτας βρίσκονται πατρινοί εκδρομείς, ανάμεσά τους, ο πρόεδρος της Ερασιτεχνικής Παναγιώτης Σεμιτέκολος, ο τέως πρόεδρος της ΠΑΕ Κώστας Αποστολόπουλος, καθώς και ο Πέτρος Σταθάκης.

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στο γήπεδο, παρουσία του διαιτητικού τρίο.

Σε λίγα λεπτά, ξεκινά η συνάντηση της Παναχαϊκής με την Αναγέννηση στην Άρτα.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο Φίτσας (Κέρκυρας). Βοηθοί οι Κατσαρός (Ευρυτανίας)-Μπύρος (Ευρυτανίας)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Μπαλαούρας, Χεμπέγια (76΄Τσέλα), Μπουρσανίδης, Τσιλιγιάννης, Σχισμένος, Γούλας, Αλ. Παπακίτσος (66΄Παπαδόπουλος), Μανιώτης, Δημητρέλος, Αναστασιάδης (76΄Δ. Παπακίτσος), Κατσιγιάννης (46΄ Παπαρούνης, 88΄Μυσιούνης).

Στον πάγκο οι: Γρηγορίου, Δ. Παπακίτσος, Παπαδόπουλος, Μπακόλας, Κωστάκης, Παπαρούνης, Μυσιούδης, Τσελά, Τσιώλας.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Αθανασόπουλος, Στεργίδης (86΄Μαγκάκης), Σμίλτος, Καρπαθάκης, Λιποράσε, Γούλας, Μπουρλάκης, Χαντί (64΄Τεγούσης), Αλεξόπουλος, Καρακλάιτς (75΄Μικελάτος), Κέρι (86΄Κυβελίδης).

Στον πάγκο οι: Κυβελίδης, Μικελάτος, Λούσκος, Παπαχρονόπουλος, Θανόπουλος, Μαγκάκης, Τεγούσης, Μπαμπούνης, Στασινόπουλος.

Πρόγραμμα 13ης αγωνιστικής (19/1, 15:00)

Αίας Γαστούνης – Τηλυκράτης Λευκάδας 0-3 (σε εξέλιξη)

Παναγρινιακός – Παναιγιάλειος 3-1 (σε εξέλιξη)

Διαγόρας Βραχνέικων – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1 (σε εξέλιξη)

Αναγέννηση Άρτας – Παναχαϊκή 0-3 (σε εξέλιξη)

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΠΑΟ Βάρδας 1-0 (σε εξέλιξη)