ΝΟΠ: Ήττα (12-6) από τον Ηλυσιακό εκτός έδρας

Την πρώτη του ήττα σημείωσε ο Ναυτικός Όμιλος Πατρών, καθώς ηττήθηκε για το πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης Ανδρών Α2  Εθνικής ανδρών πόλο και για τη B φάση με 12-6 από τον Ηλυσιακό.

Αν και στην πρώτη περίοδο οι παίκτες του Ναυτικού Ομίλου Πατρών, πήγαιναν γκολ-γκολ με τους γηπεδούχους, καθώς ισοφάρισαν σε 2-2 στη συνέχεια, ο Ηλυσιακός πήρε τα ηνία του αγώνα κι έκλεισε το ημίχρονο με 5-3.

Έπειτα, οι δύο ομάδες έκλεισαν τις άμυνες, ωστόσο αν και άσκησε πίεση ο Ναυτικός Όμιλος Πατρών ο Ηλυσιακός είχε σε καλή μέρα τον τερματοφύλακά του κι ανέβασε τη διαφορά στο 8-4, όμως η συνέχεια δεν ήταν η καλύτερη για τον ΝΟΠ, καθώς δεν ήταν συγκεντρωμένος στην άμυνα και έχασε τελικά με 12-6. Τα 8λεπτα: 2-2, 3-2, 3-0, 4-2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Τσιρώνης 5, Λεμπέσης 3, Τομπούρος 1, Αβαγιανός  1, Αλευρόπουλος  1, Ξυλάς 1.

ΝΟΠ ( Β. Λαμπάτος ): Βυθούλκας,  Γεωργαράς  1, Πολάτος, Κανελλόπουλος 1, Ρογδάκης, Γουρδούπης,  Παπαχριστόπουλος, Κωνσταντακόπουλος 2, Λυκούδης  1, Γκότσης, Ανδρικόπουλος, Πασσάς 1, Γιώτης, Καραϊσκος, Νεγκίζ.