Πέμπτη 18 Αυγούστου 2022
Connect with us

Αθλητισμός

Αινιγματικό post από τον Α. Αποστολόπουλο

Δημοσιεύθηκε

στις

 Αινιγματικό post μια ημέρα μετά την ανακοίνωση των πινάκων έκανε στο προσωπικό του προφίλ ο πρόεδρος του συνδέσμου διαιτητών Αχαΐας Άγγελος Αποστολόπουλος.

Το Gnomip.gr έχει αναφέρει ότι στο χώρο του Συνδέσμου διαιτησίας υπάρχει πικρία για τους ορισμούς των νέων ρέφερι που θεωρούν ότι παραγκωνίστηκαν για μια ακόμα φορά.

Αναλυτικά το post του Α. Αποστολόπουλου:

«Πέμπτη φάλαγγα ονομάζεται η εντός πολιορκημένης πόλης, ή και εμπόλεμης χώρας γενικότερα, εκδηλωθείσα προπαγάνδα επ΄ ωφελεία του εχθρού. Αυτή η προπαγάνδα μπορεί να είναι εγχώριος ή να προέρχεται απευθείας εκ του εχθρού».

Αθλητισμός

Απόλλων Πατρών: Ανακοινώθηκε κι επίσημα ο Ιμπραχίμ Σιλλά

Δημοσιεύθηκε

στις

Μια ακόμη απόκτηση αθλητή ανακοίνωσε η ΚΑΕ Απόλλων, ενόψει της νέας περιόδου κι ενόψει του πρωταθλήματος της Basket League.

Έκανε δικό της κι επίσημα τον Αμερικάνο Ιμπραχίμ Σιλλά που αγωνίζεται στη θέση του σέντερ, ερχόμενος από το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής στη Λιθουανία, όπου αγωνίστηκε την περσινή χρονιά.

Ο Ιμπραχίμ Σιλλά, είναι 27 ετών και στο εκεί πρωτάθλημα αγωνίστηκε σε 22 αγώνες, έχοντας έναν πολύ καλό μέσο όρο πόντων με τον σύλλογο που αγωνίστηκε.

ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΚΑΕ αναφέρει: «Η διοίκηση της ΚΑΕ Απόλλωνα 1926, ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Αμερικάνο  σέντερ Ibrahim Sylla (2.03, 27 ετών). Ο Αμερικάνος σέντερ την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής στη Λιθουανία με την ομάδα Silute στη Λίγκα NKL. O Ibrahim Sylla σε 22 παιχνίδια είχε μ.ο. 9 πόντους και 6,3 ριμπάουντ και  με 60,8% στα δίποντα αλλά και 58% στις ελεύθερες βολές».

Περισσότερα

Αθλητισμός

ΕΟΚ: Η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β΄ Εθνικής ανδρών (1ος ΟΜΙΛΟΣ)-Όλο το πρόγραμμα

Δημοσιεύθηκε

στις

Διενεργήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β΄ Εθνικής ανδρών, με τη συμμετοχή των Αίολου Αγυιάς και Αχαγιάς ΄82 με την εκκίνηση να γίνεται στις 8/10 και θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι και τις 1/4 (κανονική διάρκεια).

Τα 21 από τα 22 ματς θα γίνουν Σάββατο, ενώ το εναπομείναντα παιχνίδια θα διεξάγονται Τετάρτη (21/12). Τα Playoffs και τα Playouts αναμένεται να εκκινήσουν στις 5/4.

1ος όμιλος

1η Αγωνιστική – 08/10/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

2η Αγωνιστική – 15/10/22

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

3η Αγωνιστική – 22/10/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

4η Αγωνιστική – 29/10/22

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

5η Αγωνιστική – 05/11/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

6η Αγωνιστική – 12/11/22

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

7η Αγωνιστική – 19/11/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

8η Αγωνιστική – 26/11/22

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

9η Αγωνιστική – 03/12/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

10η Αγωνιστική – 10/12/22

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ – ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ

ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

11η Αγωνιστική – 21/12/22

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ

ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΑΓΥΙΑΣ ΠΑΤ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

*Οι αγώνες στον β΄ γύρο αντιστρέφονται με τις παρακάτω αγωνιστικές και ημερομηνίες: 12η Αγωνιστική – 07/01/23, 13η Αγωνιστική – 14/01/23, 14η Αγωνιστική – 21/01/23, 15η Αγωνιστική – 28/01/23, 16η Αγωνιστική – 04/02/23, 17η Αγωνιστική – 11/02/23, 18η Αγωνιστική – 18/02/23, 19η Αγωνιστική – 04/03/23, 20η Αγωνιστική – 11/03/23, 21η Αγωνιστική – 18/03/23, 22η Αγωνιστική – 01/04/23.

Περισσότερα

Αθλητισμός

ΕΟΚ: Η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών (1ος Όμιλος)-Όλο το πρόγραμμα

Δημοσιεύθηκε

στις

Διενεργήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών (1ος Όμιλος), με τη συμμετοχή του Προμηθέα 2014 με την εκκίνηση να γίνεται στις 16/10 το οποίο και θα έχει ολοκληρωθεί στις 5/3/2023.

Η B’ Φάση Play Off – Play Out θα γίνει στις αντίστοιχες ημερομηνίες: 01/03 (Τετάρτη), 05/03 (Κυριακή), 08/03/2023 (Τετάρτη).

Η Γ ’ Φάση Play Off – Play Out  στις 12/03 (Κυριακή), 15/03 (Τετάρτη), 19/03 (Κυριακή).

Η Δ ’ Φάση Play Off (για θέσεις 1 – 2): 29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη), 09/04 (Κυριακή), 12/04 (Τετάρτη), (για θέσεις 3 – 4, 5 – 6, 7 – 8): 29/03 (Τετάρτη), 02/04 (Κυριακή), 05/04 (Τετάρτη).

1ος όμιλος

1η Αγωνιστική – 16/10/22

Ρεπό: ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

2η Αγωνιστική – 23/10/22

Ρεπό: ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

3η Αγωνιστική – 30/10/22

Ρεπό: ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ

4η Αγωνιστική – 06/11/22

Ρεπό: ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

5η Αγωνιστική – 13/11/22

Ρεπό: ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

6η Αγωνιστική – 20/11/22

Ρεπό: ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

7η Αγωνιστική – 27/11/22

Ρεπό: ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ

ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

8η Αγωνιστική – 04/12/22

Ρεπό: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014

ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ

ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ

9η Αγωνιστική – 11/12/22

Ρεπό: ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ

ΕΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2014 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙ

*Οι αγώνες στον β΄ γύρο αντιστρέφονται με τις παρακάτω αγωνιστικές και ημερομηνίες: 10η Αγωνιστική – 18/12/22, 11η Αγωνιστική – 08/01/23, 12η Αγωνιστική – 15/01/23, 13η Αγωνιστική – 22/01/23, 14η Αγωνιστική – 29/01/23, 15η Αγωνιστική – 05/02/23, 16η Αγωνιστική – 12/02/23, 17η Αγωνιστική – 19/02/23, 18η Αγωνιστική – 05/03/23.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα