LIVE: Παναχαϊκή-Ηλιούπολη 1-0 (Τελικό)

Δείτε LIVE μέσω του gnomip.gr την εξέλιξη του αγώνα, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ηλιούπολη από το γήπεδο Αγυιάς, παιχνίδι για την 3η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ ανόδου για την Σούπερ Λίγκα 2. Στο στάδιο Παναχαϊκής βρίσκεται ο Χαράλαμπος Γαλαριώτης και στην επιμέλεια της ιστοσελίδας ο Τάσος Αγγελόπουλος.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη αγώνα, από τον ρέφερι Φίτσα.

Απομένουν 60 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, η Παναχαϊκή αγκαλιάζει νίκη ανόδου.

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά αγώνα και συνεχίζεται με τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων. Ήδη παίζονται τα δύο…

90΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Καρπαθάκης, έξω ο Χαντί.

89΄ Ο Νταβάρες βρέθηκε σε θέση βολής, όμως ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής Κολοβούρης, κράτησε το “μηδέν” για την εστία του.

86΄ Σουτ του Χαντί από καλή θέση, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Ηλιούπολης Τσάκαλος.

82΄Φάουλ του Κέρι, κεφαλιά του Λιποράτσε από καλό σημείο η μπάλα πέρασε άουτ.

81΄ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Ο Ζέλος που βρισκόταν στον πάγκο, αντίκρυσε την κίτρινη κάρτα (ήταν η δεύτερη) του διαιτητή Φίτσα και αποβλήθηκε.

77΄ Σουτ του Σταύρου από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ από την εστία του γκολκίπερ Κολοβούρη.

76΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Σταύρου, εκτός ο Μπουσάι.

74΄ ΓΚΟΛ: Ο άνθρωπος -γκολ της Παναχαϊκής χτύπησε ξανά. Ο Λεωνίδας Κυβελίδης μπήκε πριν από δύο λεπτά στον αγώνα και με σουτ κεραυνοβόλησε τον γκολκίπερ της Ηλιούπολης Τσάκαλο και 1-0.

73΄ Κόρνερ του Χαντί η μπάλα έφτασε στην εστία του τερματοφύλακα της Ηλιούπολης Τσάκαλου, εκεί βρισκόταν ο Λιποράτσε, αλλά δεν πρόλαβε.

72΄ ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Κυβελίδης, έξω ο Καρακλάϊτς.

70΄ Φάουλ του Γάγγου από καλή θέση, ευτυχώς για την Παναχαϊκή η μπάλα πέρασε άουτ.

68΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Πολίτης, εκτός ο Μπάξτον.

67΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Σάμιος, έξω ο Ζέλος.

63΄Κίτρινη Κάρτα Ζέλος.

Στη μια ώρα αγώνα, που παίζεται στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της κοκκινόμαυρης ομάδας, μπορεί η Παναχαϊκή να έχει την υπεροχή, αλλά δεν έχει βρει κενούς χώρους, προκειμένου να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του τερματοφύλακα Τσάκαλου της Ηλιούπολης.

61΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Τεγούσης, εκτός ο Μπουρλάκης.

49΄ Σουτ του Μπουρλάκη δεν ανησύχησε ο τερματοφύλακας της Ηλιούπολης Τσάκαλος.

46΄ΑΛΛΑΓΗ: Μέσα ο Γεωργιάδης, έξω ο Μαλάι.

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

28΄ Κίτρινη κάρτα Μαλάι.

25΄ Φάουλ του Κέρι από καλό σημείο ο γκολκίπερ της Ηλιούπολης Τσάκαλος έδιωξε σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

22΄ Ο Ζέλος βρήκε τον Μπουσάι αυτός σούταρε, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από την εστία της Παναχαϊκής.

21΄ Σουτ του Γάγγου, ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής Κολοβούρης μπλόκαρε την μπάλα.

17΄ Φάουλ του Κέρι για την Παναχαϊκή η μπάλα πέρασε άουτ.

15΄Φάουλ του Ζέλου για την Ηλιούπολη άουτ.

13΄Κίτρινη κάρτα Μπάξον.

10΄ Δοκάρι: Εκτελέστηκε κόρνερ από τον Χαντί κεφαλιά του Τσακμάκη η μπάλα αποκρούστηκε από το κάθετο δοκάρι.

Πολύς κόσμος βρίσκεται στο γήπεδο της Παναχαϊκής και υπολογίζεται να βρίσκονται πάνω από 3.000 κόσμου, ενώ ανάμεσά τους βρίσκονται περίπου 100 φίλοι της Ηλιούπολης.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας), με βοηθούς τους Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας), Τριαντάφυλλο (Κορινθίας).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σ. Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Σμίλτος, Τσακμάκης, Λιποράτσε, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (61΄Τεγούσης), Στεργίδης, Καρακλάϊτς (72΄ Κυβελίδης), Κέρι, Αλεξόπουλος, Χαντί (90΄Καρπαθάκης).

Στον πάγκο βρίσκονται: Λούσκος, Κυβελίδης, Καρπαθάκης, Μακρής, Στασινόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Τεγούσης, Αθανασόπουλος, Γούλας.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Β. Χαντές): Τσάκαλος, Κωστόπουλος, Μπουσάι (76΄Σταύρου), Κουτσογκίλας, Κρητικός, Μαλάι (46΄Γεωργιάδης), Ταβάρες, Γάγγος, Ντηνιωτάκης, Ζέλος (67΄Σάμιος), Μπάξτον (68΄Πολίτης).

Στον πάγκο βρίσκονται: Ντογκάνι, Πουλιάνος, Γεμιστός, Μάνος, Πολίτης, Σάμιος, Σταύρου, Γεωργιάδης, Παπαγιαννόπουλος.