Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Ματσάρα στα Νιφορέικα (Oλα τα σημερινά προγράμματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι διεξάγεται σήμερα για τα μπαράζ παραμονής της Α΄ Κατηγορίας.

Τα βλέμματα θα είναι στραμμένα στα Νιφορέικα καθώς η τοπική Δόξα υποδέχεται τον Αετό Ρίου με διαιτητή της συνάντησης τον έμπειρο ρέφερι, Γιώργο Παπαδόπουλο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOUT

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 4 μ.μ.: Εθνικός/ Πολύτεκνος-Άνω Καστρίτσι, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων, 5 μ.μ.: Δόξα Νιφορεΐκων-Αετός Ρίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6:30 μ.μ.: Πάτρα 2005 A.E.-Δίας Σαραβαλίου, Αλέξανδρος Φωκάς

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 2 μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Δάφνη Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Λάππα, 5 μ.μ.: Ατρόμητος Λάππα-Άτλας Α.Σ., Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Λακκόπετρας, 5 μ.μ.: Ίκαρος Λακκόπετρας-Φαραικός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 5 μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αστέρας Μιντιλογλίου, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 5 μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Γαλήνη, Αριστόβουλος Σπηλιόπουλος.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 2 μ.μ.: Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Καμαρών, 5 μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-A.E. Δρέπανου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Τέμενης, 5 μ.μ.: Αστέρας Τέμενης-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Ροδιάς, 5 μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Άβυθος Αιγιάλειας, Σπύρος Παλαιολογόπουλος

Γήπ. Προαστίου, 5 μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Αχιλλέα, 5 μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Απόλλων Εγλυκάδος, Χρήστος Αργυρόπουλος.

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-PLAYOFF 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 11:30 π.μ.: ΑΟ Τριταίας-Κρίνος, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Βραχνεΐκων, 5 μ.μ.: ΑΕ Ροϊτίκων-Μετόχι, Νίκος Μιχαλόπουλος.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 11:30 π.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός Καμαρών, Μιχάλης Ζήκος.

Ερασιτεχνικό

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρεμιέρα εκτός με Άγιο Δημήτριο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έμαθε τους αντιπάλους της η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Οι «ερυθρόλευκοι» τοποθετήθηκαν στον 7ο όμιλο μαζί με τις Λύκαινες Αιγιάλειας, τον Παναιτωλικό, τη Δόξα Πηγαδακίων, τον Άγιο Δημήτριο Πουρναρίου και την ΑΣ Πρίγκηπες.

Παράλληλα χθες (1/12) πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση με τον Άρη Πατρών να αγωνίζεται στην πρεμιέρα εκτός έδρας με τον Άγιο Δημήτριο Πουρναρίου.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λύκοι Αιγιάλειας – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Πρίγκηπες ΑΣ

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Άρης Πατρών

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Παναιτωλικός

Άρης Πατρών – Λύκοι Αιγιάλειας

Πρίγκηπες ΑΣ – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Άρης Πατρών

Πρίγκηπες ΑΣ – Λύκοι Αιγιάλειας

Παναιτωλικός – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Άρης Πατρών – Πρίγκηπες

Λύκοι Αιγιάλειας – Παναιτωλικός

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Δόξα Πηγαδακίων

 

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πρίγκηπες – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Άρης Πατρών

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Λύκοι Αιγιάλειας

Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντίστροφα.

 

 

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΜΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ: Στον 9ο όμιλο η Αχαΐα, παραμονή Σωτηρόπουλου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Στον 9ο όμιλο τοποθετήθηκε η Μικτή ομάδα της Αχαΐας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Η αρμόδια επιτροπή ανακοίνωσε την προκήρυξη του Πανελληνίου πρωταθλήματος Μικτών ομάδων και στις δύο ηλικιακές ομάδες. Η Κ-14 θα είναι γεννηθέντες 2009-2010 και Κ-16 γεννηθέντες 2007-2008.

Η δήλωση συμμετοχής λήγει στις 5 Δεκεμβρίου και η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για τις 15 Ιανουαρίου.

Η ΕΠΣ Αχαΐας στον 9ο Όμιλο θα έχει αντιπάλους την ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης, της Ζακύνθου και της Ηλείας. Να σημειωθεί ότι οι αναμετρήσεις θα είναι διπλές.

*Τέλος να σημειωθεί ότι ο προπονητής Κώστας Σωτηρόπουλος θα συνεχίσει να είναι ο Ενωσιακός προπονητής της Κ16 όπως και ο Διονύσης Βαλσαμής που θα είναι στην Κ14.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ο Καδδάς στο Αίγιο, ο Πράνταλος στο «Φ. Αραβαντινός»

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Τα πρώτα μεγάλα ντέρμπι της χρονιάς είναι αυτά που θα διεξαχθούν το Σάββατο (3/12) και την Κυριακή (4/12).

Πιο συγκεκριμένα η Θύελλα Πατρών υποδέχεται αύριο τον Διαγόρα με διαιτητή τον Γιάννη Πράνταλος ενώ την Κυριακή ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί τον Κεραυνό με διαιτητή τον Παναγιώτη Καδδά.

Αναλυτικά τα προγράμματα της ΕΠΣ Αχαΐας με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστείου-Αετός Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Ταξιάρχης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών: Άτλας Α.Σ.-Κρίνος, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ροιτίκων: Ροϊτίκων ΑΕ-Ικαρος Πετρωτού, Παναγιώτης Γκαβός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Θύελλα Αιγίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Τηλιγάδας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Βασιλικό-Νεάπολη, Σπύρος Παπιγκιώτης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Μιντιλογλίου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Γιάννης Καλύβας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας ΑΕ-Εθνικός – Πολύτεκνος, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Πείρος Ισώματος-Αστέρας Λεοντίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Προσφυγικών: Αρόη Α.Π.Ο.-Αχαϊκός, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Περιβόλα-Φαραικός, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 12:30μ.μ.: Αρόης Α.Ε.-Αετός Ρίου, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Φοίνικας Ζήριας-Φλόγα Ρόδιας, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Ηρακλής Πατρών, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων,12μ.: Καμίνια-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Προοδευτική, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Ωλενιακός-Ολυμπιακός Φίλων, Σπύρος Παλαιολόγου

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ρομαϊκός Α.Σ., Γεράσιμος Ξουρής

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 10π.μ.: Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού -Αίας Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αγυιάς, 3μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Φοίνικας Αγυιάς, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ψηλαλώνια (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Άβυθος Αιγιάλειας, Σωτήρης Παπαχρήστος.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα