Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2022
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Ο Χιώτης στην Ακαδημία του Ατλαντα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Άριστα παίρνει η άψογη συνεργασία που έχει ο Άτλας Πατρών με την ομάδα της ΑΕΚ καθώς ο «δεσμός» δυναμώνει ακόμα πιο πολύ.

Η διοίκηση του Άτλαντα ανακοίνωσε ότι σήμερα και αύριο στις εγκαταστάσεις της ομάδας θα παραβρεθεί ο διεθνής με την Εθνική Ελλάδος και ο επί σειρά ετών βασικός πορτιέρο της ΑΕΚ Διονύσης Χιώτης με σκοπό την εκπαίδευση τον προπονητών και την αξιολόγηση του υπάρχοντος δυναμικού τερματοφυλάκων.

Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Η συνεργασία μας με την ΑΕΚ κάθε χρόνο που περνάει γίνεται πιο ποιοτική και οι σχέσεις μας με την κεντρική ακαδημία γίνονται ολοένα και δυνατότερες.

Είμαστε λοιπόν σε θέση να υποδεχτούμε έναν άνθρωπο με μεγάλη διαδρομή στο ελληνικό ποδόσφαιρο, με εμπειρία και παραστάσεις τόσο από το ελληνικό πρωτάθλημα, όσο και από πρωταθλήματα του εξωτερικού.

Διεθνής με την Εθνική Ελλάδος και επί σειρά ετών βασικός τερματοφύλακας της ΑΕΚ.

Σήμερα υπεύθυνος ανάπτυξης τερματοφυλάκων της Κεντρικής Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Ο λόγος για τον Διονύση Χιώτη, ο οποίος θα επισκεφθεί την ομάδα μας, με σκοπό την εκπαίδευση τον προπονητών και την αξιολόγηση του υπάρχοντος δυναμικού τερματοφυλάκων, κάνοντας προπονήσεις στα παιδιά την Παρασκευή 16 και Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου στις εγκαταστάσεις της ομάδας μας.

Έχουμε υποσχεθεί ότι θα προσφέρουμε το καλύτερο δυνατόν για τα παιδιά μας και λειτουργούμε προς αυτήν την κατεύθυνση με συνέπεια, στοχεύοντας στην ποιότητα».

Ερασιτεχνικό

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ: Πολλά ντέρμπι και ενδιαφέροντα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Αρκετά ντέρμπι περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣ Αχαΐας με τον Παναιγιάλειο να αναμετράται ξανά με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου στο δημοτικό στάδιο Αιγίου. Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και προ ημερών για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας. Από την άλλη, ο Άρης Πατρών φιλοξενεί τον Δία Σαραβαλίου, στο γήπεδο Προσφυγικών.

Ο Πανμοβριακός Ριόλου θα τεθεί αντιμέτωπος με τη Δόξα Νιφορεΐκων. Ο Ατρόμητος Λάππα θα υποδεχτεί στην έδρα του τον Διαγόρα Βραχνεΐκων, ενώ η Αχαϊκή παίζει εντός έδρας με τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα με τους αντίστοιχους διαιτητές είναι οι εξής: (14:30): Δημοτικό Στ. Αιγίου, Παναιγιάλειος-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Πετρόπουλος, ΕΠΣΑ «Α. Κάνιστρας», Άτλας Α.Σ.-Αετός/Αστραπή, Γιαννόπουλος, «Κ. Ζάρρας» (Σαραβαλίου), Αχαιός Σαραβαλίου-Πήγασος Μπεγουλακίου, Ταξιάρχης, Προσφυγικών, Άρης Πατρών-Δίας Σαραβαλίου, Πράνταλος, Ριόλου, Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων, Χρονάς, Λάππα, Ατρόμητος Λάππα 2015-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Οικονόμου, Δημοτικό Κ. Αχαΐας, Αχαϊκή-Ίκαρος Λακκόπετρας, Μπακόπουλος, Τέμενης, Αστήρ Τέμενης-Αιγείρας Ακράτας ΑΕ, Μάρδας.

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Δάφνη και Απόλλων Συνοικισμού οδηγούν την κούρσα

Δημοσιεύθηκε

στις

Δείτε συνοπτικά τ’ αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα του Α’ και Β’ ομίλου της Γ’ Κατηγορίας

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3η Αγωνιστική

Καμίνια-Δάφνη Πατρών……………………………….0-3

Βασιλικό-Νεάπολη ΑΕ………………………………….3-2

Ατρόμητος Ζαρ.-Προοδευτική……………………….0-4

Ωλενιακός-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου….0-3

Ολυμπιακός Πατρών-Ρομαϊκός……………………..4-6

Ρεπό ο Πυρσός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

4η Αγωνιστική

Ρομαϊκός-Δάφνη Πατρών

Νεάπολη-Καμίνια

Προοδευτική Π-Πυρσός Πατρών

Ολυμπιακός Φίλων Π-Βασιλικό

Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ωλενιακός

Ολυμπιακός Πατρών- ρεπό

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

3η Αγωνιστική

Απόλλων Συνοικισμού -Αίας Πατρών……………..2-1

Αυτόνομη Π.Ο.-Φοίνικας Αγυιάς…………………..3-2

Φλόγα Κ. Καστριτσίου-Ψηλαλώνια…….(Σε νέα ημερομηνία)

Πετεινοί-Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018………..(Σε νέα ημερομηνία)

Σκεπαστό-Άβυθος Αιγιάλειας…………….(Σε νέα ημερομηνία)

Ρεπό η Α.Ε.Κ. Πατρών

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

4η Αγωνιστική

Ψηλαλώνια-Αίας Πατρών

Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας-Απόλλων Συνοικισμού

Φοίνικας Αγυιάς-Α.Ε.Κ. Πατρών

Άβυθος Αιγιάλειας-Πετεινοί

Αυτόνομη Π.Ο.-Σκεπαστό

Ρεπό η Φλόγα Κ. Καστριτσίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δάφνη Πατρών…………9-0    9

Ρομαϊκός…………………12-6    6

Προοδευτική…………..8-2      6

Πυρσός………………….3-1        6

Βασιλικό………………..4-5       6

Ολυμπιακός Φίλων….4-4      4

Ολυμπιακός Πατρών..6-8     3

Νεάπολη…………………4-5      2

Ωλενιακός………………4-8      1

Καμίνια…………………..1-6      0

Ατρόμητος Ζαρ……… 0-9       0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Συνοικισμού…………4-1      7

Αβυθος Αγιαλείας……………….4-2     6

Πετεινοί……………………………..5-4     4

Αυτόνομη…………………………..4-3      4

Φοίνικας Αγυιάς…………………6-3      3

ΠΑΟΚ Πάτρας…………………..5-2       3

Ψηλαλώνια……………………….3-3       2

Φλόγα Κ. Καστριτσίου……….1-2        1

Αίας Πατρών…………………….6-8       1

ΑΕΚ Πατρών…………………….2-4       1

Σκεπαστό………………………….1-9      0

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Θύελλα πέντε ταχυτήτων, εννιά τέρματα ο Αχαϊκός

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Η ομάδα του Αιγίου νίκησε στο ντέρμπι με 2-1 τον Δαβουρλή και είναι η μόνη που διατηρεί το απόλυτο νικών- Εννιά τέρματα ο Αχαϊκός και προελαύνει

Η Θύελλα Αιγίου είναι η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Δαβουρλή. Το συγκρότημα του Κυριάκου Αθανασίου είναι το μοναδικό στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας που συνεχίζει να διατηρεί το απόλυτο νικών.

Στον Α’ όμιλο ο Αχαϊκός διέλυσε εκτός έδρας με 9-0 τον ΑΠΟ Αρόης ενώ Αναγέννηση Πατρών και Ροΐτικα επικράτησαν με 5-1 του Σταροχωρίου και 2-0 του Ίκαρου αντίστοιχα.

 

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ροΐτικα – Ίκαρος Π……………….2-0

ΑΠΟ Αρόης – Αχαϊκός…………..0-9

Πείρος – Αστέρας Λ……………..3-4

Άτλας – Κρίνος……………………..5-4

Παναχαϊκός – ΑΟ Τριταίας…….0-1

Αναγέννηση Π. – Σταροχώρι…..5-1

Περιβόλα – Φαραϊκός…………….1-3

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠΟ Αρόης – Ροΐτικα

Ίκαρος Π. – Πείρος

Αχαϊκός – Άτλας

Αστέρας Λ. – Παναχαϊκός

Κρίνος – Αναγέννηση Π.

ΑΟ Τριταίας – Περιβόλα

Σταροχώρι – Φαραϊκός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΕ Αρόης – Αετός Ρ………………2-2

Αργυρά – Ηρακλής Π……………2-4

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγ………1-2

Φοίνικας – Φλόγα Ροδ………….4-1

ΑΕ Αιγίου – Αχιλλέας Καμ…….2-2

Καλάβρυτα – Ζαβλάνι …………9-1

Άνω Καστρίτσι – Αστέρας Τεμ.1-2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αργυρά – ΑΕ Αρόης

Αετός Ρ. – Δαβουρλής

Ηρακλής Π. – Φοίνικας

Θύελλα Αιγ. – ΑΕ Αιγίου

Φλόγα Ροδ. – Καλάβρυτα

Αχιλλέας Καμ. – Άνω Καστρίτσι

Ζαβλάνι – Αστέρας Τεμ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκός………………….17-3  13

ΑΕ Ροϊτίκων……………13-1  11

Φαραϊκός……………….13-5   9

Αναγέννηση Πατρών.14-9  9

Αστέρας Λεοντίου……9-7    8

ΑΕ Περιβόλας…………11-5   7

Σταροχώρι…………….13-11   7

Άτλας Πατρών……….13-13  7

ΑΟ Τριταίας……………3-6     7

Πείρος Ισώματος……8-9      6

Παναχαϊκός…………..11-14   6

Ίκαρος Πετρωτού……8-14  6

Κρίνος…………………..11-14   4

ΑΠΟ Αρόη……………..0-33   0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου………….17-3   15

ΑΕ Καλαβρύτων………24-9   12

Αετός Ρίου………………15-9   10

Δαβουρλής Κ. ’92……..12-7   9

Ηρακλής Πατρών……..11-9   9

ΑΠΣ Ζαβλάνι……………9-14   8

Φοίνικας Ζήριας………..8-6   7

Φλόγα Ροδιάς……………8-8   7

Αργυρά Πατρών………..6-9   7

Αστέρας Τέμενης………5-11   6

ΑΕ Αρόης…………………4-7    5

ΑΕ Αιγίου…………………3-11   2

Αχιλλέας Καμαρών……2-15   2

Άνω Καστρίτσι………….5-11   0

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα