Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ο Φωκάς στο ντέρμπι ανάμεσα στον Πήγασο και τον Αρη

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Με τις αναμετρήσεις να ξεκινούν στις 3:30μ.μ. θα συνεχιστούν αυτό το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Αχαΐας και στις τρεις κατηγορίες.

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας στο ντέρμπι της Κυριακής του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας, ανάμεσα στον Πήγασο και τον Αρη, όρισε τον έμπειρο διαιτητή Αλέξανδρο Φωκά.

Στα σημαντικά παιχνίδια του πρώτου ομίλου όρισε τον Γιάννη Πράνταλο στο Λιμνοχώρι- Αστέρα, την Ελένη Αντωνίου στο Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή και τον Νίκο Χρονά στο Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεϊκων.

Τέλος στο μεγάλο παιχνίδι του Γ’ ομίλου ανάμεσα στη Νίκη και τον Αετό διαιτητής ορίστηκε ο Κώστας Τηλιγάδας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/1

 Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Αχαϊκή, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων, Νίκος Χρονάς

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Πετρωτού: Α.Π.Ο. Αρόη-Θύελλα Πατρών, Νίκος Μιχαλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Πάτραι Α.Π.Σ.-Αναγέννηση Πατρών, Κώστας Ταξιάρχης

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα, 3:30μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Άνω Καστρίτσι, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Προαστίου, 3:30μ.μ.: Νίκη Προαστίου -Αετός Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4:30μ.μ.: Καλάβρυτα-Αναγέννηση Ψαθόπυργου, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων, 3:30μ.μ.: Καμίνια-Πυρσός Πατρών, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Ντα Λουζ, 3:30μ.μ.: Φαραικός-Ικαρος Λακκόπετρας, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Ατρόμητος Λάππα, Αλέξης Καμζόλας

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Πλαστήρα: Αιγίου ΑΕ-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Αλέξανδρος Φωκάς

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3:30μ.μ.)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Βασιλικό-Μετόχι, Γιώργος Αγγελόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Ρωμανός-Ολυμπιακός Καμαρών, Κώστας Βαβαρούτας

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/1

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.)

Γήπ. Πετρωτού: Δίας Σαραβαλίου-Ικαρος Πετρωτού, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3:30μ.μ.: Πήγασος -Άρης Πατρών, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Εθνικός/Πολύτεκνος-Πάτρα 2005, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (3:30μ.μ.:)

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Θύελλα Αιγίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Ρίου: Αετός Ρίου-Αιγείρα/Ακράτα, Κώστας Βαβαρούτας

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 1μ.μ.: Γαλήνη-Ολυμπιακός Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3:30μ.μ.: Σταροχώρι-Περιβόλα, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3:30μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Αστραπή Ψαροφαΐου, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. Μιντιλογλίου, 3:30μ.μ.: Αστέρας Μιντιλογλίου-Πείρος Ισώματος, Νίκος Μιχαλόπουλος

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 12:30μ.μ.: Πετεινοί-Άβυθος Αιγιάλειας, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Ζήριας, 3:30μ.μ.: Φοινικας Ζήριας-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Τέμενης, 3:30μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Απόλλων Συνοικισμού, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Προαστίου, 3:30μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Στέφανος Μαχαίρας

Γήπ. Αχιλλέα, 3:30μ.μ.: Ζαβλάνι/Αίας-Αχιλλέας Καμαρών, Αλέξης Καμζόλας

Γήπ. Αχιλλέα, 6μ.μ.: Αυτόνομη-A.E. Δρέπανου, Δημήτρης Σπυρόπουλος

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ.  Χαλανδρίτσας, 12μ.: ΑΟ Τριταίας -Νεάπολη ΑΕ, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ. Θύελλας, 3:30μ.μ.: Ωλενιακός-ΑΕ Ροϊτίκων (Αναβλήθηκαν)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πετρωτού, 10π.μ.: Α.Ε.Κ. Πατρών-Α.Ε. Αρόης, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Αχιλλέα, 12μ.: Αίας Πατρών-Παναχαϊκός, Σπύρος Παλαιολόγος

Γήπ. Καλαβρύτων, 3:30μ.μ.: Σκεπαστό-Αστέρας Λεοντίου (Αναβλήθηκαν)

 

 

Ερασιτεχνικό

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Δάφνη και Απόλλων Συνοικισμού οδηγούν την κούρσα

Δημοσιεύθηκε

στις

Δείτε συνοπτικά τ’ αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του Α’ και Β’ ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3η Αγωνιστική

Καμίνια-Δάφνη Πατρών……………………………….0-3

Βασιλικό-Νεάπολη ΑΕ………………………………….3-2

Ατρόμητος Ζαρ.-Προοδευτική……………………….0-4

Ωλενιακός-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου….0-3

Ολυμπιακός Πατρών-Ρομαϊκός……………………..4-6

Ρεπό ο Πυρσός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

4η Αγωνιστική

Ρομαϊκός-Δάφνη Πατρών

Νεάπολη-Καμίνια

Προοδευτική Π-Πυρσός Πατρών

Ολυμπιακός Φίλων Π-Βασιλικό

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ωλενιακός

Ολυμπιακός Πατρών- ρεπό

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3η Αγωνιστική

Απόλλων Συνοικισμού -Αίας Πατρών……………..2-1

Αυτόνομη Π.Ο.-Φοίνικας Αγυιάς…………………..3-2

Φλόγα Κ. Καστριτσίου-Ψηλαλώνια…….(Σε νέα ημερομηνία)

Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018………..(Σε νέα ημερομηνία)

Σκεπαστό-Άβυθος Αιγιάλειας…………….(Σε νέα ημερομηνία)

Ρεπό η Α.Ε.Κ. Πατρών

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

4η Αγωνιστική

Ψηλαλώνια-Αίας Πατρών

Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού

Φοίνικας Αγυιάς-Α.Ε.Κ. Πατρών

Άβυθος Αιγιάλειας-Πετεινοί

Αυτόνομη Π.Ο.-Σκεπαστό

Ρεπό η Φλόγα Κ. Καστριτσίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών…………9-0    9

Ρομαϊκός…………………12-6    6

Προοδευτική…………..8-2      6

Πυρσός………………….3-1        6

Βασιλικό………………..4-5       6

Ολυμπιακός Φίλων….4-4      4

Ολυμπιακός Πατρών..6-8     3

Νεάπολη…………………4-5      2

Ωλενιακός………………4-8      1

Καμίνια…………………..1-6      0

Ατρόμητος Ζαρ……… 0-9       0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Συνοικισμού…………4-1      7

Αβυθος Αγιαλείας……………….4-2     6

Πετεινοί……………………………..5-4     4

Αυτόνομη…………………………..4-3      4

Φοίνικας Αγυιάς…………………6-3      3

ΠΑΟΚ Πάτρας…………………..5-2       3

Ψηλαλώνια……………………….3-3       2

Φλόγα Κ. Καστριτσίου……….1-2        1

Αίας Πατρών…………………….6-8       1

ΑΕΚ Πατρών…………………….2-4       1

Σκεπαστό………………………….1-9      0

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Θύελλα πέντε ταχυτήτων, εννιά τέρματα ο Αχαϊκός

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Η ομάδα του Αιγίου νίκησε στο ντέρμπι με 2-1 τον Δαβουρλή και είναι η μόνη που διατηρεί το απόλυτο νικών- Εννιά τέρματα ο Αχαϊκός και προελαύνει

Η Θύελλα Αιγίου είναι η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Δαβουρλή. Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου είναι το μοναδικό στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας που συνεχίζει να διατηρεί το απόλυτο νικών.

Στον Α’ όμιλο ο Αχαϊκός διέλυσε εκτός έδρας με 9-0 τον ΑΠΟ Αρόης ενώ Αναγέννηση Πατρών και Ροΐτικα επικράτησαν με 5-1 του Σταροχωρίου και 2-0 του Ίκαρου αντίστοιχα.

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ροΐτικα – Ίκαρος Π……………….2-0

ΑΠΟ Αρόης – Αχαϊκός…………..0-9

Πείρος – Αστέρας Λ……………..3-4

Άτλας – Κρίνος……………………..5-4

Παναχαϊκός – ΑΟ Τριταίας…….0-1

Αναγέννηση Π. – Σταροχώρι…..5-1

Περιβόλα – Φαραϊκός…………….1-3

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης – Ροΐτικα

Ίκαρος Π. – Πείρος

Αχαϊκός – Άτλας

Αστέρας Λ. – Παναχαϊκός

Κρίνος – Αναγέννηση Π.

ΑΟ Τριταίας – Περιβόλα

Σταροχώρι – Φαραϊκός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕ Αρόης – Αετός Ρ………………2-2

Αργυρά – Ηρακλής Π……………2-4

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγ………1-2

Φοίνικας – Φλόγα Ροδ………….4-1

ΑΕ Αιγίου – Αχιλλέας Καμ…….2-2

Καλάβρυτα – Ζαβλάνι …………9-1

Άνω Καστρίτσι – Αστέρας Τεμ.1-2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά – ΑΕ Αρόης

Αετός Ρ. – Δαβουρλής

Ηρακλής Π. – Φοίνικας

Θύελλα Αιγ. – ΑΕ Αιγίου

Φλόγα Ροδ. – Καλάβρυτα

Αχιλλέας Καμ. – Άνω Καστρίτσι

Ζαβλάνι – Αστέρας Τεμ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκός………………….17-3  13

ΑΕ Ροϊτίκων……………13-1  11

Φαραϊκός……………….13-5   9

Αναγέννηση Πατρών.14-9  9

Αστέρας Λεοντίου……9-7    8

ΑΕ Περιβόλας…………11-5   7

Σταροχώρι…………….13-11   7

Άτλας Πατρών……….13-13  7

ΑΟ Τριταίας……………3-6     7

Πείρος Ισώματος……8-9      6

Παναχαϊκός…………..11-14   6

Ίκαρος Πετρωτού……8-14  6

Κρίνος…………………..11-14   4

ΑΠΟ Αρόη……………..0-33   0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου………….17-3   15

ΑΕ Καλαβρύτων………24-9   12

Αετός Ρίου………………15-9   10

Δαβουρλής Κ. ’92……..12-7   9

Ηρακλής Πατρών……..11-9   9

ΑΠΣ Ζαβλάνι……………9-14   8

Φοίνικας Ζήριας………..8-6   7

Φλόγα Ροδιάς……………8-8   7

Αργυρά Πατρών………..6-9   7

Αστέρας Τέμενης………5-11   6

ΑΕ Αρόης…………………4-7    5

ΑΕ Αιγίου…………………3-11   2

Αχιλλέας Καμαρών……2-15   2

Άνω Καστρίτσι………….5-11   0

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Έκανε περίπατο ο Παναιγιάλειος, 5Χ5 και ο Αρης

Δημοσιεύθηκε

στις

Την δυναμική του έδειξε στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς ο Παναιγιάλειος ο οποίος για την 5η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας επικράτησε με το ευρύ 3-0 του Κεραυνού.

Η ομάδα του Αιγίου διατήρησε το απόλυτο νικών και μοιράζεται την κορυφή με τον Άρη Πατρών. Τα τέρματα των νικητών πέτυχαν οι Λιάτος (17’), Χαλκιόπουλος (αυτ. 30’) και Μπούνας (89’).

Συνεχίζει το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων ο Άρης Πατρών καθώς επικράτησε με ιδιαίτερη ευκολία του Απόλλωνα Εγλυκάδος με 3-1. Τα τέρματα των «ερυθρόλευκων» σημείωσαν οι Σπανός (5’), Κωστής (17’) και Αγγελής (45’). Το τέρμα των ηττημένων πέτυχε με πέναλτι ο Φασούλας.

Η Αναγέννηση Ψαθοπύργου με mvp τον Τελέγκο κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει την ισοπαλία από τον Πανιώνιο/Αχιλλέα που κέρδιζε μέχρι το 57’ με 3-0. Τα τέρματα των γηπεδούχων σημείωσε ο Τελέγκος (78’, 89’) και Γαβριήλ (68’ πεν.) ενώ χατ-τρικ είχε σημειώσει ο Σκρέμπι για τον Πανιώνιο (8’, 47’, 57’).

Μεγάλο «διπλό» απέσπασε ο Αετός/Αστραπή καθώς επικράτησε με 1-0 της Νίκης Προαστίου. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε στο 49’ ο Παπαδιονυσίου.

Πήγασος και Πάτρα 2005 σε ένα παιχνίδι-γιορτή μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Για τους «βυσσινί» σκόραραν οι Προσκεφαλάς (20’) και Παπαδημητρακόπουλος (46’) ενώ για τους «μπλε» οι Δημητρόπουλος (4΄) και Σταματέλος (44΄).

Τέλος ισόπαλο χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Αιγείρας/Ακράτας με τον Εθνικό Πατρών (0-0).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναιγιάλειος – Κεραυνός…………3-0

Νίκη – Αετός Π…………………………0-1

Αιγ./Ακράτα – Εθνικός Π………….0-0

Πήγασος – Πάτρα 2005……………2-2

Αρης – Απόλλων Εγλ…………………3-1

Αναγέννηση Ψ. – Παν./Αχιλλέας..3-3

Ρεπό ο Ατρόμητος Π.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νίκη – Παναιγιάλειος

Κεραυνός – Αιγ./Ακράτα

Αετός Π. – Πήγασος

Εθνικός Π. – Άρης

Πάτρα 2005 – Ατρόμητος Π.

Απόλλων Εγλ. – Αναγέννηση Ψ.

Ρεπό ο Παν./Αχιλλέας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                               ΑΓ.      Β.        Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ

Παναιγιάλειος        5          15         5-0-0  11-1

Άρης                         5           15       5-0-0  11-2

Κεραυνός                5           12       4-0-1  10-5

Αιγ./Ακράτα           5           10       3-1-1  6-1

Πήγασος                 4            7          2-1-1  6-5

Αετός/Αστραπή    4             7          2-1-1  4-2

Εθνικός Π.             5             7          2-1-2  4-3

Νίκη                         4            6          2-0-2  5-5

Αναγέννηση Ψ.     5            2          0-2-3  6-11

Πάτρα 2005          4            2          0-2-2  4-7

Παν./Αχιλλέας      5            1          0-1-4  3-14

Ατρόμητος Π.        4           1          0-1-3  0-4

Απόλλων Εγλ.        5          0          0-0-5  2-12

 

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα