Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Ο Σαφαρίκας διαιτητής του Super Cup

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Το πρώτο επίσημο παιχνίδι της νέας αγωνιστικής χρονιάς θα διεξαχθεί το Σάββατο (17/9).

Αυτό δεν είναι άλλο από τον αγώνα Super Cup ανάμεσα στον περσινό Κυπελλούχο Διαγόρα Βραχνεϊκων και τον πρωταθλητής της Α’ Κατηγορίας ΑΠΣ Πάτραι.

Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας ανακοίνωσε την τετράδα των διαιτητών που θα διευθύνει την αναμέτρηση.

Διαιτητής ορίστηκε ο Βαγγέλης Σαφαρίκας με βοηθούς τους Μιχάλη Ανδριανό και Αγγελο Καρρά. Τέταρτος ρέφερι θα είναι ο Γιάννης Πράνταλος.

 

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ο Καδδάς στο Αίγιο, ο Πράνταλος στο «Φ. Αραβαντινός»

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Τα πρώτα μεγάλα ντέρμπι της χρονιάς είναι αυτά που θα διεξαχθούν το Σάββατο (3/12) και την Κυριακή (4/12).

Πιο συγκεκριμένα η Θύελλα Πατρών υποδέχεται αύριο τον Διαγόρα με διαιτητή τον Γιάννη Πράνταλος ενώ την Κυριακή ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί τον Κεραυνό με διαιτητή τον Παναγιώτη Καδδά.

Αναλυτικά τα προγράμματα της ΕΠΣ Αχαΐας με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Λιμνοχώρι, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Θύελλας: Θύελλα Πατρών-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστείου-Αετός Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Κώστας Ταξιάρχης

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. Προσφυγικών: Άτλας Α.Σ.-Κρίνος, Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Ροιτίκων: Ροϊτίκων ΑΕ-Ικαρος Πετρωτού, Παναγιώτης Γκαβός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Θύελλα Αιγίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Τηλιγάδας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Βασιλικό-Νεάπολη, Σπύρος Παπιγκιώτης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα 2015-Αστέρας Μιντιλογλίου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Λακκόπετρας: Ικαρος Λακκόπετρας-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δόξα Παραλίας, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Πανμοβριακός Ριόλου, Γιάννης Καλύβας

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας ΑΕ-Εθνικός – Πολύτεκνος, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Δημοτικό Στ. Αιγίου: Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Παναγιώτης Καδδάς

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Πείρος Ισώματος-Αστέρας Λεοντίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Προσφυγικών: Αρόη Α.Π.Ο.-Αχαϊκός, Χρήστος Αργυρόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας: Περιβόλα-Φαραικός, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 12:30μ.μ.: Αρόης Α.Ε.-Αετός Ρίου, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Φοίνικας Ζήριας-Φλόγα Ρόδιας, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Αργυρά Πατρών-Ηρακλής Πατρών, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων,12μ.: Καμίνια-Δάφνη Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Προοδευτική, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Θύελλας, 3μ.μ.: Ωλενιακός-Ολυμπιακός Φίλων, Σπύρος Παλαιολόγου

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Ολυμπιακός Πατρών-Ρομαϊκός Α.Σ., Γεράσιμος Ξουρής

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προσφυγικών, 10π.μ.: Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018, (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Απόλλων Συνοικισμού -Αίας Πατρών, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. Αγυιάς, 3μ.μ.: Αυτόνομη Π.Ο.-Φοίνικας Αγυιάς, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Ψηλαλώνια (Δεν έχει οριστεί)

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Άβυθος Αιγιάλειας, Σωτήρης Παπαχρήστος.

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: “Τρίποντα” για Πετεινούς και Φοίνικα Αγυιάς

Δημοσιεύθηκε

στις

Τρεις εξ αναβολής αναμετρήσεις διεξήχθησαν χθες για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας.

Πιο συγκεκριμένα για τον Β’ όμιλο διεξήχθη το παιχνίδι που είχε διακοπεί λόγω κακών καιρικών συνθηκών στο 75’ ανάμεσα στους Πετεινούς και τη Φλόγα Κάτω Καστριτσίου με το σκορ να ήταν στο 1-1. Οι Πετεινοί στα εναπομείναντα λεπτά πέτυχαν το δεύτερο τέρμα που τους έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς (2-1).

Για τον ίδιο όμιλο διεξήχθη ένα ακόμα εξ αναβολής παιχνίδι αυτό ανάμεσα στον Φοίνικα Αγυιάς και το Σκεπαστό με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 4-0. Στον πρώτο όμιλο είχαμε το εξ αναβολής παιχνίδι ανάμεσα στον Ωλενιακό και τη Νεάπολη που ολοκληρώθηκε με 1-1.

 

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εκτός έδρας η πρεμιέρα για τον Αρη Πατρών

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έμαθε τους αντιπάλους της η νεοσύστατη γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Οι «ερυθρόλευκοι» τοποθετήθηκαν στον 7ο όμιλο μαζί με τις Λύκαινες Αιγιάλειας, τον Παναιτωλικό, την Δόξα Πηγαδακίων, τον Άγιο Δημήτριο Πουρναρίου και την ΑΣ Πρίγκηπες.

Παράλληλα σήμερα (1/12) πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση με τον Αρη Πατρών να αγωνίζεται στην πρεμιέρα εκτός έδρας με τον Αγιο Δημήτριο Πουρναρίου.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λύκοι Αιγιάλειας – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Πρίγκηπες ΑΣ

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Αρης Πατρών

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Παναιτωλικός

Αρης Πατρών – Λύκοι Αιγιάλειας

Πρίγκηπες ΑΣ – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα Πηγαδακίων – Αρης Πατρών

Πρίγκηπες ΑΣ – Λύκοι Αιγιάλειας

Παναιτωλικός – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αρης Πατρών – Πρίγκηπες

Λύκοι Αιγιάλειας – Παναιτωλικός

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Δόξα Πηγαδακίων

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πρίγκηπες – Δόξα Πηγαδακίων

Παναιτωλικός – Αρης Πατρών

Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου – Λύκοι Αιγιάλειας

Οι αγώνες του β’ γύρου θα διεξαχθούν αντ

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα