Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023
Connect with us

Ερασιτεχνικό

ΚΥΠΕΛΛΟ: Έβγαλε ντέρμπι η κληρωτίδα

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών με την κληρωτίδα να έχει κέφια αυτή την φορά και να βγάζει το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς. Αυτό δεν είναι άλλο από τον Παναιγιάλειο με τον Κεραυνό.

Συνοπτικά τα ζευγάρια:

Παναιγιάλειος – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου

Απόλλων Συνοικισμού – Αναγέννηση Ψαθοπύργου

Αετός Ρίου – Θύελλα Αιγίου

Αστέρας Τέμενης – Αιγείρα/Ακράτα

Σταροχώρι – ΑΟ Τριταίας

Αχαϊκή – Ίκαρος Λακκόπετρας

Ατρόμητος Λάππα – Διαγόρας Βραχνεΐκων

Κρίνος – Αστέρας Τσουκαλεΐκων

ΑΕ Ροϊτίκων – Λιμνοχώρι

Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων

Νίκη Προαστείου – Πανιώνιος/Αχιλλέας

Αχαιός Σαραβαλίου – Πήγασος

Αίας Πατρών – Απόλλων Εγλυκάδας

Δόξα Παραλίας – ΑΠΣ Πάτραι

Αναγέννηση Πατρών – Περιβόλα

Νεάπολη – Εθνικός Πατρών

Πάτρα 2005 – Θύελλα Πατρών

Ατρόμητος Πατρών – Παναχαϊκή Γ.Ε.

Άτλας – Αετός Πατρών

Δαβουρλής Κ. ’92 – Αστέρας Μιντιλογλίου

Άρης Πατρών – Δίας Σαραβαλίου

 

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες έξοδοι για δύο (Ολα τα σημερινά ματς στα πρωταθλήματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας για την 12η αγωνιστική με τρία παιχνίδια στον πρώτο όμιλο και τέσσερα στον δεύτερο.

Θύελλα Πατρών και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δοκιμάζονται στην Παραλία και στο Προάστιο ενώ ο Πήγασος σε ένα ενδιαφέρον ματς υποδέχεται τον Εθνικό Πατρών.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τους διαιτητές

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Εθνικός Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. ’92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος.

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις έχει το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας με το γειτονικό ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας ανάμεσα στον Ατρόμητο Λάππα και το Λιμνοχώρι να κλέβει… τις εντυπώσεις. Επίσης επικίνδυνη έξοδο έχουν ο Κεραυνός που φιλοξενείται από τη Νίκη Προαστίου και η Θύελλα Πατρών που την υποδέχεται η Δόξα Παραλίας ενώ στο Κάνιστρας ο Πήγασος φιλοξενεί τον Εθνικό.

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-ΕθνικόςΠατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων -Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα –Λιμνοχώρι, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πανμοβριακός Ριόλου, Μιχάλης Ζήκος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας -Αετός Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας –Παναιγιάλειος, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12μ.: Παναχαϊκός-Κρίνος, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Περιβόλα-Σταροχώρι, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προσφυγικών, 3μ.μ.: Αρόη Α.Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-ΑΟ Τριταίας, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Καμαρών: Φοίνικας Ζήριας-Θύελλα Αιγίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Τέμενης: Αστέρας Τέμενης-ΑΕ Αρόης, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Αετός Ρίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Νεάπολη ΑΕ-Πυρσός Πατρών, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ.    Ζαρουχλεΐκων, 12:30μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Προσφυγικών, 5:30μ.μ.: Ωλενιακός-Ρομαϊκός, Σταύρος Παπιγκιώτης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Προσφυγικών, 12μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Α.Ε.Κ. Πατρών, Γιώργος Αβραμόπουλος

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φοίνικας Αγυιάς-Πετεινοί, Δημήτρης Τσεντούρος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Ψηλαλώνια, Γιάννης Κονιδάρης

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Αποχώρησε από την Αιγείρα ο Χρήστος Οικονόμου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έλυσε την συνεργασία του με την ομάδα της Αιγείρας/Ακράτας ο έμπειρος άσος Χρήστος Οικονόμου στην οποία αγωνίστηκε με επιτυχία για ενάμιση χρόνο.

Οι δρόμοι τους χώρισαν με τον 25χρονο ποδοσφαιριστή να είχε ήδη προτάσεις για να συνεχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα τις οποίες και εξετάζει έτσι ώστε να επιλέξει την καλύτερη για τον ίδιο.

Ο Οικονόμου είναι αριστεροπόδαρος και αγωνίζεται ως μπακ χαφ και μεταξύ άλλων έχει φορέσει με επιτυχία τη φανέλα του Παναιγιαλείου, του Παναρκαδικού και της Κορίνθου 2006 με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα