Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023
Connect with us

Ερασιτεχνικό

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Μεγάλο «διπλό» της Θύελλας Αιγίου, πεντάρα η Αναγέννηση, “τρίποντο” για τα Ροϊτικα, τα Καλάβρυτα “διέλυσαν” με 9-1 το Ζαβλάνι

Δημοσιεύθηκε

στις

Η Θύελλα Αιγίου είναι η νικήτρια του ντέρμπι στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και στον Α’ όμιλο καθώς επικράτησε στο γήπεδο του Αχιλλέα του Δαβουρλή με σκορ 2-1. Στο άλλο σημαντικό παιχνίδι της ημέρας τα Ροϊτικα επικράτησαν με 2-0 του Ικαρου Πετρωτού ενώ η Αναγέννηση Πατρών συνέτριψε με 5-1 το Σταροχώρι. Τέλος τα Καλάβρυτα “διέλυσαν” με 9-1 το Ζαβλάνι.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι 5-1  

Α.Ε. Ροϊτίκων-Ίκαρος Πετρωτού 2-0

Άτλας Α.Σ.-Κρίνος 5-4

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Δαβουρλής K. 92-Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου 1-2

Άνω Καστρίτσι-Αστέρας Τέμενης 1-2

Α.Ε. Αιγίου-Αχιλλέας Καμαρών 2-2

Καλάβρυτα-Ζαβλάνι 9-1

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Δύσκολες έξοδοι για δύο (Ολα τα σημερινά ματς στα πρωταθλήματα)

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας για την 12η αγωνιστική με τρία παιχνίδια στον πρώτο όμιλο και τέσσερα στον δεύτερο.

Θύελλα Πατρών και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δοκιμάζονται στην Παραλία και στο Προάστιο ενώ ο Πήγασος σε ένα ενδιαφέρον ματς υποδέχεται τον Εθνικό Πατρών.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα με τους διαιτητές

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3 μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-Εθνικός Πατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. ’92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος.

 

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις έχει το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας με το γειτονικό ντέρμπι της Δυτικής Αχαΐας ανάμεσα στον Ατρόμητο Λάππα και το Λιμνοχώρι να κλέβει… τις εντυπώσεις. Επίσης επικίνδυνη έξοδο έχουν ο Κεραυνός που φιλοξενείται από τη Νίκη Προαστίου και η Θύελλα Πατρών που την υποδέχεται η Δόξα Παραλίας ενώ στο Κάνιστρας ο Πήγασος φιλοξενεί τον Εθνικό.

Αναλυτικά τα προγράμματα με τους διαιτητές:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Λακκόπετρας: Ίκαρος Λακκόπετρας-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Γιώργος Παπαδόπουλος

Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαιός Σαραβαλίου, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Ροϊτίκων: Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Κώστας Οικονόμου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Πήγασος Μπεγουλακίου-ΕθνικόςΠατρών, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Ατρόμητος Πατρών-Απόλλων Εγλυκάδος, Αλέξανδρος Φωκάς

Γήπ. Προαστίου, 3μ.μ.: Νίκη Προαστίου-Κεραυνός Αγίου Βασιλείου, Γιάννης Πράνταλος

Γήπ. Προσφυγικών, 6μ.μ.: Άρης Πατρών-Πάτρα 2005, Νίκος Δανιήλ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Φαραϊκός-ΑΕ Ροϊτίκων, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 6μ.μ.: Άτλας Α.Σ.-Αστέρας Λεοντίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Πλαστήρα, 3μ.μ.: Αιγίου ΑΕ-Φλόγα Ρόδιας, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Άνω Καστρίτσι-Ζαβλάνι/Αίας, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Αχιλλέα, 3μ.μ.: Δαβουρλής K. 92-Ηρακλής Πατρών, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Καλάβρυτα-Αχιλλέας Καμαρών, Γιώργος Κουτρουμάνης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ντα Λουζ: Ολυμπιακός Φίλων -Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων, Θόδωρος Βέλιου

Γήπ. Προσφυγικών: Προοδευτική Πατρών-Βασιλικό, Χαράλαμπος Κανελλόπουλος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Δημητρόπουλου: Άβυθος Αιγιάλειας-Αυτόνομη, Μιχάλης Ζήκος

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/1

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3μ.μ.)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Λάππα: Ατρόμητος Λάππα –Λιμνοχώρι, Ελένη Αντωνίου

Γήπ. Δημοτικό Κ. Αχαΐας: Αχαϊκή-Αστέρας Μιντιλογλίου, Νίκος Μέρμηγκας

Γήπ. Κ. Ζάρρας: Δίας Σαραβαλίου-Πανμοβριακός Ριόλου, Μιχάλης Ζήκος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ακράτας: Αιγείρα/Ακράτας -Αετός Πατρών, Χαράλαμπος Πετρόπουλος

Γήπ. Αχιλλέα: Πανιώνιος/Αχιλλέας –Παναιγιάλειος, Γιάννης Πράνταλος

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12μ.: Παναχαϊκός-Κρίνος, Γιώργος Ασπρουλόπουλος

Γήπ. ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 3μ.μ.: Περιβόλα-Σταροχώρι, Κώστας Βαβαρούτας

Γήπ. Προσφυγικών, 3μ.μ.: Αρόη Α.Π.Ο.-Ίκαρος Πετρωτού, Κώστας Τηλιγάδας

Γήπ. Χαλανδρίτσας, 3μ.μ.: Πείρος Ισώματος-Αχαϊκός, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 3μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-ΑΟ Τριταίας, Γιώργος Παπαδόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)

Γήπ. Καμαρών: Φοίνικας Ζήριας-Θύελλα Αιγίου, Κώστας Ταξιάρχης

Γήπ. Τέμενης: Αστέρας Τέμενης-ΑΕ Αρόης, Βασίλης Μαρδάς

Γήπ. Προαστίου: Αργυρά Πατρών-Αετός Ρίου, Γιώργος Μπακόπουλος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 10π.μ.: Νεάπολη ΑΕ-Πυρσός Πατρών, Διονύσης Βαβίλης

Γήπ.    Ζαρουχλεΐκων, 12:30μ.μ.: Δάφνη Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Παναγιώτης Γκαβός

Γήπ. Προσφυγικών, 5:30μ.μ.: Ωλενιακός-Ρομαϊκός, Σταύρος Παπιγκιώτης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Προσφυγικών, 12μ.: Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας -Α.Ε.Κ. Πατρών, Γιώργος Αβραμόπουλος

Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Φοίνικας Αγυιάς-Πετεινοί, Δημήτρης Τσεντούρος

Γήπ. Καλαβρύτων, 4μ.μ.: Σκεπαστό-Ψηλαλώνια, Γιάννης Κονιδάρης

Περισσότερα

Ερασιτεχνικό

Αποχώρησε από την Αιγείρα ο Χρήστος Οικονόμου

Δημοσιεύθηκε

στις

 

Έλυσε την συνεργασία του με την ομάδα της Αιγείρας/Ακράτας ο έμπειρος άσος Χρήστος Οικονόμου στην οποία αγωνίστηκε με επιτυχία για ενάμιση χρόνο.

Οι δρόμοι τους χώρισαν με τον 25χρονο ποδοσφαιριστή να είχε ήδη προτάσεις για να συνεχίσει την ποδοσφαιρική του καριέρα τις οποίες και εξετάζει έτσι ώστε να επιλέξει την καλύτερη για τον ίδιο.

Ο Οικονόμου είναι αριστεροπόδαρος και αγωνίζεται ως μπακ χαφ και μεταξύ άλλων έχει φορέσει με επιτυχία τη φανέλα του Παναιγιαλείου, του Παναρκαδικού και της Κορίνθου 2006 με την οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Περισσότερα
Advertisement

Ροή ειδήσεων

Advertisement

Αυτή την εβδομάδα