Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023
Connect with us

Ερασιτεχνικό

 ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ο Ανδριανός στα Προσφυγικά, ο Παπαδόπουλος στον Ριόλο

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Δύσκολη έξοδο αναμένεται να έχει η ομάδα του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου που φιλοξενείται στα Προσφυγικά από τον Εθνικό Πατρών. Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΣ Αχαΐας όρισε διαιτητή τον έμπειρο Κώστα Ανδριανό. Στο ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας ανάμεσα στον Πανμοβριακό και την Δόξα Νιφορεϊκων θα σφυρίξει ο Γιώργος Παπαδόπουλος.

Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα με τους διαιτητές έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/11

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών, Νίκος Χρονάς

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Αχαϊκή, Παναγιώτης Καδδάς

Γήπ. Ριόλου Πανμοβριακός Ριόλου-Δόξα Νιφορεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιάννης Καλύβας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Αναγέννηση Ψαθόπυργου-Ατρόμητος Πατρών, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Απόλλων Εγλυκάδος-Αιγείρα/Ακράτας, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Αστραπή/Αετός -Παναιγιάλειος          , Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Προσφυγικών, 7μ.μ.: Εθνικός Πατρών-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Κώστας Ανδριανός

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας: Φαραϊκός-Παναχαϊκός, Κώστας Ταξιάρχης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ρίου: Άνω Καστρίτσι-Καλάβρυτα, Κώστας Οικονόμου

Γήπ. Αχιλλέα: Ζαβλάνι/Αίας –Φοίνικας/Ζήριας, Χρήστος Αργυρόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια-Ολυμπιακός Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Άνω Αλισσού: Ρομαϊκός Α.Σ.-Πυρσός Πατρών, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Νεάπολη ΑΕ-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου, Νίκος Δανιήλ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ροδιάς: Απόλλων Συνοικισμού -Φλόγα Κ. Καστριτσίου, Γιάννης Κονιδάρης

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/11

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Ικαρος Λακκόπετρας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Βραχνεΐκων: Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Δίας Σαραβαλίου, Νίκος Δανιήλ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άρης Πατρών, Γιώργος Μπακόπουλος

Γήπ. «Κ.Ζάρρας»: Πάτρα 2005-Νίκη Προαστίου, Γιώργος Παπαδόπουλος

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. «Κ.Ζάρρας», 12:30μ.μ.: Αστέρας Λεοντίου-Ικαρος Πετρωτού, Νίκος Χρονάς

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30μ.μ.: Περιβόλα-Αναγέννηση Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Α.Ο. Τριταίας -Πείρος Ισώματος, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Νιφορεΐκων, 3μ.μ.: Κρίνος-Αρόη Α.Π.Ο., Διονύσης Βαβίλης

Γήπ. Προσφυγικών, 3μ.μ.: Αχαϊκός-Ροϊτίκων ΑΕ, Σωτήρης Παπαχρήστος

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Σταροχώρι-Άτλας Α.Σ., Χρήστος Αργυρόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Αχιλλέας, 12:30μ.μ.: Ηρακλής Πατρών-Αρόης Α.Ε., Μιχάλης Ζήκος

Γήπ. Καμαρών, 3μ.μ.: Αχιλλέας Καμαρών-Δαβουρλής K. 92,  (δεν ορίστηκε)

Γήπ. Ροδιάς, 3μ.μ.: Φλόγα Ρόδιας-Αργυρά Πατρών, Γιάννης Κονιδάρης

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Θύελλα Αιγίου-Αετός Ρίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Τέμενης, 3μ.μ.: Αστέρας Τέμενης- ΑΕ Αιγίου, Γιάννης Καλύβας

 

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Βασιλικό, Γεράσιμος Ξουρής

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Προοδευτική Πατρών-Ωλενιακός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 10π.μ.: Ψηλαλώνια-Α.Ε.Κ. Πατρών, Βασίλης Τσάκης

Γήπ. Αχιλλέα, 10π.μ.: Αίας Πατρών-Πετεινοί, Χρήστος Μάστορας

Γήπ. Προσφυγικών, 12μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018-Άβυθος Αιγιάλειας, Ανδρέας Καραβασίλης

Γήπ.Ρίου, 3μ.μ.: Φοίνικας Αγυιάς-Σκεπαστό (δεν ορίστηκε)

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες έξοδοι για δύο (Ολα τα σημερινά ματς στα πρωταθλήματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας για την 12η αγωνιστική με τρία παιχνίδια στον πρώτο όμιλο και τέσσερα στον δεύτερο.

Θύελλα Πατρών και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δοκιμάζονται στην Παραλία και στο Προάστιο ενώ ο Πήγασος σε ένα ενδιαφέρον ματς υποδέχεται τον Εθνικό Πατρών.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τους διαιτητές

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Εθνικός Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. ’92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος.

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις έχει το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας με το γειτονικό ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας ανάμεσα στον Ατρόμητο Λάππα και το Λιμνοχώρι να κλέβει… τις εντυπώσεις. Επίσης επικίνδυνη έξοδο έχουν ο Κεραυνός που φιλοξενείται από τη Νίκη Προαστίου και η Θύελλα Πατρών που την υποδέχεται η Δόξα Παραλίας ενώ στο Κάνιστρας ο Πήγασος φιλοξενεί τον Εθνικό.

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-ΕθνικόςΠατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων -Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα –Λιμνοχώρι, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πανμοβριακός Ριόλου, Μιχάλης Ζήκος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας -Αετός Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας –Παναιγιάλειος, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12μ.: Παναχαϊκός-Κρίνος, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Περιβόλα-Σταροχώρι, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προσφυγικών, 3μ.μ.: Αρόη Α.Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-ΑΟ Τριταίας, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Καμαρών: Φοίνικας Ζήριας-Θύελλα Αιγίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Τέμενης: Αστέρας Τέμενης-ΑΕ Αρόης, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Αετός Ρίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Νεάπολη ΑΕ-Πυρσός Πατρών, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ.    Ζαρουχλεΐκων, 12:30μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Προσφυγικών, 5:30μ.μ.: Ωλενιακός-Ρομαϊκός, Σταύρος Παπιγκιώτης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Προσφυγικών, 12μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Α.Ε.Κ. Πατρών, Γιώργος Αβραμόπουλος

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φοίνικας Αγυιάς-Πετεινοί, Δημήτρης Τσεντούρος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Ψηλαλώνια, Γιάννης Κονιδάρης

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Αποχώρησε από την Αιγείρα ο Χρήστος Οικονόμου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έλυσε την συνεργασία του με την ομάδα της Αιγείρας/Ακράτας ο έμπειρος άσος Χρήστος Οικονόμου στην οποία αγωνίστηκε με επιτυχία για ενάμιση χρόνο.

Οι δρόμοι τους χώρισαν με τον 25χρονο ποδοσφαιριστή να είχε ήδη προτάσεις για να συνεχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα τις οποίες και εξετάζει έτσι ώστε να επιλέξει την καλύτερη για τον ίδιο.

Ο Οικονόμου είναι αριστεροπόδαρος και αγωνίζεται ως μπακ χαφ και μεταξύ άλλων έχει φορέσει με επιτυχία τη φανέλα του Παναιγιαλείου, του Παναρκαδικού και της Κορίνθου 2006 με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα