Ερασιτεχνικό
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Α’-Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ξεχώρισαν τα «τρίποντα» του Αετού Ρίου, της Αναγέννησης Π., της Θύελλας Αιγίου, των Ροϊτίκων και του Παναχαϊκού
Δημοσιεύθηκε
1 έτος πρνστις
Με αμείωτο ενδιαφέρον ξεκίνησε και το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Στον Α’ όμιλο τα Ροΐτικα στο ντέρμπι της πρεμιέρας συνέτριψαν με 4-0 την Τριταία ενώ ο Παναχαϊκός διέλυσε εκτός έδρας την Αρόη με 6-0. Νίκη με 1-0 σημείωσε ο Αχαϊκός επί της Περιβόλας ενώ χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Κρίνου με το Σταροχώρι (0-0). Με το δεξί ξεκίνησε κι ο Αστέρας Λεοντίου ο οποίος επιβλήθηκε με 2-0 του Φαραϊκού όπως και ο Πείρος με 3-0 του Άτλαντα. Τέλος η Αναγέννηση Πατρών πήρε τεράστιο «διπλό» με ανατροπή με σκορ 3-2 επί του Ίκαρου σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση και αποβολές.
Στον β’ όμιλο ο Δαβουρλής νίκησε με 2-1 τον Φοίνικα και ξεκίνησε ιδανικά στο πρωτάθλημα όπως και η Θύελλα Αιγίου που συνέτριψε με 4-0 τον Αστέρα Τέμενης. Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Αρόης με τον Αχιλλέα Καμαρών, ενώ ο Αετός Ρίου στο ντέρμπι με τα Καλάβρυτα επικράτησε με 4-2. Με 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Φλόγας Ροδιάς με το Ζαβλάνι και τέλος με 1-0 επικράτησε η Αργυρά της ΑΕ Αιγίου.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ροΐτικα – ΑΟ Τριταίας, 4-0
Κρίνος – Σταροχώρι, 0-0
Αστέρας Λ. – Φαραϊκός, 2-0
Αχαϊκός – Περιβόλα, 1-0
Ίκαρος Π. – Αναγέννηση Π., 2-3
ΑΠΟ Αρόης – Παναχαϊκός, 0-6
Πείρος – Ατλας, 3-0
ΕΠΟΜΕΝΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κρίνος – Ροΐτικα
ΑΟ Τριταίας – Αστέρας Λ.
Σταροχώρι – Αχαϊκός
Φαραϊκός – Ίκαρος Π.
Περιβόλα – ΑΠΟ Αρόης
Αναγέννηση Π. – Πείρος
Παναχαϊκός – Άτλας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΕ Αρόης – Αχιλλέας Καμ., 0-0
Φλόγα Ροδ. – Ζαβλάνι, 1-1
Θύελλα Αιγ. – Αστέρας Τεμ., 4-0
Ηρακλής Π. – Άνω Καστρίτσι, 3-2
Αετός Ρ. – Καλάβρυτα, 4-2
Αργυρά – ΑΕ Αιγίου, 1-0
Δαβουρλής – Φοίνικας, 2-1
ΕΠΟΜΕΝΗ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Φλόγα Ροδ. – ΑΕ Αρόης
Αχιλλέας Καμ. – Θύελλα Αιγ.
Ζαβλάνι – Ηρακλής Π.
Αστέρας Τεμ. – Αετός Ρ.
Άνω Καστρίτσι – Αργυρά
Καλάβρυτα – Δαβουρλής
ΑΕ Αιγίου – Φοίνικας
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Παναχαϊκός 6-0 3
Ροΐτικα 4-0 3
Πείρος 3-0 3
Αναγέννηση 3-2 3
Αστέρας Λ. 2-0 3
Αχαϊκός 1-0 3
Κρίνος 0-0 1
Σταροχώρι 0-0 1
Ίκαρος 2-3 0
Περιβόλα 0-1 0
Φαραϊκός 0-2 0
Ατλας 0-3 0
ΑΟ Τριταίας 0-4 0
Αρόη 0-6 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Αιγ. 4-0 3
Αετός Ρίου 4-2 3
Ηρακλής Π. 3-2 3
Δαβουρλής 2-1 3
Αργυρά 1-0 3
Φλόγα Ροδ. 1-1 1
Ζαβλάνι 1-1 1
Αρόη 0-0 1
Αχιλλέας Καμ. 0-0 1
Αν. Καστρίτσι 2-3 0
Καλάβρυτα 2-4 0
ΑΕ Αιγίου 0-1 0
Φοίνικας/Ζήρια1-2 0
Αστέρας Τεμ. 0-4 0
Σχετικά θέματα
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Ακάθεκτη η Δάφνη, κορυφή για Ηρακλή
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Νίκες κορυφής για Δάφνη, Ατλαντα, Αστέρα Λεοντίου και ΑΕ Αρόης
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Δάφνη και Λεόντιο την πρωτιά (Όλα τ’ αποτελέσματα)
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Το 5Χ5 Αστέρας και Απόλων Αιγίου
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Πρεμιέρα με «εξάρες» και σπουδαία “διπλά”
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Συνέχισαν με νίκες οι πρωτοπόροι