Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023
Connect with us

Σινεμά

«Wednesday»: Η κόρη της οικογένειας Άνταμς κατακτά με άνεση την κορυφή στο Netflix

Δημοσιεύθηκε

στις

Η σειρά με τις περισσότερες ώρες προβολής στο Netflix είναι πλέον το spin-off για τη Wednesday, την κόρη της πασίγνωστης οικογένειας Άνταμς, η οποία κατέκτησε την κορυφή μέσα σε λίγες μόλις μέρες.

Τo «Wednesday» εκθρόνισε το «Stranger Things», που κατείχε προηγουμένως το ρεκόρ με 335,01 εκατομμύρια ώρες από τις 30 Μαΐου έως τις 5 Ιουνίου στη streaming υπηρεσία.

Η σειρά με πρωταγωνίστρια τη 16χρονη κόρη της διασημότερης gothic οικογένειας έχει φτάσει ήδη τις 341,2 εκατομμύρια ώρες παρακολούθησης. Tο «Wednesday» φιγουράρει στην πρώτη θέση σε 83 χώρες, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

Η σειρά επικεντρώνεται στην 16χρονη που φοιτά στην Ακαδημία Nevermore και προσπαθεί να λύσει ένα μυστήριο δολοφονίας που έγινε πριν από δύο δεκαετίες.

Η Wednesday προσπαθεί να αποτρέψει ένα φονικό και να λύσει το υπερφυσικό μυστήριο στο οποίο ενεπλάκησαν και οι γονείς της πριν από 25 χρόνια. Την ίδια ώρα, νέες περίπλοκες καταστάσεις λαμβάνουν χώρα στο Nevermore.

Η σειρά συγκέντρωσε 71% στους κριτικούς, ενώ έλαβε 86% θετικές κριτικές και στο σκορ του κοινού.

Η σειρά που κατέχει το ρεκόρ όλων των εποχών παραμένει το «Squid Game», με 571,8 εκατομμύρια ώρες προβολής στο ντεμπούτο του στο Netflix.

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (31/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΤΡΙΤΗΣ 31-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΜΠΕΛ: Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Μαμόρου Χοσόντα και το Studio Chizu

Ηθοποιοί: Τις φωνές δανείζουν οι: Βάσια Ζαχαροπούλου, Παναγιώτης Αποστολόπουλος, Νίκη Γεωργακάκου, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Δημήτρης Σάρλος, Παρή Τρίκα, Χίλντα Ηλιοπούλου, Τζίνη Παπαδοπούλου, Βούλα Κώστα, Άννα Σταματίου, Πέτρος Δαμουλής, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Λίλα Μουτσοπούλου, Πέτρος Σπυρόπουλος, Άρις Γεροντάκης, Σταύρος Καλλίστρατος, Βαγγέλης Μάγειρος και Μαριλέττα Κυριαζή.

Διάρκεια: 121 λεπτά

Κατηγορία: Anime

(Αίθουσα 4: 18:30 – Αίθουσα 5: 19:30)

 

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30 – Αίθουσα 8: 20:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 2: 18:20 – Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 3: 21:20 – Αίθουσα 6: 20:00, 22:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

MINIONS 2: Η ΑΝΟΔΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥ (GR)

Σκηνοθεσία: Κάιλ Μπαλντά

Ακούγονται οι: Γιάννης Ζουγανέλης, Αργύρης Παυλίδης, Τζίνη Παπαδοπούλου, Μαριάνθη Σοντάκη.

Διάρκεια: 87 λεπτά

Είδος ταινίας: Κινούμενα σχέδια

(Αίθουσα 8: 18:40)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στον οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα

Σινεμά

Oι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (30/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 30-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΜΠΕΛ: Ο ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ (GR)

Σκηνοθεσία: Μαμόρου Χοσόντα και το Studio Chizu

Ηθοποιοί: Τις φωνές δανείζουν οι: Βάσια Ζαχαροπούλου, Παναγιώτης Αποστολόπουλος, Νίκη Γεωργακάκου, Κωνσταντίνος Ρεπάνης, Δημήτρης Σάρλος, Παρή Τρίκα, Χίλντα Ηλιοπούλου, Τζίνη Παπαδοπούλου, Βούλα Κώστα, Άννα Σταματίου, Πέτρος Δαμουλής, Ανδρέας Ευαγγελάτος, Λίλα Μουτσοπούλου, Πέτρος Σπυρόπουλος, Άρις Γεροντάκης, Σταύρος Καλλίστρατος, Βαγγέλης Μάγειρος και Μαριλέττα Κυριαζή.

Διάρκεια: 121 λεπτά

Κατηγορία: Anime

(Αίθουσα 4: 18:30 – Αίθουσα 5: 19:30)

 

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 2: 18:20 – Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 6: 20:00, 22:20 – Αίθουσα 8: 21:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στο οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα

Σινεμά

Οι κινηματογραφικές προβολές της ημέρας (26/1)

Δημοσιεύθηκε

στις

ΣΙΝΕΜΑ ΠΕΜΠΤΗΣ 26-01-2023

OPTIONS CINEMAS VESO MARE

ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σκηνοθεσία: Jean-Francois Richet

Ηθοποιοί: Mike Colter, Yoson An, Paul Ben-Victor, Remi Adeleke, Joey Slotnick, Evan Dane Taylor, Claro de los Reyes, Gerard Butler, Daniella Pineda

Είδος ταινίας: Περιπέτεια, δράση

(Αίθουσα 4: 21:00 – Αίθουσα 5: 22:00)

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχσάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 7: 22:30)

 

ΒΑΒΥΛΩΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάμιεν Σαζέλ

Ηθοποιοί: Μπραντ Πιτ, Μάργκοτ Ρόμπι, Ντιέγκο Κάλβα, Τζιν Σμαρτ, Γιόβαν Αντέπο, Λι ΤζουνΛι, Πι Τζέι Μπερν, Λούκας Χάας, Ολίβια Χάμιλτον, Τόμπι ΜακΓκουάιρ, Μαξ Μινγκέλα, ΡόριΣκόβελ, Κάθριν Γουότερστον, Φλι, Τζεφ Γκάρλιν, Έρικ Ρόμπερτς, Ίθαν Σάπλι, ΣαμάραΓουίβινγκ, Ολίβια Γουάιλντ

Κατηγορία: Δραματική κομεντί

(Αίθουσα 1: 21:30 – Αίθουσα 8: 20:30)

 

Η ΜΙΚΡΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ (GR)

Κατηγορία: Κινούμενα σχέδια

Σκηνοθεσία: Theodore Ty, Laurent Zeitoun

(Αίθουσα 3: 19:20)

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

(Αίθουσα 3: 21:20 – Αίθουσα 6: 20:00, 22:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 2: 20:20)

 

AVATAR: THE WAY OF WATER (3D)

Σκηνοθεσία: James Cameron

Ηθοποιοί: Jemaine Clement, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Joel David Moore, Kate Winslet, Oona Chaplin, Edie Falco, Chloe Coleman, Jack Champion, Bailey Bass, Cliff Curtis, Michelle Yeoh

Διάρκεια: 190 λεπτά

Είδος ταινίας: Περιπέτεια φαντασίας

(Αίθουσα 7: 19:00)

 

 

ΣΙΝΕ ΠΑΝΘΕΟΝ

 

Η ΦΑΛΑΙΝΑ

Ώρες προβολής: 19:15

Σκηνοθεσία: Ντάρεν Αρονόφσκι

Ηθοποιοί: Μπρένταν Φρέιζερ, Χονγκ Τσάου, Σέιντι Σινκ, Σαμάνθα Μόρτον, ΤάιΣίμπκινς

Διάρκεια: 117 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Η Φάλαινα είναι ένα συγκινητικό, λυτρωτικό, ανθρωποκεντρικό δράμα με πρωταγωνιστή έναν αυτοκαταστροφικό παχύσαρκο άντρα που παλεύει να συμφιλιωθεί με την αποξενωμένη κόρη του και με τα λάθη του παρελθόντος.

 

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΜΩΝΙΕΣ

Ώρα προβολής: 21:30

Σκηνοθεσία: Ασημίνα Προέδρου

Ηθοποιοί: Στάθης Σταμουλακάτος, Λένα Ουζουνίδου, Ευγενία Λάβδα, Χρήστος Κοντογεώργης, Ντίνα Μιχαηλίδου, Πασχάλης Τσαρούχας

Διάρκεια: 92 λεπτά

Κατηγορία: Δράμα

Η ΥΠΟΘΕΣΗ: Ένας ψαράς και αγρότης, κάτοικος ενός παραλίμνιου χωριού στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας, πνιγμένος στα χρέη, αρχίζει να μεταφέρει μετανάστες με τη βάρκα του έναντι αδράς αμοιβής. Η γυναίκα του, νοικοκυρά και εκκλησάρισσα του χωριού, αναζητά τον πραγματικό Λόγο του Θεού, ενώ η κόρη τους προσπαθεί να ορίσει τη ζωή της μέσα στο καταπιεστικό περιβάλλον στον οποίο ζει. Μέχρι που ένα τραγικό γεγονός θα αλλάξει τις ισορροπίες και θα φέρει τους τρεις ήρωες μπροστά σε προσωπικά αδιέξοδα και αδυναμίες, με τον καθένα να πρέπει να αναλογιστεί για πρώτη φορά στη ζωή του το κόστος των πράξεών του.

 

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα